Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik azok a haszontalan, klisé...

Mik azok a haszontalan, klisé vígasztalások és/vagy tanácsok, amik a legjobban irritálnak?

Figyelt kérdés
Pl "ne légy szomorú", "mosolyogj, és a világ visszamosolyog!"

2022. aug. 6. 16:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Engem az olyanok irritálnak, amikor még "beszólást" is tartalmaznak ezek a jóindulatú kívánságok / kérdések pl:


"Miért vagy szomorú hiszen mindened megvan?"


"Légy boldog, más mit meg nem tenne azért, hogy olyan élete legyen mint neked!"

2022. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
Úgy echte irritál mikor valaki csak úgy muszájból nyög be valamit
2022. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
Én utálom a small talk-os kérdéseket: "Hogy vagy?". Én tudom, én éltem át/tettem-nem tettem meg dolgokat, akkor mi a túróért mondjak bármit is?
2022. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%
Ha meghal valaki számodra nagyon fontos személy: "De legalább hosszú élete volt" (tudom, de attól még fáj a hiánya). "De legalább nem szenvedett sokáig" (de attól még fáj, hogy rákos lett, és legyőzte a betegség)
2022. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%

"Fiatal vagy, szép vagy, hát megvan mindened!"

"Jó lenne, ha másnak is csak annyit kellene szenvednie, mint neked."

"Ne siránkozz, másnak sokkal rosszabb! Afrikában még éheznek is az emberek!"

"Örülj neki, hogy egészséges vagy!"

"Te egy jó tanuló gyerek vagy az iskolában! Az osztálytársaidnak nincsen ám meg a középfokú nyelvvizsgája!"


Gyűlölöm, hogy mindig ezekkel jönnek a szüleim. Az afrikai éhezőkön kívül rendszeresen mindegyik "vígasztalást" ők mondják nekem. Én csak egy jeles bizonyítvány vagyok a szemükben, semmi több. Elköltözök tőlük, amint csak lehet. 17/L.

2022. aug. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
"Mindennek oka van"
2022. aug. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

,, Másnak ez sincs, az sincs, te meg állandóan azon rágódsz, hogy mid nincs még"

,,Annak kell örülni, ami van"

,,Ha meghalsz úgysem viszed magaddal az értékeket"

Ok, de fiatal vagyok, még a harminctól is igen nagyon messze állok, nem akarok arra gondolni, hogy mit fogok hátrahagyni, ha végleg elmegyek. Addig igenis meg fogom venni magamnak azt a doboz sört két hetente egyszer, elmegyek arra a bulira, kimegyek a kedvenc előadóm koncertjére, lecserélem az autómat egy fiatalabbra, lecserélem a telefonomat, elmegyek álmaim egyetemére, és olyan munkát fogok csak elvállalni, amit nem gyűlölök.

Miért kéne úgy élni az életemet, hogy arra gondolok, hogy minden felesleges, hisz egyszer úgyis meghalunk? Addig még van sok sok év, el lehet azt tölteni úgyis, hogy az embernek minden vágya teljesül, megvan mindene amire vágyott, jó munkahelye van, jó háza, boldog kapcsolata, stb. Utálom, ha valaki ilyenekkel jön nekem.

2022. aug. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

Bölcsességfog műtét előtt: "ne sajnáld, a bölcsességfog úgyis felesleges" (igen, de attól még épp elég nagy baj volt, hogy ki kellett bányászni az állkapcsomból)

Bármilyen kellemetlen vagy fájdalmas orvosi vizsgálat vagy beavatkozás előtt: "mi lesz majd, ha terhes leszel?" (HA terhes leszek, akkor majd kibírom, de attól még nem kell máskor is "kibírnom")

Főnököm részéről, amikor rám sózza a kollégám munkáját is: "te olyan okos vagy, neked ez úgyis semmiség, neki meg el sem tudom magyarázni" (ettől még nekem is munka, és ő is épp annyi fizetést kap, mint én)

2022. aug. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
33%

Nekem az igazi kedvencem az ezotéria kategória.


Egyszer feltettem egy kérdést társasági/barti témakörben, ahol megkaptam hogy biztos azért kapom ezt vissza mert előző életemben én is így viselkedtem másokkal... :D

2022. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
46%
"Több is veszett Mohácsnál", "na és akkor?" stb.
2022. aug. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!