Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha elkezdődött az egyetem,...

Ha elkezdődött az egyetem, suli, munka akármi akkor nem marad másra időm, hogy maradjak érdekes ?

Figyelt kérdés

Abból áll az életem hogy reggel felkelek bemegyek, (akármelyiket idegondolhatják a fentiek közül) hazajövök fáradtan, eszek, tanulok, pihenek alszok.


Na most ha rám ír valaki megkérdezi milyen volt a napom, mit fogok csinálni és hasonlók. Mit mondjak neki? Nem akarom harmadjára is leírni ugyanazt... Mit találjak ki ?


2022. szept. 5. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Miért kellene bármit is kitalálnod?

Ez egy nem túl izgalmas időszak most az életedben, ez van.

2022. szept. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogy ne távolodjanak el tőlem az emberek és ne higgyék azt hogy lekoptatom őket. Én szeretnék beszélgetni velük csak nem tudok miről.
2022. szept. 5. 22:55
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Munka esetén már, ha normális munkahelyet találsz és nincs extra nehezítő körülmény (hosszú utazás, családtag ápolása stb.), akkor lesz szabadidőd. Az egyetemet, ha olyan durva szakot választottál (vagy legalábbis a képességeidhez képest nehezet), túl kell élni. A kapcsolataid vagy túlélik, vagy nem.
2022. szept. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezerrel tanulsz xy dologra, az már rögtön egy téma. Munkában amik történtek, szintén. Közben biztos azért marad idő másra, akár csak 1-1 hülyeség ami történt, pl. a boltban mikor vásároltál, vagy mikor főztél valamit. Az egyetem is alapból érdekes, sok dolog történik, nagy a pörgés, állandóak az események, még ha nem is mész rájuk.


Kb. mindenkinek "unalmas" szr élete van, nem a többek között közösségi médiában tolt kamuknak kell hinni. Beszélj arról amiről akarsz, ne találj ki semmit. Akár csak arról, hogy ezután a húzós időszak után mik a terveid, mikre gondoltál, miket csinálnál majd szívesen. Nem létezik, hogy sosem gondolsz semmire.


Attól hogy kevés az idő, még 1-1x be lehet iktatni programokat, havi 2-3 órába nem halsz bele. Ez egy módja annak, hogy ne tűnj el teljesen.

2022. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha unalmasnak érzed az életed, akkor ne ennyiben merüljön ki. Suli és munka mellett is lehet valami hobbid, és nem kifogás, hogy sokat kell tanulni, mert még az orvosin/jogon gebedő, mellette dolgozó(!) ismerőseimnek is van élete ezeken kívül.

A kulcs szerintem a jó időbeosztás. Nekem is most kezdődik a következő szemeszter, és már előre igyekszem beosztani, hogy mikor fogok tanulni (a bejárós órákon túl, persze), mikor fogok edzeni (ez csapatsport, így itt it társasági életet élek, ráadásul annyi a dráma, hogy utólag is mindig van mit kibeszélni :D), dolgozni, önkénteskedni (ez a tanulmányaimhoz is kell), ez így már eleve több téma, amiről lehet beszélgetni. Ezenkívül azt is most matekozgatom, hogy melyik napokon lesz chilles estém, amikor bűntudat nélkül be tudok majd rakni egy jó filmet vagy valamit. :D Az is téma. Több barátnőmmel lebeszéltem már, hogy tartunk közös tanulásokat, így mindenki elvégzi a feladatait, mégis azért időt töltünk együtt.


Úgyhogy ha nem tudsz időt szorítani a barátaidra/hobbikra, az később se lesz jobb, de ez nagyrészt rajtad múlik. Szinte minden ember dolgozik, tanul vagy mindkettő egyszerre, mégis van életük, és/vagy tudnak miről beszélgetni.

2022. szept. 6. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én pontosan ezt nem szerettem az egyetemben. Olyan szakra jártam, ahol a szorgalmi időszakban is folyamatosan készülni kellett óráról - órára, ráadásul az összes órám katalógusos volt. Ez nagyon sok időmet és energiámat elvette, de mellette azért még lett volna kapacitásom kicsit szórakozni, kikapcsolódni. Viszont a legtöbbször nem volt kivel, hol, mit csinálni. Bárkit hívtam el bárhová mindig az volt a válasz, hogy most nem érek rá, tanulni kell, holnap zh-t írunk, el kell olvasnom egy könyvet a következő órára stb., soha senki nem ért rá. Maximum félévente egyszer találkoztam a barátaimmal (valakivel nem is egy városban laktunk, velük nyilván emiatt is nehezebb volt megoldani), ezen kívül pedig csak egy-két emberrel összefutottunk az egyetemen és maximum beültünk valahova meginni egy kávét vagy ilyesmi… akkor is mi másról beszélgettünk volna mintsem az egyetemről, hogy milyen óránk lesz, mit kell tanulni, mit kell beadni, hány pont kell, mi a határidő stb. Engem ez egy idő után már nagyon kikészített, hogy tényleg minden az egyetem körül forog és csak arról szól az életem. Dolgozni nem tudtam mellette, mert az sehogy sem fért bele és vidéken laktam, ahol azért Budapesthez viszonyítva kevesebb a lehetőség… nem tudom hányszor jártam úgy, hogy végre volt valami jó program vagy kinéztem egy csoportos edzést stb., de nem tudtam elmenni mert pont órám volt. Persze el tudtam menni egyedül sétálni, moziba vagy a koliban megnéztem egy filmet stb., de hiányzott az aktívabb társasági élet, a beszélgetések, a közös programok. Illetve egyetemistaként (pláne ha az egyetem tényleg kiteszi a napod nagy részét, komolyan is veszed és jó eredményeket akarsz elérni, aztán még a beszélgetések is mindig az egyetemre lyukadnak ki, mert a szaktársaid éppen készülnek a vizsgákra meg a nagymama kíváncsi mikor fogsz végezni stb.) azért nem mindig egyszerű kikapcsolódni és jól érezni magad…. nekem legalábbis (de másoktól is hallottam ilyet) sokszor volt miatta bűntudatom vagy egyszerűen csak nem tudtam ráhangolódni a könyvre, filmre vagy az aktuális programra, mert folyamat az egyetemi teendőkön kattogott az agyam, hogy majd mit kell csinálni, meg akar buktatni minket, nehogy elfelejtsem leadni, de ahhoz a beadandóhoz még nincsen ötletem stb., stb. Úgyhogy ezt teljes mértékben átérzem, de igazán jó megoldást én sem tudtam rá találni. Mindig próbáltam előre beosztani az időmet és a tanuláson kívül mást is beilleszteni a programba, de én nem tudtam kiélvezni a pihenésre szánt időt.
2022. szept. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!