Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elfogadónak kellene lennünk...

Elfogadónak kellene lennünk ebben az esetben is?

Figyelt kérdés

Tegnap leordítottam a fejem egy nő. Egy vékony, szűk műanyag székbe akart leülni, amire annyit mondtam előre neki, hogy én nem tenném a helyébe, mert ezek pelenka anyagból vannak, és ha nem is törik össze, szerintem nem lenne kényelmes mert soványabb emberekre készült (ő kb. 165cm és kb. 120 kg volt). Erre ő bedühödött, hogy hogy merészelem nem soványnak nézni, nagyon sokan ma már trans-slender-ek, elfogadónak kellene lennem. Utánanéztem, a trans-slender annyit jelent, hogy egy kövér ember nem titulálja magát annak, és el is várja hogy a többiek is soványként kezeljék. Amikor összetört alatta a szék, akkor látszott az arcán, hogy baromi mérges volt, valószínűleg a székhez is hozzá akarta vágni hogy fogadja el hogy ő sovány, csak aztán rájött hogy úgyse értené meg.

Ti elfogadóak vagytok? Ha valaki trans-slender-nek titulálja magát, akkor azzal egyetértetek?



2022. aug. 11. 09:11
A kérdező szavazást indított:
Igen, megértem, joga van hozzá.
Nem, baromság, aki túlsúlyos ne várja el másktól hogy soványként kezeljék.
34 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Mondtál egy kéretlen véleményt, amit sértőnek érzett a másik.


Tudod a véleményed olyan mint a fing, mindenkinek van de senki sem kíváncsi a másikéra.

2022. aug. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha túlsúlyos és rongál súlyával, szólni kell! Én se engedek "ilyet" olyasmire ülni, amit tönkretesz...teljesen normális.

A lift sem indul el két dagival, ha túllépi a limitet vagy beperelik a liftet akkor? :DDD


Remélem kifizette károkozását és elgurult a kamionos sávban haza:DDD

2022. aug. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha nem a te széked, legközelebb ne foglalkozz vele.

Látod, hogy nem normális, és nem a súlya, hanem a felfogása miatt. Ki is röhögném, ha az elborult nézetét velem akarná elfogadtatni, de nem szólnék, ha nem az én székem, felőlem aztán bármit összetörhetne, legalább leesik neki, hogy nem jól fogja fel a dolgokat.

2022. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Oké, én kétméteres, oroszlánfejű kőszörnynek érzem magam, tessék tőlem megijedni! Grrrr!


A helyzet az, hogy az öndefiníciós szabadságunknak határt szab a valóság, pl. ebben az esetben összetörik a szék.


A másik ilyen határvonal a "többiek észlelete", ami részben elmosható, ha sikerül beavatkozni a másik ember észlelet-értelmezési folyamatába. A barátai tudják Emőkéről, hogy ő "belül karcsú", és hajlandóak így is kezelni, akár szeretetből, akár azért, hogy elkerüljenek egy újabb konfliktust. De egy random kívülálló a buszon csak annak fogja látni, ami: egy duci nőnek.


(Jellemző, hogy ezek az emberek hogyan exportálják a belső konfliktusukat a külvilágba. "Vékonynak érzem magam, pedig mindenki szerint duci vagyok" -- ez egy belső konfliktus, és ez kerül át más emberekhez azzal, hogy leordítják a fejüket. Onnantól a külvilág éli át, illetve próbálja kezelni a konfliktust a valóság és duci Emőke belvilága között. Hazugság, hogy nekünk semmibe sem kerül elfogadni, hogy ő "belül vékony". Komoly disszonanciát kell feldolgozni, amire az egyetlen egészséges feloldás, hogy "Emőke nagyot téved önmagával kapcsolatban."


Ez a konfliktus-export Emőkétől egyértelmű önzés, és szerintem igen negatív lépés.)

2022. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Shaddark ***** válasza:
30%
Végül is, sokat befizetek a tb kasszába, a túlsúly miatti egészségügyi problémákra telleni fog így mert van miből. Üzenem neki, hogy szívesen.
2022. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
A trans-slender egy mém. Jó kis kamu sztori volt azért, grat!
2022. aug. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
A túlsúly az túlsúly, szóval ez a trasz-súly nagy marhaság, DE azt se értem te miért szólsz bele mások dolgába. Ha összetörik alatta a szék az az ő baja.
2022. aug. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én úgy vagyok vele, ha engem esetlegesen egy baleset érne, örülnék, ha van aki látja ezt előre és szólna. Például a székes esetben ha én ültem volna ekkora testtömeggel oda, megköszöntem volna ha szól valaki előre. Szóval csak magamból indultam ki.
2022. aug. 11. 10:31
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Van benne ráció, de aki ekkora súllyal él, azt felesleges (elméletben) figyelmeztetni, mert ő is tudja, mennyit nyom, mi fér bele.
2022. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%

#8

Én 50 kiló vagyok, szóval messze állok a túlsúlytól, de nekem se esne jól ha valaki szerint "túl nehéz" lennék. Főleg ha egy vadidegen mondaná ezt kéretlenül.

2022. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!