Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet teljesen logikus lépés...

Lehet teljesen logikus lépés az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam rajta teljesen objektív nézőpontból, hogy vajon vannak-e olyan helyzetek, amikor egyszerűen logikusabb logikusan gondolni erre (tudom kicsit furcsán hallatszik) és hogy amikor logikailag a legjobb lépésnek tűnik az öngyilkosság. Minden féle érzelmi (szubjektív) tényezőt kizárva.

2022. aug. 1. 12:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%

LEHET, csak nem feltetlen fogadják el kivülállók.

Pl. ha tudom, hogy rákos vagyok vagy demens (vagy egyéb komoly betegség esetén), meggyógyulni nem fogok, csak testi vagy/és lelki leépülés vár rám, akkor számomra logikus, hogy idöben kilépek ebböl a helyzetböl a magam (emberi méltóság) és a környezetem érdekében.

Egyébként ezt így is tervezem, szóval nem csak szövegelés. De egyelöre még nem aktuális.

2022. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Első válaszoló igen, mondjuk még van a "remény", de nem mint szubjektív tényező, hanem mint a tudomány szerinti esély a gyógyulásra.
2022. aug. 1. 12:33
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Demenciabol meggyógyulni...
2022. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Áttétes rák, végső fázis, nagy szenvedés esetében logikusnak és nem elítélendőnek tartom.
2022. aug. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Nem az!
2022. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
97%
Igen, menthetetlen betegségek esetén. Van ismerős akiről minden előzmény nélkül derült ki rákos, áttétes is volt, megmondták kb 3-6 hónapja van, 1 hónapra rá felakasztotta magát. Borzasztó, de logikus döntés. Magyarországon tiltott az eutanázia, pedig sok esetben segítene.
2022. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Van olyan helyzet amikor van létjogosultsága az öngyilkosságnak. Ha pl tudod, hogy kínok között fogsz meghalni akkor egyszerűbb főbe lőni magad.

Vagy aki gyógyíthatatlan beteg és évei vannak hátra azoknak van kitalálva az eutanázia, átsegítik őket humánus módszerrel a túlvilágra.

2022. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
18%
Keress fel egy pszihológust!
2022. aug. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%

Én tuti az lennék ha biztosan tudnám hogy az állapotom olyan szintre csökken hogy kiszolgáltatottá válnék.

Engem nem fognak forgatgatni az ágyban meg pelenkázni. Mindezek tetejében meg még fájdalmaim is vannak... hát kinek kell az? Írnék egy végrendeletet aztán jóccaka. Ez 1000%.

2022. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
81%
Teljesen mindegy hogy logikus e vagy sem az elkövetkezendő időkben sokan fognak mellette dönteni sajnos.
2022. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!