Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatal átlagcsaládok, hogy...

Fiatal átlagcsaládok, hogy bírjátok anyagilag a mindennapokat?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, most kicsit besokalltam, pedig sokakhoz képest nem is panaszkodhatnék, mert legalább saját ingatlanunk van mininlmális hitellel (külföldi munkával spóroltuk össze).


De egyébként úgy érzem, mintha ezek az elszálló árak teljesen ránk telepednének így 30 évesen. Nem vagyunk minimálbéresek, de nem is vagyunk mérnökök, szóval átlagos fizuból és gyedből élünk (én itthon a kicsivel, most várom a másodikat).


Nagyon spórolósak vagyunk, dolgozok is heti pár órát gyed mellett, na de akkor is, úgy érzem, bármennyit dolgozunk és spórolunk, egyre nehezebb előre jutni. Minden nap van valami kiadás, a ház felújítását szüneteltetni kell, mert egyszerűen nem tudunk akkora összegeket félretenni, hogy bármiben belekezdjünk, pedig eddig szépen meg tudtunk takarítani. És akkor lekopogom, most még szünetel a hitel, nem lenne sok, de akkor is...


Én nem értem, a saját szüleimnek már huszonévesen felépített háza meg 3 gyereke volt, pedig nem tanultak munka mellett, nem csináltak veteményeskertet, nem izgultak ennyit.... Tudom, más világ volt, de ennyire?


Hogy lehet bírni ma anyagilag az átlag családoknak, hogy hitelt fizessenek, rezsit, elszállt kajaárakat, a gyerekek cuccait és még esetleg félre is rakjanak meg haladjanak az életben?



2022. szept. 14. 06:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én megyek vissza külföldre ha itthon kell maradnom felkötöm magam.
2022. szept. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Én nem értem,hogy fogalmazódott meg valakiben manapság egy ilyen kérdés itt magyar fűdün , mikor megmondták világosan: család támogatásban világbajnokok!?!!? vagyunk...


Ugye, tessék mégegyszer átgondolni ezt a kérdést.



Am ha jól értem : "És akkor lekopogom, most még szünetel a hitel, nem lenne sok, de akkor is..."....akkor egy jó pár évig nem kell tervezni semmit.

2022. szept. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
"Mindenféleképen Viktorta-, és a társadalom jóságos adakozásában bízunk. Eddig is volt CSOK, ingyenótóka, lakástámogatás, SZJA-kedvezmény, továbbra is elvárjuk, hogy minket, családosokat támogasson mindenki".
2022. szept. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól érzed hogy csak egyre nehezebb és nehezebb lesz,sajnos ez még állítólag csak a kezdet.

Koncentrálj a családodra és amí van rá lehetőség használjátok ki ezt a kevés időt.

2022. szept. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok értelme nincs másokhoz hasonlítani magad, mivel lesz jobb, ha valaki ugyanúgy áll, mint ti, vagy jobban/rosszabbul?

Semmivel. Jelenleg nehéz a fiatalok helyzete az életben való elindulás útján, volt időszak, mikor ennél még nehezebb volt és olyan is, mikor könnyebb. Ez van

2022. szept. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kimentem külföldre 2 hónapja, már nem jövök vissza.
2022. szept. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell hitelt hitel hátára felvenni és meg van oldva a dolog.A mai világban az idióta aki hitelt vesz fel.
2022. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!