Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félsz a haláltól? Ha igen, miért?

Félsz a haláltól? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

#Halál, félelem
2022. aug. 7. 00:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Nem. Természetes dolog, ami ellen nem tehetünk semmit. Esetleg féljen az, akinek avn félnivalója a túlvilágon.. 😉
2022. aug. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Egyszer már meghaltam születésemkor, de nyilván nem tudok nyilatkozni róla, hogy milyen volt. Aztán mindig azt hittem, hogy nem félek tőle, de pár éve daganatot találtak a gyomromon, akkor mondjuk kicsit féltem. Nem is igazán a haláltól, hanem az volt a legrosszabb, hogy láttam a szeretteimet mennyire megviseli. Végül kiderült hetek után, hogy egy rekeszizom sérv, és ártalmatlan. Munkámból adódóan viszonylag sokszor kerülök rázós helyzetekbe, azokban nem szoktam rajta gondolkodni, hogy meghalhatok, max utólag átfut az agyamon. Inkább attól félek, hogy lassan fogok meghalni betegségben és végig kell néznem, ahogy a szeretteimet is kikészíti a helyzet.
2022. aug. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%
Ja, de amúgy még annyi, hogy én mindig is azt gondoltam a halálról, hogy ha olyan jó hely várna utána nem félne tőle ösztönösen még az utolsó kis hangya is, aki szinte semmit nem tud a világról…
2022. aug. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Depresszív hajlamaim során többször is voltak olyan gondolataim, hogy én nem érdemlem meg az életet, megkéne ölnöm magam, már a búcsú levelemet is megírtam magamban, stb. De mindig rájövök, hogy a halál sem biztos, hogy jó út. Miért akarunk élni? Ugyanezt kérdezem én is.
2022. aug. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A legalapvetőbb ösztönünk a haláltól való félelem, így nyilván.
2022. aug. 7. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a válaszát. Az biztos hogy a haláltól való félelem elég szubjektív dolog és sok minden befolyásolhatja, például az egészségi állapot, az élethelyzet, életkörülmények, családi állapot, a mentális beállítottság, a személyiség, a tudatszint stb. Van aki áldásként tekint az életre, életére, de biztosan vannak olyanok is akik meg a halállal kapcsolatosan érzik és gondolják ugyanezt.
2022. aug. 7. 12:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért félnék a legcsodálatosabb dologtól, ami érhet?
2022. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen, felek. Félek, hogy váratlanul jön el, én pedig eltekozoltam az életemet. Félek hogy ezért a halálom után a pokolra kerülök.
2022. aug. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es, ezért írtam korábban, hogy a haláltól való félelem szubjektív dolog. Legtöbben félnek tőle de van aki megváltásként tekint rá. Az 5-ös válaszadó fél tőle és számára ez természetes. Számodra pedig a szavaid alapján megváltás lenne a halál ezért egyáltalán nem félsz tőle.

Mindenki másképp éli meg az életet és valószínűleg a halált és az azzal kapcsolatos dolgokat is.

2022. aug. 8. 18:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekrofóbiám van 😭😭😭😭😭
2022. aug. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!