Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek manapság mi a...

Szerintetek manapság mi a tendencia, kié az irányító szerep?

Figyelt kérdés
mármint egy munkahelyen szerintetek a férfiak vagy a nők inkább az irányítók? és párkapcsolatban általában ki a dominánsabb, a férfi vagy a nő?
2022. aug. 9. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Munkahelyen inkább a pasik, kapcsolatban (milyen kapcsolatban a mai világban, ha minden kapcsolat tönkremegy tök hamar:)?) szerintem először a nő, majd alárendelődik a pasinak, és onnantól kezdve a pasi.
2022. aug. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Gyenge, semmitmondó általánosításokat lehet mondani csak leszámítva, hogy a munka világában vezetői pozícióban több a férfi.
2022. aug. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shaddark ***** válasza:

Statisztikailag a férfi vezetők többen vannak és jobban fizetettek.

Így munkahelyen én a férfit mondanám nagyobb százalékban.


Párkapcsolatban meg változó, látok ilyet is, olyat is. A legtöbbet olyat látok (ami szerintem a legjobb is) hogy téma függő, van amiben a férfi dönt, van amiben a nő. És van amiben közösen.

De a "hétköznapi" dominancia a férfiaknál van még, a legtöbbször ezt látom. Mert a nők nagy részének igénye van arra, hogy a férfi vezessen. Ahol nem így van, ott szokott lenni hogy felépítenek egy házat, aztán a nő elválik két gyerekkel. Mert nem érzi jól magát a kapcsolatban...

2022. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Aki nő létére dominánskodik, azokat valami diliházba kellene utalni egyből.

Agybeteg barom mind, tapasztalat.

2022. aug. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt női főnököm kettő. Én úgy vettem észre, hogy könnyen befolyásolták őket a körülöttük levő férfiak. Az volt az érzésem, hogy aki bejött nekik, mint férfi, attól fogadták el a dolgokat, azokkal másképp is beszéltek. Ezt ki is beszéltük a kollegákkal. Ugye ez nem tett jót az ügymenetnek, aztán el is távolították mindkettőt. Amúgy nálunk a férfiaké a dominancia. Ipari területről van szó.
2022. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:

Igen, a nők hajlamosabbak érzelmi döntéseket hozni.

Perszer nem mindenki, de többen igen, mint ahányan nem.

És persze a férfiakból is van ilyen, nem mindenki racionális köztünk sem.

Ami adott területeken akár előny is lehet.

Egy mérnöki irodában nem annyira, de egy marketing részlegen a sok művész hajlamú emberke között egy nő sokkal hatékonyabb lehet, mint én pl. aki teljesítmény mérésekkel próbálnék motiválni :)

2022. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!