Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem szeretem...

Mit csináljak, ha nem szeretem magam?

Figyelt kérdés

Igazából a családom és a barátaim is szeretnek (amit nem értek), és az életem is sínen van, viszont ennek ellenére nincs jó közérzetem. Egy csomó gondolkodás után jöttem rá arra, hogy igazából utálom magam.


Évek óta változom a jó irányba (lassan, de biztosan), fejlesztem magam, de mindegy, milyen vagyok, nem változnak az irántam táplált érzéseim.


Rendszeresen eszembe jutnak olyan esetek az életemből, amikor valami olyat mondtam vagy tettem, ami miatt szégyellem magam, és nem tudok szabadulni a bűntudattól, hiába bocsátott már meg az, akivel csúnyán viselkedtem. És sajnos ez fordítva is igaz. Olyan esetek is sokszor beugranak, amikor engem bántott valaki, és ilyenkor egyszerre vagyok dühös és szomorú. De igazából nem tudom, hogy magára az illetőre, vagy magamra.


Valaki tudna tanácsot adni, egyrészt a múlton való rágódásról való leszokásról, és hogy ne utáljam magam?


Nem tudom, hogy ez a két dolog mennyire állhat összefüggésben, de van egy olyan gyanúm, hogy valamennyire igen.


2022. aug. 15. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit
2022. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az önszeretet fontos dolog nagyon. Pszichológus tud segíteni.
2022. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy, mióta hurcolod magadban a sok elfojtott bántást? Ezeket kellene elengedni... Külső segítséggel megvalósítható.
2022. aug. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha az gátol abban, hogy szeresd magad, hogy haragszol saját magadra régebbi dolgok miatt, akkor azokkal kell megbarátkoznod. El kell hinned, hogy a hibázás emberi dolog, és megbocsátható, akkor is, ha rólad van szó. Gondolj másképp a múltbeli hibáidra, mint amiknek meg kellett történniük, hogy elindulj a változás útján. Minden ember átesik ezen, mindenki tesz hülye dolgokat, és aztán tanul belőlük. Jogod van azt mondani, hogy igen, rosszat tettél, de már máshogy cselekednél, mert mostmár másképp látod, mint akkor. Kövezzen meg bárki, amúgy is a legtöbb ember, akit most ismersz, a nevedre se fog emlékezni, de ha mégis, akkor gondolj arra, hogy te is tanítottál nekik valamit.

Magadat pedig úgy tudod megszeretni, hogy elkezdesz azon gondolkodni, miért vagy szerethető, és elfogadod. Miért szeretnek a barátaid? Pl. vicces, kedves, segítőkész vagy. Amikor épp valami olyat csinálsz, ami szerinted jó, akkor megjegyzed magadnak, hogy igen, ezt szeretem magamban.

2022. aug. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! <3


3-as: 21 vagyok. Nagyjából 11-12 éves korom óta hurcolom, de csak nemrég tudatosult bennem.

2022. aug. 20. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!