Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy viselkedik/milyen jellem...

Hogy viselkedik/milyen jellem egy pszichopata ember ?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 01:41
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Olvass szakkönyveket, abban leírják. Ne az itteni sértett hisztigépeket kérdezd, akik önkritika híján mindenkit pszichopatának hívnak, akivel személyes konfliktusuk van.
2022. ápr. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az elsővel. Valószínűleg kapsz majd egy csomó választ olyanoktól akiknek fogalmuk sincs a szó jelentéséről, egy tényleges hozzáértő pedig nem fog neked esszét írni ide (mivel egy ilyen összetett betegséget 3 mondatban leírni nem lehet). Ha tényleg érdekel, keress szakkönyveket a témában.
2022. ápr. 30. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Manipulatív és önző. Kontrollt gyakorol a környezete felett. Látszólag kedves, szimpatikus, de idővel kiderül, hogy mindenre képes, hogy elérje a célját. Távolágtartó, nincsenek érzelmei. Tetteiért nem érez felelősséget, és nem képes megbánásra. Nem tanul a hibáiból, vagy a büntetésből. Sokszor magukra és másokra is veszélyesen viselkednek.
2022. ápr. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert mi a célja ?
2022. ápr. 30. 10:24
 5/9 anonim ***** válasza:
9%
Kedves kérdező ez fájt.
2022. ápr. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Tévhit, hogy azonnal fel lehet ismerni a pszichopatákat. Én életemben összesen két pszichopatával találkoztam, az egyik a világ legkedvesebb emberének mutatkozott (a szakmája miatt pontosan tudta, hogy hogyan kell stilizálnia magát), a másik már annál antiszociálisabb, ügyetlenebb volt.


A butábbakat, kevesebb önismerettel rendelkező pszichopatákat viszonylag könnyű kiszúrni, de a profibbakat szinte lehetetlen, kivéve ha szakember vagy, de még akkor sem lesz evidens.


Összességében elmondható, hogy a pszichopaták nem éreznek bűntudatot, nincs semmilyen morális értékrendjük, és nem félnek.

Nem félnek meglopni, sőt előszeretettel csinálják, ha épp érdekükben áll. Én pont egy rossz életszakaszomban voltam, amikor a pszichopata ismerősöm havonta rengeteg pénzzel meglopott. Sokáig azt hittem, hogy a barátom, mivel eleinte úgy viselkedett, de csak később derült ki, hogy durván használ és hónapokkal a kapcsolat megszakítása után derült ki az is, hogy sok mindenben hazudott, amiből nekem aztán rengeteg hátrányom lett.

Szerintem az egy tévhit, hogy hűvösek vagy ridegek, mivel az a pszichopata, akit én ismertem, egy nagyon spirituális személy volt, tele humorral és menő sztorikkal. Kifejezetten jól éreztem magam mellette, a pszichológusom hívta fel a figyelmemet arra, hogy egy veszélyes emberrel van dolgom. Az ő segítségével tudtam a kapcsolatunkat fokozatosan leépíteni. Konkrétan ő segített megtervezni, hogy ez hogyan történjen, nehogy bajom essen (mert kevesebb veszélyesebb dolog van annál, mint megszakítani a kapcsolatot egy pszichopatával).


A profibb pszichopaták nagyon jó emberismerők, többnyire kiépítenek egy nagyon stabil szociális hálót annak érdekében, hogy ne tudjanak lebukni. A szakirodalom proszociális pszichopatáknak nevezi őket, és az ilyen egyének már sokkal veszélyesebbek, mint az ún. antiszociális pszichopaták. Az áldozatnak zéró esélye van, észrevétlenül tesznek tönkre életeket. És mindig megússzák, mivel közkedveltek, segítőkész, jó embereknek tettetik magukat. Nem ritkán érezhető a “terézanya” effektus, barátságos bociszemekkel képesek életeket tönkretenni, miközben a megmanipulált környezet nekik tapsol.

Sajnos ezeket a pszichopatákat gyakorlatilag lehetetlen kiszúrni, úgyhogy nem tudok jó tanáccsal szolgálni, a szerencsén múlik, hogy belefutsz-e egy ilyen egyénbe vagy sem.

Mindenesetre a negédes emberek gyanúsak lehetnek, mivel ilyenkor túlkompenzálnak (nem tanulták még meg az egyensúlyt a túl sok és túl kevés érzelem között).

2022. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Ridegek meg távolságtartóak olyan szempontból, hogy a szavaik mögött nincsenek érzelmek. Könnyű felismerni őket szerintem. Pl nagyon gyorsan ingadozik a hangulatuk. Egyik percben nevetnek veled, utána a másikban pl. letromfol valaki mást vagy téged is akár. Feltűnően tudni akarnak mindenről a környezetükben. Főleg más emberek magán kapcsolatairól. Valódi emberi kapcsolataik nekik nincsenek, csak addig hasznos valaki számukra, amíg valamilyen előnnyel jár az a kapcsolat pl. szex, anyagi vagy munkahelyi. Utána eldobnak vagy bosszút állnak.
2022. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
7: ezek inkább a nárcisztikus emberek, vagy normális emberek, pár pszichopátiás vonásaal. A pszichopata ennél sokkal veszélyesebb.
2022. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Van átfedés viselkedésben. A lényeges különbség közöttük, hogy a nárcisztikus ember viszont képes érezni szégyent, sőt az egész életét az határozza meg, illetve van veszélyérzete, míg a pszichopata hírből sem ismeri sem a veszélyt, sem a szégyenérzetet.
2022. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!