Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Véleményem szerint sok nő,...

Véleményem szerint sok nő, miután megszült, elfelejti, hogy nem csak anya, de feleség is. Nektek erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elég provokatív kérdés, de akkor is kíváncsi vagyok más emberek véleményére... Nem az a célom ezzel a kérdéssel, hogy kiprovokáljak egy újabb világháborút, csak véleményekre vagyok kíváncsi. Ha lehet ilyet kérni, ne az én kérdésem alatt öljétek és anyázzátok egymást, köszi!
2014. júl. 15. 18:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Ilyen is van. De az jellemzőbb, h szerencsétlen nőnek a gyereknevelés, háztartás és munka mellett se ideje, se energiája feleségnek lenni.
2014. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Sok nő tényleg beleesik ebbe a hibába, hiszen nagyon félnek attól, hogy rossz anyák lesznek, főleg, ha ez új feladat, illetve az is sokat számít, otthon mit látott. Meg van az agybeteg ősanya típus is.

Perszeott a másik oldal is, fontos,hogy a férfi, ha ezzel gondja van, higgadtan lekommunikálja ezt, hiszen a másiknak lehet, fel sem tűnik, hogy vmit rosszul csinál. Pluszott van azis, hogy az adott férfi elvárásai mennyire reálisak. Egy problémásabb baba mellett rendes segítség nélkül nehéz szuperanyunak, főszakácsnak, takarítónőnek, lepedőakrobatának és tiptopnak lenni egyszerre...

2014. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 yuda ***** válasza:
94%

Szerintem nem elfelejti, hanem kell egy kis idő, mire helyre áll az értékrendje.

Tudod ezek a hormonok, a szülés élménye, a létszámbővülés...miegymás. Lássuk be, ez mind nem a ffi-t érinti, hanem a nőt.

Nem akarom mentegetni a hölgyeket, de ffi-ként belátok két dolgot:

1. a szülés egy fájdalmas dolog és utána regenerálódni kell. testileg, lelkileg.

Kinek mennyi idő, ez változó.

2. az új csemetével bővülő családnak szükségképp változnia kell. Új szabályok, hiszen eddig ketten voltak és másra sem volt gondjuk, mint egymásra(idézőjelben), most pedig ott egy kicsi, aki sír éjjelente, nappal, pelenkázni, szoptatni, plusz házimunka és még pihenjen is...szóval sok energiát kivesz a nőből.

Valójában egy komoly kaszkadőr mutatvány, ha belegondolsz.


Feladata hatványozódott, elvárás ugyanaz marad és legyen fitt üde és rajongjon érted?!

Mit segítesz be neki?


Nem gondolom, hogy ezek után nem lehet újra egymásra találni, mert lehet és kell is, de véleményem szerint újra át kell beszélni és tudatosan lefektetni az alapokat. Nem tartom cikinek, ha apuka is besegít, mert így talán a feleségnek is több ideje marad és nem strapálódik úgy le, hamarabb gondol a férjére.


Egészséges családoknál sokszor magától megoldódik és kiforrja magát. Pár hónap és kész, de ismétlem, nem ördögtől való, ha a férj észreveszi a hangsúly eltolódást, akkor kommunikálnia kell, nem duzzogni.

2014. júl. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja nem férfi vagyok, hanem nő. És még nincs is gyerek, sőt még "csak" menyasszony vagyok. Csak azért érdekel mások véleménye, mert sajnos elég sok ilyen példát látok magam körül, akik a baba érkezése után magasról tesznek a férjükre. (És én nem szeretnék beleesni ebbe a hibába)
2014. júl. 15. 19:16
 5/17 anonim ***** válasza:

Igazad van. Nagyon sok nő azt hiszi, hogy csak akkor jó anya, ha minden percét a gyerekre fordítja. Így nem marad ideje sem a férjére, sem a háztartásra, de saját magára sem.

A gyerekből egy hisztis, elkényeztetett gyerek lesz. Az anya pedig panaszkodik hogy nem bír vele.

Az idősebbek tanácsait meg sem hallgatják, inkább a máik tapasztalatlan anyukára hallgatnak. Így akarnak szuper anyák lenni.

2014. júl. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
te, hány éves vagy? és láttál már közelről csecsemőt, kisgyereket? az elég kemény ám, amikor ott van egy baba, és tőled függ mindene, kíváncsi vagyok, hogy lesz neked kedved, időd, energiád még szépnek, kedvesnek lenni,a férjjel is foglalkozni. a férj felnőtt, nem függ tőled, tán segíthet a baba körül, akkor pihentebb lesz a feleség is.
2014. júl. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
6-os jól mondja, ha pici gyerek van a háznál, a vécéajtót nem csukhatja magára az ember.
2014. júl. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

nem felejtik el, mert előtte sem tudták.


a nők többsége azért házasodik, hogy magához láncolja a férfit, aki helyette oldja meg az életét, illetve szüljön gyereket(újabb lánc), akitől megkaphatja azt a feltétlen szeretetet, amit egy férfitól nem, majd mikor felnő a gyerek, neki is lesznek elvárásai - nem adja meg ezt, ezért uralkodik rajta, végül érzelmileg elüldözi. mivel a férjével ezért nem törődik, az kilépeget a kapcsolatból, és még annyit sem fog kapni, végül ott marad egyedül, és ha talál is valakit, valószínűleg ugyanezt játsza el sokadjára.


ez valójában a férfi hibája, aki a nőt értékesnek tartja csak a szexért, ezért a nő semmit nem tesz a férfiért már korábban sem.


le fogják tagadni, de nézegess statisztikát, ismerj meg sok embert.


ha most problémád van a feleségeddel, vagy ismerősödnek, változtasson még most, akár párkapcsolati terapeuta. valószínűleg a kapcsolat már kezdetek előtt, az elvárásoknál hibás volt, tehát leginkább a gyerek jövőjét kell szem előtt tartani. egy nyitott házasság is megoldás lehet.

2014. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a gyerekkelsokdologvan csak kifogás. van aki 3 gyerekes anyaként is csinos és kiegyensúlyozott tud lenni, mert őt már korábban is érdekelte önmaga. a nők többsége csak addig igényes, míg mások elvárják.
2014. júl. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
a francokat. ha segít apuka a sok dologban, akkor nem múlik el anyuka igénye/lesz hozzá energiája.
2014. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!