Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mostani (és az elkövetkezend...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

A mostani (és az elkövetkezendő) nehéz gazdasági helyzetben a családosok, vagy az egyedülállók boldogulnak könnyebben?

Figyelt kérdés

Kérnék pro- és kontrákat, mi szól az egyik és másik oldal mellett/ellen.

Például az egyedülállóknak nem kell plusz éhes szájakat etetni, viszont cserébe semmiféle támogatást nem kapnak, saját ingatlanhoz vajmi kevés eséllyel jutnak hozzá...


2022. aug. 23. 09:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen élelmiszer árak mellett egyértelmű hogy az egyedülállók!


Csak ki kell számolni hogy mennyibe kerül 3 gyerekre az élelmiszer, a ruháztatás, az iskoláztatás 18 éven keresztül! Bőven 10millió forint feletti összeg fog kijönni!..

2022. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem leírtad. Az egyedülálló semmilyen támogatást nem kap. De tényleg szó szerint, konkrétan semmit!

A családosok kapnak többféle támogatást is, de több is a kiadásuk.

Úgy gondolom, hogy a családosoknak lesz könnyebb, hiszen ha bármilyen nehéz helyzet, akár katasztrófa jön, akkor is a családosokat fogják segíteni, támogatni. Az egyedülálló csak saját magára számíthat.

2022. aug. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
A kétgyerekes ismerőseim (CSOK-osok) rosszul fognak járni. A gyerekeknek nem igazán mondhatja az ember, hogy most nem kapcsolom be a fűtést, most nem ehetsz annyit, mert spórolni kell. Annyi támogatást azért nem kapnak, hogy fedezze a plusz kiadásokat.
2022. aug. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
66%
Egyértelműen a családosoknak könnyebb. Kapnak egy csomó támogatást, az egyedülállók meg semmit. Eleve, ha van 2 szülő, már feleződik a rezsi és pár hasonló költség.
2022. aug. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol félúton lesz most a nyerő. A nem túl nagy lakásban/házban élő családoknak lesz a könnyebb, ha az egyénre vetített költségeket nézzük. És több oldalról jön a bevétel is.
2022. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%
(Azt még hozzátenném, hogy a családos anyáknál senki sem képes jobban panaszkodni.)
2022. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gazdagok még gazdagabbak lesznek, a csórók pedig még csóróbbak, mint minden hasonló gazdasági válságban. A családi állapot kevésbé befolyásoló tényező.
2022. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
62%

Olyat, hogy a családosnak könnyebb, csakis egy egyeülálló írhat le. Lássuk csak:


Családosként el kell tartanom két éhes szájat, akik néhány havonta kinövik a euháikat, ősszel havonta egy hétre betegek és gyógyszert kell szedniük, ilyenkor valaki otthon marad velük, ami fizetésbeli kiesést jelent, mert minimum táppénzre kell menni velük.


Mivel van két gyerekem, egy jóval nagyobb ingatlant kell finanszírozzak, amiben el is férünk. Ha csak ketten lennénk, bőven elég lenne egy garzon is. Ha egyedül lennék, csak kivennék egy szobát valahol, és az is tök elég lenne.


Amikor a feleségemmel ketten voltunk, bevezettünk egy olyan spórolós szabályt, hogy az ő fizetéséből próbálunk megélni, és az enyémet eltesszük, pedig én kerestem többet, ráadásul albérletben éltünk. Nem mindig sikerült, de elég jól működött a spórólás. A családos életben egyszerűen mindig elviszi valami szar a pénzt. Különóra, mert lemaradt, szorobán, mert miaf.szértne? Fehér póló, mert abban tesizik. A kicsinek szemüveg, a nagynak terápia.


Ha a gyerekekkel oda akarok érni valahová, szinte muszáj az autó, mert a falu végéről eljutni egy ötévessel és egy nyolcévessel, és még be is érni dolgozni nem nagyon megy máshogy. Máskülönben zokszó nélkül bringázom 10 km-t a munkahelyemre, sőt élvezem is, de az ötéves lányom sebességével biciklizni...


Eleve két kicsi gyerek annyi időt és energiát felemészt, hogy egyszerűen az embernek nincs idő, energia és egyéb téren mozgástere spórolni. Lehet nekik duriban nagyon olcsón marha jó ruhákat venni, de többször annyi időbe tellik, mint bemenni valami boltba és levenni a polcról.


Ha megszorulnék simán vállalnék valami másodlagos állást, ahogy tettem is korábban, de a két gyerek mindenen energiámat felzabálja, egyszerűen már nem megy ez a meló után még maszekolok történet, mert néhány hónap után annyira frusztrált vagyok, hogy rágyújtom a házat a családra.


Ha elfogy a levegő, még mindig játszik, hogy fogom magam, és kipattanok külföldre, és bepecózok egy haveromhoz, amíg találok valami mosogatós állást. De két gyerekkel?


Az egyik gyerekem gluténérzékeny, ami miatt speciális diétát kell neki tartani. Egy kg gm kenyér úgy 3000 Ft-ba kerül, ha sütöd, akkor kijön úgy 1800-ból, nem mindegy, mit főzöl neki, sokkal gyarkabban beteg emiatt, kiskorában minden nyáron egy hetet feküdtünk a klinikán vele. A másik gyerekem szorongásos problémák miatt mindenféle fejlesztésre és pszichológushoz kell járnia. Ezek úgy égetik a pénzt és időt, mint a szar, de leginkább a lelki erőt fogyasztja végtelenül.


Eleve a feleségem marha nehezen kap állást is úgy, hogy van két kisgyereke, többször bukott már állást emiatt. Volt olyan, hogy kapott ugyan állást, de a benzin-, parkolás és ebédköltség annyi volt, hogy összevetve azzal, hogy nem is érte meg neki bejárni dolgozni, mert csak néhány tízezerrel lett több a kassza, cserébe állandó logisztikázással járt megszervezni, mikor ki megy a gyerekekért, stb.


Ebben nincsnek benne az olyan élmények, amikor a múltkor defektet kapott a bringám, de a feleségem nem tudott este eljönni értem, mert vagy a gyerek fér bele a kocsiba, vagy a bringa, és a városban nem mertem otthagyni a biciklit éjszakára, ezért másfél órát gyalogoltam haza. Ettől a bringatolós, táskacipelős 10km sétától beállt a derekam, ami még mindig fáj.


No, és akkor lássuk a hatalmas támogatásokat. Havi cirka 28500 Ft GYES (ami a kicsi betegsége miatt 10 éves koráig jár), + 26600 Ft családi pótlék + 40K családi adókedvezmény = , 1.4 millió Ft CSOK a használt ingatlan vásárlásra, és évi 6 fizetett plusz szabadnap.

2022. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%

"Ha egyedül lennék, csak kivennék egy szobát valahol, és az is tök elég lenne."


Igen, mert az valóban hatalmas előny, hogy felnőtt emberként kénytelen vagy idegenekkel együtt bérelni... :D

2022. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%

"Ebben nincsnek benne az olyan élmények, amikor a múltkor defektet kapott a bringám, de a feleségem nem tudott este eljönni értem"


Ebben mi a sztori? Akinek nincsen párja azért se megy el senki... :D

2022. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!