Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez csak nekem furcsa? Mások...

Ez csak nekem furcsa? Mások hogy látják?

Figyelt kérdés

Én jártam úgy, hogy a párom egyik ismerőse megszerezte ugyanazt a végzettséget is, amit én, de egyébként nem abban dolgozik, van más munkája, csak gondolom vészhelyzet esetére kellett neki, hogy valami legyen ha a munkáját elveszíti meg akár plusz kiegészítésnek néha. A párom ismerőse tudja, hogy én is ezt a szakot végeztem, mégis beajánlotta magát a páromnak, hogy ha szüksége van a munkájára, szóljon neki. Nem akarom én felfújni a témát, de nekem ez elég furcsa, én még sose láttam olyat, hogy valaki még olyannak is ajánlgatja magát, akinek a párja ugyanazon a területen dolgozik. Ha valakinek a párja villanyszerelő, akkor ha egy másik villanyszerelő ezt tudja róla, akkor minek ajánlaná magát neki, hiszen ott van a párja, aki el tudja végezni ugyanazt a munkát, minek kérne meg valaki mást? Vészhelyzet esetén, amikor a párja nincs otthon és hirtelen kell segítség, az úgy más, de akkor meg valószínűleg szólna neki magától az illető vagy valakinek, aki tudja akkor vállalni. Nálunk más munkáról van szó, de a logika ugyanaz. Én pont azt tapasztaltam, hogy ha valakiről tudják, hogy olyan végzettségű ember a párja, a szülei, a testvére, akkor éppen, hogy nem reklámozzák neki magukat és természetesnek veszik, hogy az a valaki otthon úgyis tud segíteni. Ez a párom ismerőse meg érdekes módon nyilvánosan nem is marketingeli magát, az interneten és a facebookon sem, pedig tehetné, de ezek szerint annyira mégsem kell neki a munka, különben reklámozná magát intenzíven. Tudom jól, mert én is ezen a területen végeztem és másokról is tudom, hogy csinálják. Ehhez nem is kell nagy zseninek lenni, hogy ezt valaki tudja, ez a nő más munkáit reklámozta már nyilvánosan, ahhoz más végzettség kellett, csak ezt nem. De ha meg annyira nem fontos neki a munka, akkor a sok ember közül miért pont annak ajánlja magát, akinek amúgy is van ilyen segítsége a párjától?

Gondolom le leszek szólva, hogy minek szólok bele, mit érdekel engem és mi ezzel a baj, de nekem ez kicsit furcsa és szeretném tudni, mások hogy viszonyulnának ehhez. Lehet annyira kell neki a munka, hogy bárkinek ajánlja magát, de ha abszolút sehol nem hirdeti magát nyilvánosan, akkor annyira csak nem kell neki mégsem. Nem udvariatlanság részéről? A gyakorlat, munkatapasztalat, gyakorlás nekem is jól jön, inkább a párjának segít ilyen téren az ember mint egy ismerősnek. Most nem pénzről van szó, de ha valaki a párjának segít, akkor is hasznos neki, ha ingyen csinálja, hiszen gyakorolja a szakmáját, munkáját. Manapság nem is könnyű munkatapasztalatot szerezni, szerintem az ember előbb ad a párjának lehetőséget erre, ha már amúgy is kell neki valami olyan segítség mint egy ismerősnek, akivel egy évben egyszer beszél.


Előre felkészülök lelkileg, hogy ki leszek kiáltva gonosznak, de nyilvánvalóan azért tettem fel a kérdést, mert egyáltalán nem biztos, hogy én látom jól a helyzetet.



2022. aug. 16. 10:36
 1/4 Shaddark ***** válasza:
100%

Ez egy nézőpont a sok közül. Nem tudom, mennyire közeli ismerős és mennyire ismer titeket.

De pl. ML feleségének ha gáz szerelőt ajánlanak, valószínűleg nem háborodik fel, mert ha a párja csinálná, azaz a trilliárdok megkeresése nyalizási munkáját felfüggesztené, az elég sok pénz kiesés lenne, kb, milliárdok.

Ha te pl. egy cégnél kétszer annyit keresek mint amit a párod fel tud ajánlani, akkor kifejezetten bukta lenne pénzügyi szempontból nektek. Ha nem lát bele a pénztárcádba mert nem annyira közeli ismerős, akkor szerintem teljesen logikus hogy megkérdezte. Mert nem tudhatja.

2022. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki akar otthon maszekolni.

A párom autószerelő, de lehet hogy inkább beadnám egy másik szervizbe az autómat ha lenne, nem akarnám a páromat ugráltatni. Pénzt úgyse fogadna el, ami azt jelenti hogy csak munkaidő után csinálná, ami a közös időnk rovására menne, nekem annyit nem érne. Inkább simán megcsináltatnám valakivel.

2022. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám Avonozott, majd egyik barátnőm is elkezdte. Mondta a lány, hogy mi lenne, ha most tőle rendelnénk és nem anyumtól :D Nekem amit anyum rendel az ingyen volt (ez még akkor volt amikor tanultam és zsebpénzből éltem), a barátnőmtől meg meg kellett volna vennem, így nemet mondtam.
2022. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom pl festő

Annyi munkája van,hogy a mi szobáink 1,5 éve várnak festésre....

Az ő sógora is festő, de nem rég kezdte a szakmát, még nincs annyi munkája mint a páromnak ezért felajánlotta hogyha kifest nekünk. A párom és én is örömmel fogadtuk.

A párom is szakmabeli és megtudná csinál de a rengeteg munka nem engedi. Ezért nekünk jól jött hogy felajánlotta.

Sokan pl ha más területről van szó nem is szeretnek a párjukkal együtt dolgozni.

Lehet abból indult ki , hogy nem gondolna ,hogy nála fogsz dolgozni. Vagy esetleg még más terveid vannak.

A felajánlás jelzés értékű is lehet.

Ha nem a párodnak de lehet valami ismerősének vagy munkatársának majd pont kapóra jönne és tud segíteni neki munkát szerezni.

Szerintem nagyon túl gondolod.

Én is simán megemlíteném egy barátomnak ,függetlenül attól hogy a párja is azonos területen mozog mint én.

Nyilván (sejteni való) valószínűleg a párját kérné meg hogy segítsen/ dolgozzon neki. De ha mégsem akarnak együtt dolgozni vagy kellene plusz munkaerő vagy tud majd valami ajánlatot akkor legalább tudja hogy én is vevő vagyok rá.

2022. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!