Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Esti erettsegire megyek, de...

Esti erettsegire megyek, de osszeadni es kivonni sem tudok matekbol, sosem tudtam. Megfogok orulni igy?

Figyelt kérdés

Szerintem diszkalkuliam van, de sosem voltam vizsgalva.

Azt se tudom kiszamolni hogy 5x5 mennyi

Semmit nem tudok matekbol szo szerint, a ket kezemen ki tudom szamolni hogy mennyi 10-3

Gyök meg paralelogamma stb, azt se tudom mi az

Tenyleg nem tudom szorozni sem, es semmi hasonlok..

De en nem akarom hogy emiatt ne legyen erettsegim, imadom a nyelvtant ,az irodalmat..

Nekem csak a matek nem megy, mi lesz igy velem? Megfogok bolondulmi 4 even keresztul?

Egy analfabetanak fognak nezni a tanarok?

Holnap van az elso nap, es itt sirok mert mar megbantam hogy beiratkoztam de orulok is neki hogy vegre elkezdem de emellett meg nagyon felek a matek miatt


2022. szept. 4. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyakorolj online!
2022. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Probaltam nem megy, nem tudok kiszamolni semmit

Nem tudom abba hagyni a sirast

2022. szept. 4. 20:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire súlyos a helyzet, akkor minél előbb vizsgáltasd meg magad és ha valóban pl. diszkalkulia vagy egyéb komolyabb dolog van a háttérben, akkor lehet szerezni felmentést, vagy azt hiszem elég majd csak x pontszámot elérned a végén.


Kérdezz utána a sulitól és kérj tőlük segítséget, mondd el nekik hogy ezzel van gondod. Mindent elmagyaráznak majd.


Nem kell pánikolni, azzal semmit nem érsz. Kérj infót, nézd meg milyen lehetőségek vannak és beszéljétek meg az iskolával a következő lépéseket.

2022. szept. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha olyan rossz lenne a helyzet akkor 8. végén sem tudtál volna le vizsgázni sikeresen...
2022. szept. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Rég ki kellett volna vizsgáltatnod magad! Menj el a helyi pedagógiai szakszolgálathoz, ott kérdezd meg, mi ennek a módja. De hogy kaptál matekjegyet az eddigi osztályaidból? A matektanárhoz menj oda rögtön az első óra után, és mondd meg, hogy valószínűleg diszkalkuliás vagy, de még nem lettél kivizsgálva. Nem fog analfabétának nézni, diszkalkuliásnak fog, olyat meg már látott. Ha beigazolódik, felmentést kell kérni a matek osztályzás alól. A többi tanár meg mért nézne analfabétának?
2022. szept. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

8.ban olyan tanarom volt hogy nem is nagyon irtunk felmeroket meg semmit, a fuzetre adott jegyet hogy hogyan vezettem, rendes tiszta volt adott ra egy harmast. Alig volt jegyem. Minden felmerom amit irtunk, egyes vagy kettes lett. De akkor is remegtem emiatt

Amugy igazatok van!

Holnap oda megyek a tanarhoz a vegen es elmondom neki es megkerdezem mit lehet tenni

2022. szept. 4. 20:22
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A tanár nem fogja tudni, mit lehet tenni, csak mondd el neki a gyanúdat, és a pedagógiai szakszolgálatnál érdeklődj. Ha kapsz felmentést, más tárgyból érettségizhetsz.
2022. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azonnal szólj az osztályfőnöködnek, vagy igazgatónak, mert ha ennyire nem megy még a legalapabb dolog sem, és valahogy mégis eljutsz mondjuk fél évi vizsgáig, utána már nem nagyon lesz lehetőséged felmentetni magad, mert hogy magyarázod ki, hogy átmentél félévkor, eseleg év végén?

Én is hasonlóan voltam. Esti gimi első osztályának végén, osztályozó vizsgán fogott el a pánik, hogy jajj mégis kellett volna az a matek felmentés. Erre mondta a matektanár, hogy most már késő!

Szerencsére átmentem de csak a jóindulatnak és a jó puskának köszönhetően. Azért semmiképp ne add fel! Csináld, aztán lehet hogy sikerül. Remélem laza sulit választottál.

Én is első évet sikerresen megcsináltam, most már hiába mennék felmentésért kuncsorogni, első kérdés az lenne, hogy akkor hogy jutottam az eddigieken?

Háátt....ha én azt elmondanám...

2022. szept. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Á en egy napot se tudnek ugy lenni matek oran hogy ne szoljak elotte a tanaroknak..analfabetanak hinnenek

Teged nem hittek annak? Vagy neked azert nem veszes?

2022. szept. 4. 21:23
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Az analfabéta írni, olvasni sem tud. Én mindenből jeles voltam félévkor, kivéve a matekot és fizikát, az elégséges. Tehát a matekom nagyon is vészes, de valahogy sosem akarózott arra a felnőtteknek való diszkalkulia vizsgálatra befizetni a 70-80.000 ft-ot és Pécsre vagy Pestre utazni emiatt. Úgyhogy mivel tavaly éppen nem volt munkám, hogy hasznosan üssem el az időm, ezért az esélytelenek nyugalmával beiratkoztam esti gimibe, a jelentkezési határidő utolsó napjaiban, egy spontán ötlettől vezérelve. Ez két éves képzés. A második évet is úgy csinálom, hogy lesz, ami lesz.

Abszolut nem érdekel, mit hisznek rólam.

2022. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!