Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apámmal sosem csinálunk...

Apámmal sosem csinálunk semmit együtt, de megharagszik ha jól érzem magam másokkal. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, és évente párszor találkozok apámmal mert a szüleim elváltak és messze járok iskolába.

Viszont amikor itt vagyok nála szünetekben, ő egész nap csak alszik, netezik vagy nézi a falat. Mivel keveset találkozunk, ő elvárja tőlem hogy ott unatkozzak mellette.


Másfél hónapja vagyok nála, és eddig egyszer mentünk el fagyizni 200 méterre együtt, de akkor is alig szólt hozzám, mintha kényszerből jönne velem. (Pedig ő hívott el..)


Én meg egy-két ismerőssel van hogy elmegyek valamerre, akkor meg mindig mintha őt ez zavarná, mintha nem foglalkoznék vele és ő lenne az áldozat.

Van egy középkorú haverom is, és ha vele elmegyek például tanulni vagy hivatalos dolgokat elintézni, akkor apa van hogy megjegyzi: "Elvoltál apáddal?" Vagy amikor kérdezek apától valamit amit pont nem tud, akkor azt mondja kérdezd meg apádat, ő okosabb.

Ezt mind ilyen gúnyosan. Mintha féltékeny lenne. De miért csinálja ezt, ha ő úgy se jön el velem sehova semmi apa-fia programra? Ha hívom se. Beszélgetni se beszélgetünk mert ő nem szeret. Vagy ha mégis van téma, akkor meg vagy az lesz a végén, hogy én biztos hülyének nézem, vagy én vagyok a hülye és ehhez nem értek. Meg mindig a fejemhez vágja, hogy olyan vagy mint anyád, az ő mocskos vérét örökölted. Mintha nem is szeretne.

Amikor nem is vagyok itthon, akkor nem is tartjuk a kapcsolatot mert telefonon/messengeren mindig leráz. Születésnapomkor is csak dob egy üzenetet, de semmi több, soha mem is kaptam tőle semmit. (Az elért eredményeimért sem gratulált, sőt le akart beszélni a továbbtanulásról, mert minek az egyetem ha van mit enned ma.)


Szóval nem nagyon értem... A bátyámmal nagyon jóban van aki vele lakik, de velem nem foglalkozik.

Van ötletetek, hogy mi lehet a baja? Vagy ha veletek is volt hasonló, akkor személyes tapasztalatokat is szívesem meghallgatok.



2018. júl. 24. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet,hogy ugy érzi,hogy apaként tennie kell érted,és azt,hogy neked ezért szeretned kell őt. Mármint,ezt ugy képzeld el,hogy adok neked egy csavarhuzot ajandekba...és te nem köszönöd meg. Lehet hogy elvár annyit,vagy számít arra,hogy te ettől hogy pl együtt készítetek valamit vagy akármi,jobban érzed magad,és ezt ki is mutatod. nehezen tudom kifejezni magam,de ugy értem,hogy lehet hogy az együtt töltött idő alatt azt akarja,hogy mindketten jol erezzetek magatokat,és büszke akar rád lenni vagy valami ilyesmi.

Talalj ki valami közös programot,amit együtt csináltok pl barkácsolás vagy valami..

2018. júl. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocsi hogy nem tudtam jol kifejteni,talán gyengül a szókincsem,mer nem igazán tudok kommunikálni senkivel,és már nem is beszélek kb senkivel,de probáltam jol kifejezni magam. Sztem hiányérzete van amiatt,hogy nincs meg az az apa-fia együtt jol erzik magukat,mer közösen csinálnak valami szépet,pl összeszerelnek akármit...
2018. júl. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyjából értem, de nem hinném hogy nála ez lenne a helyzet :/

Nem is akar tenni az ellen, hogy mi nem csinálunk semmi közöset. Ha mondom neki hogy menjünk el a moziba, ő nem jön mert nem köti le. Menjünk át az étterembe kajálni ami 25 méterre van, ő nem jön még ha meg is hívom. Inkább kifizeti csak ne kelljen átmenni. Ha mondom neki hogy menjünk el a piacra enni egy jó lángost, akkor sem jön mert nincs kedve. Ő csak ül egész nap és facebook-ozik. Szólni se nagyon szól hozzám. Ha mondok neki valamit csak megvonja a vállát és hümmög egyet. Még beszélni se akar velem, nem hogy közös programot csinálni...

2018. júl. 24. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:

A bátyáddal mit csinál közösen? Mitől jobb a kapcsolatuk? Van valami közös érdeklődésük?


Otthoni programokra sem vevő? Közös filmezés, főzés, ilyesmi?

A leírásodból úgy tűnik, mintha úgy érezné, hogy távolságtartó vagy vele és ez bosszantaná. Esetleg kérhet él tőle tanácsot egy két dologban, hogy úgy érezze, fontos a véleménye.


Csinalhatnátok hármasban is valamit a tesóddal, hátha könnyebben feloldódtok.

2018. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg sertettseg van benne anyad irant, es ezeket akarva-akaratlanul rajtad vezeti le. Emelle erosen kisebbsegi komplexusa van, ezert irigy a "masik apadra".

Nem tudtok harmasban programokat csinalni? Olyankor hogy viselkednek? Ha nem zarnak ki teljesen, lehet hogy erdemes lenne ugy kezdeni, es fokozatosan egyre tobb időt tolteni.

Apad feladata lenne foleg a kapcsolatteremtes, de ha erre nem kepes, es neked megis hianyzik a kapcsolat, legyél nyugodtan kezdeményező.

2018. júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Otthoni programokra sem vevő. A napi teendője ott megáll, hogy ül a gép előtt vagy alszik.


A testvéremmel sem csinál közös programokat mert ő pár évvel idősebb mint én, és meg van a saját társasága. De amikor mégis együtt vannak, akkor apa beszélget vele, meghallhatja, kérdezget tőle hogy mi a helyzet, ad neki pénzt stb. Szóval sokkal közvetlenebb vele. Velem nem.

Én is úgy érzem mintha anyát látná bennem és emiatt tikkel rám...

Ma is talán 2 szót beszélgettünk és itt voltam majdnem egész nap 20 méteres körzetében.

2018. júl. 24. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:

"Otthoni programokra sem vevő? Közös filmezés, főzés, ilyesmi?


A leírásodból úgy tűnik, mintha úgy érezné, hogy távolságtartó vagy vele és ez bosszantaná. Esetleg kérhet él tőle tanácsot egy két dologban, hogy úgy érezze, fontos a véleménye.



Csinalhatnátok hármasban is valamit a tesóddal, hátha könnyebben feloldódtok."


Már ne haragudj, de erről egyedül a kérdező apja tehet. Ő a felnőttebb, érettebb, tőle várható el hogy bölcsebben oldjon meg helyzeteket, de láthatóan nem képes erre. Igen, sajnos láthatóan féltékeny, komplexusos az apád, aki ugyan lusta tenni azért hogy jobb legyen, de hisztizni tud. Ha a gyerek távolságtartó, akkor azért a szülőnek kéne tenni hogy jobb legyen. Itt egyedül vele van gond, mert még a tesójával se beszél sokat.

2018. aug. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!