Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Váratlanul ért nagyon jó...

Váratlanul ért nagyon jó élmény, azóta mindenhol ezt keresem. Így veszítette el a varázsát, ugye?

Figyelt kérdés
Elég rossz napjaim voltak az utóbbi időben és teljesen váratlanul történt velem egy nagyon jó dolog, amit most nem fejtek ki. Azóta nagyon szívesen emlékszem vissza a dologra, viszont azóta mintha görcsösen ennek a megismétlődését keresném. Ugye, hogy nem fog már megtörténni, mert pont a lényege tűnt el, hogy váratlanul ért? Így, hogy számítok rá és keresem már nincs meg varázsa, ugye?

2022. aug. 22. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Azért nyilván függ attól, hogy milyen élményről beszélünk.


Ha elmész mondjuk pénteken egy barátoddal egy helyre, iszonyú jó a hangulat, jófej emberek vannak, zene, stb az tök jó. De a következő héten lehet ugyanez a hely egy f.s lesz.

2022. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig mindig azt tapasztaltam, hogyha valamire rákészültem és nagyon vártam, akkor sosem úgy sikerült, mint ahogy azt elképzeltem. Erre ugye nem tudtam felkészülni és mégis nagyon jó emlék lett. De most, hogy keresem tudatosan, így tuti nem fog mégegyszer megismétlődni.

Arra akarok kilyukadni, hogy vannak dolgok amiknek az adja a varázsát, hogy nem számítasz rá, nem?

2022. aug. 22. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Értem amit írsz kérdező.


Van is egy mondás, hogy "Számíts mindig a legrosszabbra és akkor nem érhet csalódás".


Nyilván ne legyél pesszimista, de az totál igaz hogy ha valamire rákészülsz, elképzeled, az k.rva isten hogy totál másképp, és leginkább negatív irányba fog történni. Ki tudja miért van ez. De igen, az tényleg igaz, hogy bármilyen jövőbeni esemény van, semmire sem szabad gondolni, mert biztosan nem úgy fog történni és azt már csalódásnak fogod értékelni, legyen az egy állásinterjú, buli, összejövetel, randi, akármi.


Például nekem munkában van sokszor olyan, hogy a legjobbnak tűnő napokból lesz a legsz.rabb nap, amiről meg tudom hogy jó sz.r lesz, a végén tök jó lesz :D

2022. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Ez mindig így van.
2022. aug. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Ez sokszor így van, de nem mindig. Gondolj csak a hobbikra. Elmegyek síelni (sziklátmászni, siklóernyőzni, vizisízni, zenélni zenekarban, szexelni a párommal, randizni a párommal /tetszőleges kedvelt tevékenység beillesztendő/) az mindig (vagy legalábbis az esetek 90%-ában) ugyanaz a szuper érzés.
2022. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Erről az Alphaville egyik sora jutott eszembe: "Hoping for the best but expecting the worst."

Én amúgy dettó így vagyok, ha valamire nagyon rákészülök vagy beleélem magam valamibe az 99%-ban sosem úgy megy ahogy reméltem. De a legjobb dolgok mindig váratlanul történnek velem is.

2022. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2 Ezt hívják ironikus ellenhatásnak.
2022. aug. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!