Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi volt az az olvasmányélménye...

Mi volt az az olvasmányélményed gyerekkorodban, amire úgy gondolsz vissza, hogy akkor nem voltál rá elég érett?

Figyelt kérdés

2022. szept. 2. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Abigél, Shakespeare művei, Édes Anna jut eszembe hirtelen, ami ilyen volt.
2022. szept. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Jókai. 15 évesen nem ment, 25 évesen nem tudtam letenni.

Amik a leginkább nem mentek

- általánosban: Kincskereső kisködmön (ezt még azért végigszenvedtem)

- gimiben: Átváltozás, Ivan Iljics halála, Mester és Margarita, Mario és a varázsló (ezekből csak pár oldalakat tudtam elolvasni)

De nem tudom, hogy ez a korom miatt volt-e, mert ezeket biztos, hogy nem veszem kézbe soha az életben.

Az 1. válasz szempontjából érdekes lehet, hogy én 9 évesen az Abigélt önként választottam és imádtam, és akkor kezdtem végigbújni az összes Fekete István könyvet (a Lutrával kezdtem, és furcsamód a Tüskevárt csak 20 év körül olvastam), valamint hogy én szinte soha nem bírtam a drámákat olvasni, de pont Shakespeare volt a kivétel, persze, az már 15 év körül volt.

2022. szept. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

A Bánk bánnak majdnem sikerült csírájában elfojtania bennem az olvasás iránti érdeklődést.

Ötödikes gyerekként ez volt a legelső komoly könyv amit elém tettek, és olyan unalmasnak találtam, hogy fizikai fájdalom volt olvasni.

2022. szept. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Nagyjából az összes kötelező olvasmány. Óvodás korom óta imádok olvasni, de azokon az ötven-száz éve elavult köteteken alig bírtam átrágni magamat.
2022. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

12 éves koromban az Esti Kornél. Az a vonatjelenet, amikor a lány lesmárolta.

6 éves koromban néhány Andersen mese: A kis hableány, A rendíthetetlen ólomkatona, Mese a lányról, aki a kenyérre hágott.

2022. szept. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Bambi.

A fene se tudta, hogy milyen egy dévaj szarvastehén.

2022. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bánk bán, Kőszívű ember fiai.. nem is értem ezeket miért olvastatják tizenévesekkel. Csak a Pál utcai fiúk maradt meg nekem, mert azt értettem, még tetszett is.
2022. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
96%

A kőszívű ember fiai. Rettenetesen unalmasnak találtam.

Amúgy sok olyan könyvet olvastam, amit idősebbeknek szántak és a legtöbb tetszett, max annyiban nem voltam rájuk érett, hogy felnőttként újraolvasva más perspektívák is megnyíltak a történetben. Pl. az Arany embert olvastam kb. 10 évesen és egy kalandos könyvként emlékeztem rá, majd később estek le benne pl. a politikával és üzlettel kapcsolatos dolgok, amikor már kb. nagykorú voltam. A kis herceget is unalmasnak találtam anno 7-8 évesen de később megvilágosodott előttem a történet mélyebb üzenete.

2022. szept. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%
Káma Szutra . A szekrénysor tetején találtam, kb 10 évesen.
2022. szept. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Gimnázium előtt megkaptuk nyári olvasmánynak az Odüsszeiát. Én tényleg egy jól és sokat olvasó gyerek voltam, de Homéroszból semmit sem értettem.
2022. szept. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!