Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek fejezzem be a...

Szerintetek fejezzem be a szakgimit ?

Figyelt kérdés
19 vagyok és ebből van még 3 évem mire kapok egy szakmát és szakmai érettségit. Most viszont olyan magánéleti helyzetben vagyok, hogy ez a családom részéről nagy feláldozásokkal járna, mert nagyon kellene +1 kereset ha még az nem is annyira számottevő( kb 200k-vak számolok). Viszont szakmával ez 300-400 lenne kezdőként, de arra várni kell még 3 évet ami ha most elkezdek dolgozni kb 7m forintot jelent. (estire mennék így tudnék teljes munkaidőben dolgozni, és az érettségim is meglenne). Később is letudom tenni ezt, de az államin ingyen 2 év, fizetve pedig 8-10 hónap.

2022. aug. 19. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ha rá vagytok szorulva, akkor csináld inkább estin. Nehezebb lesz, de ha van benned elég kitartás menni fog.
2022. aug. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha most abbahagyod, életed végig szrért-hgyért a családod szolgájaként fogsz dolgozni. Nekik fog kelleni a pénzed, szóval saját családot sem alapíthatsz. Ráadásul ahol áldozatot várnak el, ott mindig el fognak várni tőled áldozatot. Amit keresel, pénz sohasem a tiéd lesz, szóval ne állj bele ebbe, mert tönkremegy az életed.
2022. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ismertem ez hasonló helyzetű lányt, ahogy az apja munkanélküli lett, azonnal kivették sz iskolából, elküldték dolgozni, meg se várták, hogy apuka esetleg elhelyezkedjen új helyen. Mitől ez a szegénység? mert ha iszákos-drogos családtag miatt, eszedbe ne jusson!
2022. aug. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

az iskolát mindenképp folytasd, mert anélkül semmire nem fogod vinni

a kérdés az legyen, hogy nappalin vagy estin tudod-e folytatni

2022. aug. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Figyelj, mondjanak a politikusok meg a hírportálok amit akarnak, jelenleg semmi nem mutatja azt, hogy pár éven belül javulna a helyzet az országban. Vagyis a családod az idők végezetéig a te keresetedre lesz szorulva, neked pedig soha nem lesz saját életed. Szerintem az lenne reális, ha szakgimi mellett elmennél dolgozni (ha még nem tetted) és megpróbálnád magadnak venni a dolgokat (kaja, szórakozás, tanszer, ruha), és ha marad, azt bedobod a rezsibe. A szüleid felnőtt emberek, akik magukért felelnek, ezt ne felejtsd el. Ha nagyon kell nekik a pénz elmennek másodállásba, maszekolni, stb. Nem a te dolgod eltartani őket, pláne nem a jövőd árán.
2022. aug. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Tehát a családod manipulál, hogy a taníttatásod miatt feláldozzák magukat? És neked az iskola mellett mèg teljes munkaidős állás kéne, mert ők rossz döntéseket hoztak?

Te kérted, hogy megszüless?

Inkább költözz el, és ne hagyd magad tovább!

Az a lényeg, amit te szeretnél!

2022. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válság 10 évig tartott, pedig csak ingatlanbuborékból eredet, minden egyéb probléma nélkül. Most erre pluszban jön az ukrán háború miatti rezsiemelés, a növekvő árak élelem és minden terén, és hogy a világ gyorsan sivataggá válik, éhínség is lesz, nálunk is, nem csak Afrikában. Ez a válság sokkal hosszabb lesz, mint tíz év. Nem ideiglenesen kell őket eltartanod, hanem míg élnek. Így számíts. Amibe most belekezdesz, annál már nem lesz jobb.
2022. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ők egy szót sem mondtak erről, mindig azt mondják a tanulás az első és menjek nappalira(amelett max hétvégén tudok dolgozni), szóval magamtól hoztam ezt a döntést mert látom hogy nem boldogulunk. Nem akarom őket magukra hagyni, de a saját életemet is épeni akarom így nem tudom mi legyen... Ha estire megyek akkor a szakmának lőttek de az érettségi legalább meg lesz.
2022. aug. 19. 15:27
 9/9 anonim válasza:

Nappalin vegezd el.

Egy szakgimis tanár

2022. aug. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!