Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nehez fornettiban eladokent...

Nehez fornettiban eladokent dolgozni? Szamolgatnom kell egesz nap vagy ki irja a merleg az arakat?

Figyelt kérdés

Pl ha valaki ker 3 db sajtos rudat, akkor en ra rakom a merlegre es szamolgatnom kell a dekakat meg a grammokat? Vagy ra teszem es ki irja mennyibe kerul?

Nem szoktam fornettit vasarolni semmi tapasztalatom ebben

Segitenetek?

Gondolom nekem kell a fagyasztott pekarukat sutnom es potolgatnom , de engem a szamolas resze jobban erdekel..

Nekem akarok egesz nap szamolgatni, es ha nekem kell szorozgatni egesz nap az ugy nem tul jo, nem vagyok jo matekbol, sot..nagyon rossz vagyok


2022. aug. 18. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Nehez kell hozza eros matek
Nem nehez nem matektol fugg
8 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:

Es meg annyi kerdesem van, hogy az ilyen helyeken ugye egyedul vagyok egesz nap?

Marmint ti szoktatok egy fornettiben tobb eladot latni egy nap?

2022. aug. 18. 18:20
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, általában ez úgy működik, hogy van egy adott termék mint például a sajtos rúd. Kódja pedig a 11. Benne van a gép memóriájába, hogy a 11-es kódszámú termék ára 1000g = 2450 Ft. Kérnek három darabot, ráteszed szépen a mérlegre és beütöd a kódot akkor automatikusan mutatni fogja, hogy a 120g az 294 Ft. Így működik.
2022. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ertem!

Nagyon szepen koszonom!

Remelem ez ott is ugy van, ahova megyek :d

2022. aug. 18. 18:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De egyébként nagyon egyszerű a matek.


Megnézed egy termék árát kilóban, mint az említett példa. 2450 FT = 1 kg ami 1000g. Innen következtetsz minden termék esetén, hogy 1g = 2,45 Ft. Tehát gyakorlatilag mindent el kell osztani 1000-el.


Onnantól meg számológéppel számolsz, ha a mérleg nem írja. Rárakod és mutatja, hogy 530g akkor 530*2,45 = 1298,5 Ft

2022. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ez egyaltalan nem egyszeru egy nagyon rossz matekosnak
2022. aug. 18. 18:46
 6/9 A kérdező kommentje:
diszkalkuliam van
2022. aug. 18. 18:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Ket kezzel tudom kiszamolni azt is hogy 19-6 mennyi
2022. aug. 18. 18:48
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
jobb mint szakmunkásnak lenni építkezésen
2022. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pedig én építkezésen dolgozom, és nem annyit keresek, mint egy eladó. :D Mondjuk most én nagyon nem is szakmunkás vagyok, mert nem az építkezésben veszek részt, hanem más fontos dolgot végzek, de még az én fizum is jó. Akik meg fizikai munkát végeznek azok meg 400-450 ezer nettót kapnak errefelé (ezek a segédek). Fentebb vannak a szakmunkàsok, nehézgépkezelők, meg a járművezetők, felettük építésvezető, művezető, stb. Az építésvezető fizetése már 700-800 ezer forint nettó, és az is ugyanúgy kint van, és szaladgàl. Nem rossz munka, beállítottsàg kérdése inkább. Az egyik szakmám nekem is építőipari, és azt is szeretem például, csak most épp nem abban dolgozom. Attól most kényelmesebb munkám van.


Visszatérve: Nem nehéz abszolút az általad említett munka, de ha diszes vagy akkor nem ajánlom. Én nem vagyok diszes, de a számolás nekem is gondot jelent. Nem biztos, hogy én is helyesen adnék vissza például húszezer forintból, ha az ember fizet 726 forintot. Ezért nem is próbálom inkább ki.

2022. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!