Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik eddig itt terveztek...

Akik eddig itt terveztek jövőt, nektek is megfordult a fejetekben hogy elhagyjátok ezt az országot?

Figyelt kérdés

Nem akarom ecsetelni hogy mi miatt. Olvassatok pár hírportált( Persze nem ők a leghitelesebbek, de nagyjából a lényeg meglesz (aki nem tudná annak szólt))



Úgy vagyok vele hogy mi miatt maradnék itt? (Fiatal vagyok, családommal élek, tanulok, 18 vagyok).

Emberek máshol is vannak, tanulni máshol is lehet, nyelvet is meglehet tanulni és sorolhatnám...

Eddig én maradtam volna itt mert ugye itt már ismerünk mindent stb. "Biztonság érzet" vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg. De most nagyon nagyon gondolkodom hogy hol lenne nekem jobb.



Nyilván nem én döntésem lesz, egyedül nem akarok világot megváltani meg minden, csak gondoltam kiírom hogy ti is elgondolkodtatok ezen, vagy csak én most?:D


2022. aug. 17. 02:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem csak én, ne szedjetek szét, csak írjátok le a gondolataitok.
2022. aug. 17. 02:16
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Sose fordult meg, és nem is fog remélhetőleg.
2022. aug. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
minden nap
2022. aug. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. Valószínűleg egy időre ki is fogok menni lakni valahova. Van pontos mentőövem is, de nem írom le, mert akkor mindenki ezt fogja csinálni, és nekem már nem fog hely maradni.
2022. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt terveztem eddig. Most 21 vagyok, jövőre diplomázok és elég valószínű, hogy külföldre megyek mesterre.

Az oka: itthon nincs megfelelő képzés ezen a területen se nekem, se a páromnak.

Már eszembe jutott, hogy lehet, hogy kintmaradok.

2022. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Katona Dius ***** válasza:
100%
30 vagyok és eddig a hideg kirázott a gondolatra,hogy másik országban élnek. Szeretek (szerettem) itt élni. A férjemmel tavaly vettünk egy házat, bár ő pedzegette,hogy talán inkább ki kéne menni külföldre élni. Akkor közöltem vele, én biztos nem megyek. Az utóbbi egy-ket hónapban nagyon gondolkodok rajta,hogy neki volt igaza, talán menni kellett volna. Most itt a ház,amit megvettünk es felújítottuk olyanra,amilyenre szerettük volna. Jelenleg mindössze már a büszkeség tart vissza, hogy itt a haz,amire rá költöttünk egy csomó pénzt, és most adjuk el? De valószínűleg meg kell lépni,mert úgy néz ki, már nem sok mindent tartogat ez az ország az éhen haláson kívül.
2022. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pár éve végeztem gimiben, ahol a legtöbb osztálytársamtól egész végig azt hallgattam, hogy lelépnek az országból, amint tudnak. Sosem ítéltem el őket érte, vagy bármi, csupán én mindig itthon képzeltem el a jövőm. Hát.. ez végzős évemben változott meg gyökeresen. Már szinte mindennap azon gondolkodom, hogy elköltözök ebből az országból. Nem szeretném színtiszta politikába vinni a válaszom, de sosem támogattam a jelenlegi k0rmányt, és egyre nehezebben viselem el, amit azok művelnek az országgal, a jövőmmel/jövőnkkel. Érzem, hogy belülről emészt fel az az egész, ami körülöttünk megy, már nagyon régóta.
2022. aug. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!