Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy egy idős...

Mitől lehet, hogy egy idős ember úgy viselkedik, mint ha mindenki a tanítványa lenne?

Figyelt kérdés

Át szoktam menni biciklivel a másik városba, ahol egy nyugdíjas festőművész él, aki ugyanarra partszakaszra jár le, ahol én is pihenni szoktam.


Éppen most jeleztem neki burkoltan, hogy ne utasítgasson, mert megint szólt, hogy menjek oda, mondtam, hogy nem, erre morgott vmit, hogy "befejeztem veled".

Régebben balf@sznak is nevezett, mert nem értem el, hogy szüleim megnézzék az otthonában a képeit. nem szoktam hagyni, hogy így beszéljenek velem, de mivel idős és magányos, igazából vállrándítással elintéztem.

Amit viszont nem értek, hogy hogy lehet egy emberrel ennyire beszűkült. Apám ismerte régen, szerinte már 50 évesen is ilyen volt:


1 témája van, hogy ő mekkora művész, mindenkiről lekezelően beszél, és mindenkit oktatni akar.

Nem tudom, miért hiszi, hogy az embereket érdekli festés meg az életvezetései tanácsai.

Nem is szoktam megszólítani (ahogy más sem), csak köszönünk neki, mégis rögtön elkezd mindenkit nevelni, oktatani.



2022. aug. 6. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Feltehetően magányos és boldogtalan.
2022. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az első mondja.


De ettől függetlenül nem vagy köteles elviselni. A legegyszerűbb ha simán kitérsz az útjából.


Hacsak nem vagy szamaritánus típus, aki mindenképpen segíteni akar. De tapasztalataim szerint az ennyire befordult embereken józan paraszti ésszel nem lehet segíteni.

2022. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Az elkerülés mindenképpen hatásos és működő dolog, de előtte megpróbálnék nagyon határozottan, de udvariasan úgy közelíteni, hogy hangsúlyozottane egynrangú partnerként kezelve, előfeltevések és korábbi tapasztalatok miatti óvatósság nélkül.


Valahogy így: "Jó napot Pista bátyám! Hogy van? Min dolgozik éppen?" mindezt bizakodó, nyílt tekintettel és hatalmas mosollyal. Ha elkezd gyalázkodni, vagy leereszkedően beszélni, ki kell zökkenteni. "Lám Pista bátyám, én valóban nem értek a festészethez, ám a házában a fűtést hatékonyabbá tudnám tenni" (ez csak példa, a saját szakmádból indulj ki) és bekérdezném, hogy pl "Miért ennyire pirosra festette a templomtorony teteját? Ennyire élénknek látja? Vagy régen olyan volt?" stb. Szóval beszélgess vele, kérdezz, kicsit mesélj azokról a dolgokról neki, amiben te vagy jó, amiben ő nem tudna rajtad fogást találni. Meggyőződésem, hogy egy komoly barátra tennél szert, ha ignorálnád a nem kívánatos stíluselemeit a vele való beszélgetésnek, és továbbra is optimistán, bizakodóan beszélgetnél vele. Nekem volt már ilyen az életemben, hogy valaknél nehezen, de megtört a jég és sokkal közelebb kerültünk egymáshoz. Ugyanis gyanítom, hogy ő tudatalattijában bizalmatlan és akaratlanul ezt csomagolja az arroganciába. Nem gondolom, hogy rosszhiszemű a kisöreg.


Persze teljesen jogos, hogyha erre nem vagy kíváncsi, akkor meg kerüld őt nagy ívben. De ha van türelmed, a durva kőből szépen csiszolt gyémánttá válhat.

2022. aug. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%
ne járj oda, ahová ő, mert így úgy néz ki, mintha őt keresnéd a közös helyeteken.
2022. aug. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem minek állsz vele szóba, köszöni sem kéne neki. Az a terület is nem hiszem hogy annyira kicsi lenne hogy ne tudnál eltávolodni ha meg látod. Az a baj az ilyen az fiatalon is hülye volt ez biztos. Attól hogy öreg nem kell mindet el tűrni de jobb a hülyékkel nem beszélni az a legegyszerűbb.
2022. aug. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Küld neki ajándékba egy igénytelen szobafestő korongot!

Biztosan örülni fog annak, hogy nagyjából az Adolf Hitlerrel azonos szinten kezeled!

2022. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hitler nem szobafestő volt, hanem épületeket festett képeslapokra.
2022. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Az üzenete az ajándékozásnak nem tartja szem előtt, hogy pontosan mit festett az a szerencsétlen bolond, - más az üzenete.
2022. aug. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
3-mas vagyok. A lepontozásom elég érdekes képet fest a mai gondolkodásmódról, emberségről. Én felhoztam egy kedves, emberi alternatívát. Ez senkinek sem kell. Gondolom, hogyha azt írtam volna, hogy bszd agyon egy lapáttal, akkor telizöld 100% hasznos lennék.
2022. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

5/9


igazából már egy pár száz méterre arrébb lévő lejáratnál mentem le, de így is megtalált, mert majdnem az egész szakaszt bejárja minden reggel, és mindenkihez odamegy.

Annyit tudok tenni, h próbálok más időpontban menni (hétköznap sikerül, mert a munkám miatt nagyon korán vagy du megyek biciklizni), de hétvégén elég nehéz elkerülnöm.


2/9

kicsit tényleg sajnálom, mert a felesége sem él már pár éve.

2022. aug. 7. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!