Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az LMBTQ-ból a Q az mi lenne...

Az LMBTQ-ból a Q az mi lenne pontosan?

Figyelt kérdés

Megnéztem: különöset jelent, de ez mit takar? Az illető nem tudja eldönteni, hogy akkor ő most meleg e vagy nem?

Régen is voltak melegek, de mindenki tudta, hogy a fiúkhoz vagy a lányokhoz vonzódik. Azt most hagyjuk, hogy mennyire visszataszító ez az egész búza simogató mozgalom, de az tényleg túlzás, hogy még ők sem tudják, hogy akkor mik is pontosan.



2022. szept. 8. 11:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

9,

Ez azért rossz érv, mert a nyelvünk dugig van idegen eredetű szavakkal, mégis minden nap használjuk őket. Pl. Hardver, fájl, emoji, transzport, team, trend, szoftver, lobby, komment, fair play, vagy ott van még egy rakás angol eredetű szleng, amit a tinik használnak a mindennapi kommunikációban.

2022. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%

11


De a legtöbbre van magyar szavunk:


fájl = állomány

transzport = szállítmány

team = csapat

komment = hozzászólás

lobbi = érdekérvényesítés

emoji = hangulatjel

fair play = sportszerűség

2022. szept. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
Van, de mégsem a magyart használjuk.
2022. szept. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

13


Hát... már aki...

Én pl soha nem használom a transzport meg a team szavakat. A komment helyett sokszor mondom/írom azt, hogy hozzászólás (egyes honlapokon is így írják: "hozzászólások"). A hangulatjel is sokszor elhangzott már tőlem, szóval...

Szerintem ha valamit magyar szavakkal is el tudunk mondani, akkor inkább használjuk azt. Nekem a hajam égnek áll, ha olyan szavakat használ, minthogy sztártáp, csillezek, szkrollozok, szkippelem, prájszlesz...

2022. szept. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Akár égnek áll tőle a hajad akár nem, ezek a szavak már nagyon mélyen beleilleszkedtek a nyelvünkbe és még a nyelvészek sem tudnak ellene semmit sem tenni, nem hogy mi, egyszerű nyelvhasználók, közemberek. Azért, mert te vagy én azt mondjuk, hogy hangulatjel, még nem ez lesz a népszerű elterjedt forma, 99,9% az emojit fogja továbbra is használni, mert rövidebb, könnyebb a kiejtése stb. A nyelvet mindig a közösség alakítja, formálja, a többség, nem pedig az egyén. (Illetve erre is van példa, ez utóbbira, de ez a ritkább.)
2022. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem értem még mindig,hogy miért szégyen itthon magyarul beszélni.

9-es vtam.

2022. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyébként nagyon sok értelme van annak,hogy egy betű ezer különböző felé helikoptert jelent.

Azért ilyen hosszú gondolom,hogy lgmbtq+-értéktűrés Isten tudja,hogy mindegyik ki legyen írva.



HA VAN BI,akkor ez nem azt jelenti hogy két nem van csak?

Tanulj már egy kis bioszt,az ég áldjon meg!

Egyik homárnak sincs egészségügyi végzettsége,az fix.

De azért propagálja,hogy elfogadható ha kutyakukija van egy 4 éves lánynak,aki állítólag önszántából lett 7 fejű sárkány nemű.

Vagy azért,mert már felnőtt,felelősségteljes,tudja a tettei következményét és orvosi egyetemen végzett.

Vagy szimplán azért,hogy együttérzést fejezzen ki és teljesen megváltoztassa így a testét.

Nem gondolod,hogy ez egy kicsit morbid?

A saját betűitekkel sem tudtok mit csinálni rendes.


Magyarul mondjuk legyen egyéb.

Menjünk be a boltba,és vegyünk kb egy liter tejet,vagy kb egy 43-as cipőt.

Nem csodálom,hogy csak amcsi szubhumánok szívelnek titeket nagyrészt.

2022. szept. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!