Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt olyan, amikor nagyon...

Volt olyan, amikor nagyon kiakasztott valaki másnak a gyereke a rosszalkodásával vagy ilyesmi? Hogyan reagáltál, rászóltál a gyerekre? A gyerek szülei haragudtak ezért rád?

Figyelt kérdés
Akár rokon gyereke, akár egy számodra teljesen idegen gyerek étteremben, tömegközlekedésen, játszótéren, akárhol...
2022. aug. 12. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem szóltam gyermekre csak ha pl rugdalt. Hogy ezt nem illik ez fáj. Neked is fájna ha valaki meg rúgna nem?

Akkor a szülők elnézést kértek a kisember meg elég ügyesen felfogta mit tett.

De ha valaki nagyon kezelhetetlen nem tudom a hátterét hogy baja van vagy a szülők nem álltak helyt a nevelésben.

Így kicsit nehéz ez a téma. Étteremben nem zavar már nen tehetek ellene hogy sír vagy üvölt én az a típus vagyok aki rámosolyog a gyerekre v ad neki valamit v szórakoztatja h lecsituljon v viccelődöm. Ezt a helyzethez mérten

DE

Mondhatom h én így kezelem de aki nem szereti a gyerekeket minden joga meg van hozzá. De kultúráltn tegyük meg ennek kifejezését.

Mert nem mindenki komálja a gyerekeket. És kerüli is őket de vannak helyzetek amikor ha össze szorulnak gyerekekkel vagy gyerekesekkel flusztrálrak lesznek.

Minden józan ész kérdése.

Én a tanítószéndékot preferálom de ha valaki hányik tőlük akkor inkább rávolodjon a helyzettől mert szerintem legtöbbször túl agresszív megnyilvánulások születhetnek. De mindig ott vannak a szülők a gyerekek példamutatói és te aki pl nem szereted a gyereket igyekezz higgadtan példát mutatni akkor is ha orbitális marhaságot csinált hogytanuljon belőle tudjon bocsánatot kérni, hogy nem az ő értékével teszi éppségével nyugalmával szórakozott.

Nekem ejtették már le a telefonomat be tört nem örültem de félmérgesen elmondtam hogy azért ha a tied lenne te sem lennél boldog igaz? Vigyázz mások értékeire anyukáddal/apukáddal ezt megbeszéljük. Erre a szülőknek is helyt kell állniuk....

Túl sokrétű voltam bocsi

Félre gépelésért bocsi

2022. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Volt.

Én nem szólok, hanem ütök.

Szólni a szülők dolga lenne.

2022. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Időről-időre előfordul. Sosem szólok. Minek? Nem a gyerek a hibás, hanem a szülő, de ha a szülő az a kategória lenne, akinek érdemes lenne szólni, akkor már önmagától is észbe kapott volna.

Nem az a baj, ha egy dackorszakos hisztizik, az egy olyan életkor. Hanem az, amikor a szülőn látszik, hogy sz*rik rá.

2022. aug. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai pulyáknak, szüleiknek jogaik vannak. Megáll a gyerek a vasúti sínek közt, a német apja rászól, hogy haladjon.

Magyar anya: vadiúj Flirt emeletes vonat ülésein mászkál a pulya zoknisan szerencsére...

2022. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutyánkat hergelte egy csapat kisgyerekek a kapu előtt. Szerencsétlen kutya ugatott, ezek meg cukkolták és ugráltak előtte. Apám megelőzött, kirohant és rájuk ordibált hogy kiengedi a kutyát és akkor lehet hergelni. Én is ugyanezt tettem volna. Hála istennek ez elég volt, mert elhúzták a belüket és azóta nem láttuk itt őket. Aberrált gyökerek.
2022. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt már párszor. Szemrebbenés nélkül küldöm el ilyenkor a gyereket a qrva anyjába. Az sem érdekel, ha nekiáll bőgni. Nem én vállaltam, gondoskodjon róla, aki ideszarta.


Abszolút empatikus tudok lenni azokkal a szülőkkel, akik mindent megtesznek azért, hogy a gyerekük ne okozzon másnak kellemetlenséget. De aki szemrebbenés nélkül nézi, még mosolyog is mellé, esetleg elfordítja a fejét, mintha nem látná, mit csinál a purdé, azt lekapom a tíz körméről.


Múltkor a közös képviselő kölyke borogatta szét a kerti bútoraimat. Kinn volt a közgyűlés az udvaron. Mindenki előtt szégyenszemre visszahívtam, hogy "Nem felejtettél el valamit a fiaddal együtt? Mondjuk rendet rakni magatok után? Köszi!" Vörös pofával megbotránkozva cammogott vissza. Ezeknek a retkeknek nincs kultúrája, én sem fogom őket megilletni kulturált válasszal, az biztos.

2022. aug. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt már olyan, hogy idegen gyerekkel és az anyjával felszedettem az éppen az orrom előtt eldobott jégkrémes papírjukat. Nem mert visszaszólni, pedig én is csak egy 55 kilós nő vagyok. Szerintem kell egy bizonyos fellépés ahhoz, hogy komolyan vegyenek és ezen nem a bunkóságot vagy agresszivitást értem.
2022. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Ha a szülő nem bír nevelni, akkor a szülőt kell nevelni.


Múltkor volt egy autisztikus jegyeket mutató kisfiú az egyik nagyobb áruházban, ahova járni szoktam. Az anyukája hadakozott vele a sorok között, nyugtatgatta csitította. Látszott a gyereken, hogy pánikol és az anyján is, hogy nagyon sajnálja, ami történik (nem tudtunk átmenni a sorok között, mert ott kuporgott és ordított a földön). Ilyen esetben elszáll minden haragom annak ellenére, hogy alapvetően a gyerek viselkedése lehet irritáló. Szegény nőnek hatalmas küzdelem sok napja és igyekszik megfelelni. Megkérdeztem, tudok-e segíteni valamivel, aztán magukra hagytam őket egy csomag zsepivel.


De mikor a szülőn látszik a beleszarás és az, hogy ugyanolyan bunkó, mint a lárvája, na akkor nekem is felforr az agyvizem. És engem nem érdekel, milyen csúnya beszédet hall a gyerek, ordítva küldöm el a büdös picsába mindkettőt. Múltkor az egyik ilyen kis féreg kavicsokkal dobálta a kutyámat séta közben. Nem lett baja a kutyának nyilván, mert elég erőtlenek voltak azok a dobások, de az elv... Hogy egy élő állatot dobálunk és anyucika annyit tesz, hogy bársonyhangon odacsiripeli, hogy jaj Katica nem szabad ám... Ahelyett, hogy rácsapna a kezeire vagy legalább ő üvöltene rá. Ennek így nincs foganatja, nem is volt, a gyerek meg sem hallotta az anyját, csak folytatta a hülyeséget. Úgy leordítottam, hogy az egész utca zengett. Elmondtam minden normálatlan elmebeteg reteknek mindkettőt. Ment a bársonyhangon nyávogás, hogy hogy képzelem, hogy a gyerek előtt ilyeneket mondok. Hát mondom kiscsillag, ez a minimum, ha a kölyköddel szemben egy tekintélytelen balfasz vagy, ne velem kezdd az önérzeteskedést, mert fejedre húzom a babakocsit.


Mindent lehet nekik. Érinthetetlen qrvák.

2022. aug. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, volt, amikor rugdosott, a szülő meg lazán ráhagyta.


Aztán elég hangosan elküldtem a jó édes anyjába mindkettőt. Nem érdekel, hogy gyerek, de hogyha a szülője képtelen megnevelni, akkor minden szívfájdalom nélkül rászólok.


Lesza... és azt is ha csúnyán néznek rám.

2022. aug. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!