Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy személy balesetnek...

Ha egy személy balesetnek vagy véletlennek álcázza a halálát, pedig valójában öngyilkosság történt, akkor ez így a családját kevésbé fogja megviselni és tönkretenni?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, nem akarok semmi butaságot csinálni csak egy könyvhöz kell


26/n



2022. szept. 3. 09:17
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
17 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
És mondjuk olyan ügyesen csinálja hogy sose derül ki hogy a halál oka öngyilkosság volt, mert egyrészt fizikailag nem derül ki, másrészt a szűk környezete sose gondolta volna az illetőről hogy erősen szuicid
2022. szept. 3. 09:18
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem igen, mivel az öngyilkosságnál sokszor magukat hibáztatják amiért nem vették észre a jeleket, nem voltak elég támogatóak és kedvesek, stb. A balesetet is nehéz feldolgozni, de jobb mint egy öngyilkosság.
2022. szept. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Valószínűleg igen, mivel öngyilkosság esetén a családtagok magukat is hibásnak éreznék, amiért nem vették észre hogy baj van.
2022. szept. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
#2 Majdnem ugyanazt írtuk :D :D
2022. szept. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
Te tudom ki vagy! Tiktokról, de nem írom le itt mindenki előtt. Balesetnél kevésbé lennének szomorúak. Úgy ahogy 2-es mondja, öngyilkosság esetén magukat hibáztatnák, ha ki is derül.
2022. szept. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Katona Dius ***** válasza:
100%

Na en le leszek pontozva,de...

Én pl szomorúbb lennék,ha egy rokon balesetben halna meg. Mert akkor ő nem akar meghalni,de megtörténik.

Ha valaki öngyilkos lesz,az tudatos döntés. Igen, rossz az is. És fáj az is nagyon,mert csak elveszitesz valakit,akit szeretsz. De ő meg akar halni. Valami oknál fogva ő a halalt vonzóbb alternativának gondolja,mint az életet. Persze függ attól is, hogy miért dönt igy. Ha olyan,amiben tudok segiteni,es megoldjuk együtt,az más.

Bár én mindig gyávaságnak gondoltam az öngyilkosságot.

2022. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Ja. Ráadásul külön jól jön, ha köt egy vastag életbiztosítást magára.
2022. szept. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia Szilvi
2023. jún. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Én pl szomorúbb lennék,ha egy rokon balesetben halna meg. Mert akkor ő nem akar meghalni,de megtörténik.


Ha valaki öngyilkos lesz,az tudatos döntés. Igen, rossz az is. És fáj az is nagyon,mert csak elveszitesz valakit,akit szeretsz. De ő meg akar halni. Valami oknál fogva ő a halalt vonzóbb alternativának gondolja,mint az életet. Persze függ attól is, hogy miért dönt igy. Ha olyan,amiben tudok segiteni,es megoldjuk együtt,az más.


Bár én mindig gyávaságnak gondoltam az öngyilkosságot."


Kb. egy szavaddal sem értek egyet, el is mondom, hogy miért.


Aki öngyilkos lesz, ahogy írtad, azért dönt úgy általában, mert azt az alternatívát választja, tehát nyilván boldogtalan, és nincs reménye a boldogságra. Aki balesetet szenved, annál van esély, hogy az életében boldog volt, és nagyon nem mindegy, hogy hogy emlékeznek rá.


Az öngyilkosság meg ahogy írtam, egyáltalán nem (vagy nem feltétlenül) a gyávaság jele, lehet számtalan egyéb oka:


Pl. gyógyíthatatlan betegség, de méltóságban akar meghalni, nem akarja a rokonokat, se magát terhelni a szenvedésével (lásd Robin Williams esetét).


Lehet, hogy tök reménytelen, és tehetetlennek érzi magát, és nem akar úgy élni, amilyen életet vízionál magának. Persze lehet mondani, hogy az, hogy nem akar szenvedni, a gyávaság jele, de lehet, hogy csak egyszerűen nem akar szenvedni.


Még rengeteg dolog jutna eszembe, ha nagyon gondolkoznék, de sose bírtam a mindenkit beskatulyázó, felületesen ítélkezést.

2023. jún. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!