Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyák/nők, hogyan...

Egyedülálló anyák/nők, hogyan oldjátok meg a ház körüli teendőket?

Figyelt kérdés
Én próbáltam mindent megtanulni, de ezt lehetetlennek látom. Kíváncsi vagyok, hogy mások hogyan oldják meg ezeket. Olyanokra gondolok, mint pl. klíma tisztítás, ajtózár cserélés, lámpa felrakása plafonra, radiátor légtelenítés, hűtő megjavítása mikor áll benne a víz, kocsi olajcseréje, téli/nyári kerekek cseréje, eltömődött mosogató alatti csöves izé kipucolása, kiszakadt ablak visszarakása, nagy cserepes virágok be/ki hurcolása ősszel/tavasszal, csöpögő csap megjavítása, kép felrakása falra, sütő megjavítása mikor nem jön belőle rendesen a gáz, fa hasogatás, fű és sövény nyírás, villanykapcsoló kicserélése, stb. Ezeket és ilyen teendőket hogyan tudnám megcsinálni szerintetek, ha nem értek hozzájuk, semmi tudásom sincs róluk? Nem akarok mindenért szerelőt hívni. Mióta szakítottam a párommal, kb. hetente van valami olyan dolog itthon, amihez vagy az egyik szomszédomat, vagy apumat, vagy szerelőt hívok. Nem akarok tőlük függeni. Ti ezeket mind megtudjátok csinálni? Ha igen, hogyan? Mennyi időbe tellett mindezeket megtanulni?

2022. aug. 22. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ezekből egy csomó mindent youtube videókból tanultam meg, amikor egyedül éltem. Ami komplexebb, ahhoz pedig alapból szakembert hívok.
2022. aug. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A többsége ezeknek olyasmi, amit évente legfeljebb egyszer kell csinálni, szóval annyira nem problémás, még akkor sem, ha szakembert hívsz hozzá.

De a legtöbb tevékenységröl a youtube-on találsz videót, ahol végig mutatják, mit és hogy kell csinálni.

Egyik sem olyan, amire nem képes egy nö, csak a férfiak szeretik ezt állítani.

(A gázat meg a villanyt ne barkácsold, mert veszélyes, akkor is az, ha egy férfi csinálja!)

2022. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Évek óta egyedül élek, a problémák többségét megoldom magam. Apukám sokmindenre megtanított, amikor elköltöztem otthonról. Amihez viszont nem értek vagy fizikailag nem vagyok rá alkalmas, ahhoz nem szégyellek szerelőt vagy akármilyen szakit hívni. Ők ebből élnek, nekem szükségem van rájuk, ezért megfizetem a munkájukat. Mivel átlag 2-3 évente egyszer van csak ilyen eset, ezért anyagilag sem megterhelő.
2022. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Mielőtt összejöttél a "pároddal", ki csinálta meg ezeket? Egyébként ezek egy részét tényleg meg lehet csinálni, én is használom a youtube-ot, csak éppen agylobot lehet kapni a soha véget nem érő munkától.
2022. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A YouTube jó ötlet. Csak a felsoroltak felét szerintem onnan sem tudom megcsinálni. De majd megpróbálom, hátha vannak nagyon részletes videók. A dugulást próbáltam meg múlthéten megjavítani úgy, hogy apum a vonal másik végéről segített. Szét kellett volna csak szednem a mosogató alatt azt a bödönt, de nem tudtam. Nem tudtam letekerni a bordázott menetes műanyagokat, mert annyira rá volt húzva. Vagy csak összerohadt az idők során. Apumnak kb. 1 perc volt szétszedni, én meg vagy 10 percet kínlódtam vele.

A másik baj, hogy annyi féle szerszám kell mindenhez, hogy nem tudom milyet vegyek. Pl. tök mások kellenek a WC tartály szétszedéséhez, mint egy zár kicseréléshez. Múltkor körülnéztem az OBI-ban, hátha van ilyen minden-az-1-ben szerszámos készlet, de nem volt. Amiben sok minden volt, az meg egy márkás készlet volt, több mint 50 ezer Forintért árulták. Kérdeztem az egyik ott dolgozó férfit, hogy azzal meg lehet-e mindent csinálni, és azt mondta, hogy közel sem, a mindenhez szükséges szerszámok kb. 10%-át tartalmazza. Szóval végül nem vettem semmi ilyet.

Sajnos nálam sokkal gyakoribbak ezek, mint ahogy ti leírtátok. Minden héten van valami amit meg kellene csinálni, és nem tudom. Tegnap itt voltak a szüleim látogatóban, mivel elég messze lakunk. Apum reggel 9 fele mikor megjöttek kapásból nekiállt megcsinálni amit kellett (kinti kapu nem csukódott, WC tartályból folyamatosan folyt a víz, el volt dugulva a lefolyó, a tűzhelyen 2 főzőhely nem égett, kocsimban olajat meg valami szűrőket kellett cserélni) és délután 3 fele végzett ezekkel. Úgy, hogy 1 hónapja voltak itt, és akkor is megcsinált mindent ami volt. Ha minden egyes dologhoz ami elromlik szerelőt hívnék, akkor szerintem már megérné beköltöznie a szerelőnek hozzám, mert minden hétre jutna több dolog is.

#4: Előtte senki, mert a szüleimmel éltem. Ott-hon meg értelemszerűen apum.

2022. aug. 22. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amihez nem kell nagy fizikai erő vagy szaktudás, azt megcsinálom magam (sövény és fűnyírás, fahordás, villanykapcsoló csere, apróbb javítások), de amiket felsoroltál, azok nagy részéhez szakembert hívok (autószerelés, víz, gáz és villanyszerelés, asztalosmunka)

Tudom, hogy furcsa dolog magadra utaltnak lenni, de egy idő után megszokod, megtanulsz egy csomó dolgot és fel tudod majd mérni a saját korlátaidat. Egy idő után pedig meglesznek a "saját" embereid, akik rendszeresen járnak hozzád és már nem lesz olyan nagy kihívás és tortúra, ha valamit meg kell javíttatni a ház körül.

2022. aug. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyi férfi ismerősöm/kollégám van, hogy nem aggódom ilyen miatt. :D De volt már, hogy barátnőmmel festettük ki és bútoroztuk be a lakást.


Eleinte rémisztőnek tűnik, hogy egyedül vagy, aztán megtalálod a lehetőségeket.

2022. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Villany- és gázszerelésre mindig szakembert hívok. Autóm nincs, amíg volt, ezeket is szakember intézte. A polcok felfúrása, lefolyótisztítás, zárcsere, stb viszont megy nekem, apukám megtanította. De YouTube-ön is fent van minden. Van egy szerszámos ládám: fúrógép, kalapács, csavarhúzók, kis fűrész, smirgli, furdancs. Ragasztóból csomó féle, építési is. Ami nekem sokszor segített, az a szerelőgitt, pl leszakad a konyhaszekrény ajtaja, mert kijött a csavar, az ajtóből is kiszedett egy darabot, na a lyukat befoltoztam ezzel a szerelőgittel, belefúrtam az új csavart, tart rendesen.
2022. aug. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kié ez a ház, ahol laksz? A tiéd? Szerencsés vagy, hogy apukád ilyen ezermester. Egyébként sokszor érdemesebb szakembert hívni, mint saját magunk barkácsolni, mert a célszerszámok, ahogy tapasztaltad, egy vagyonba kerülnek. A barátom ragaszkodott hozzá, hogy megcsináljon nálam ezt-azt, legalább a duplájába került, mintha szerelőt hívtam volna. Villanyt, gázt, autót meg végképp nem szabad otthon berhelni. Olyan növényeket, amiket ki-be kell hurcolni, nem érdemes tartani, mert előbb-utóbb akkorák lesznek, hogy már nem lehet őket mozgatni. De mindent összevetve, érdemes lenne a ház helyett egy lakást venni, ott ennyi problémád nem lenne. Ezek, amiket leírtál, kisebb hibák, de mi van, ha fel kell újítani a tetőt, vagy a lefolyórendszert? Családi ház jól kereső családnak való, nem egyedülálló anyának. Ez így csak egy küszködés.
2022. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!