Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » ÁLTALÁBAN a női kézírás miért...

ÁLTALÁBAN a női kézírás miért szebb, mint a férfi?

Figyelt kérdés

2022. aug. 18. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Mert a lányok/nők jobban igazodnak az elvárásokhoz, és más elvárásokhoz igazodnak, mint a fiúk. Egy lány legyen ugyebár rendes, tiszta, takaros, szép - a kislányokat általában ilyesmikért dicsérik, és ezt viszik tovább az életben is.

A fiúk általában nem szeretnek tanulni, gyorsabban írnak.

2022. aug. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Metionin ***** válasza:
96%
A lányoknak kevésbé nézik el, ha nem írnak szépen. Én szerintem szépen (csak nehezen olvashatóan) írok de a gyöngybetűket nehezen tanultam meg, már suli előtt tudtam írni, dőlttel. És a leggyakrabban hangoztatott indok a tanároktól a szép írás megtanulására az volt, hogy mert a kislányoknak szépen kell és szinte mindig úgy mondták, hogy én "lány létemre" nem úgy írok ahogy kéne de ugyanígy hallottam, hogy valaki "milyen szépen ír, pedig fiú". Szóval szerintem ezt már gyerekkorban elültetik a kislányokban, mint sok mindent mást, hogy szépen kell csinálni, mert lány vagy.
2022. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell az írásra szűkíteni a jelenséget, a nőknél általánosan minden pedánsabban, nagyobb rendben és esztétikai harmóniában van. Miért? Egyszerűen számukra fájdalmas, ha nem, és boldogságérzetet ad, ha szépen vannak körülöttük a dolgok. Egy férfi számára nem fáj, ha disznóól veszi körül, neki tök mindegy. Az ember egyszerűen ilyenre lett x százezer év alatt szelektálva, e mögött pedig azt feltételezik, hogy a gyereknevelés az anyától megkövetel bizonyos aggodalmaskodó és rendtartó viselkedést, különben magasabb lenne a megbetegedés és a gyerekhalálozás disznóól lakókörülmények között. Ergo az olyan populációk, ahol a nők beérték trehánysággal, már kihaltak. Nem lehet gyereket nevelni laza, durr bele életszemlélettel.
2022. aug. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Mert szerintem ÁLTALÁBAN igényesebbek a lányok mint a fiúk
2022. aug. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Teljesen világos. Köszönöm!
2022. aug. 18. 14:46
 6/14 anonim ***** válasza:
97%
Én is rettenet csúnyán írtam régen és bántottak is miatta a tanárok. De az igazán nagyon nagyon csúnyán író fiú haveromat meg nem igazán. Megtanultam szebben írni, bár most sem az igazi, de már nem érdekel, rég nem járok suliba :D
2022. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

"Egyszerűen számukra fájdalmas, ha nem, és boldogságérzetet ad, ha szépen vannak körülöttük a dolgok. Egy férfi számára nem fáj, ha disznóól veszi körül, neki tök mindegy"


Hazugság.

2022. aug. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, még suliba jársz-e, de mi egyszer észrevettük, hogy a lányok megdöntik a füzetet, a fiúk meg egyenesen írnak bele.
2022. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én is el szoktam fordítani a füzetet a mai napig. Engem például ezzel piszkált az összes magyartanárom, hogy ez így nem szabályos és rosszul szokom meg. Lássatok csodát, felnőttem és ember lett belőlem meg így is. :D
2022. aug. 18. 15:45
 10/14 anonim ***** válasza:
95%
Gyerekkorom óta fiúként még a lányok között is szebben és rendezettebben tartottam a sulis dolgaim/füzeteim. Tisztaságmániás voltam már akkor is, de ez nem jelenti azt, hogy ilyen sose volt a világban rajtam kívül. Sokszor zavart, hogy a lány osztálytársaim egy része mennyire igénytelenül tartja a cuccait.
2022. aug. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!