Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Költenél hobbira 160 ezer...

Költenél hobbira 160 ezer forintot, ha csak ennyi az összes félretett pénzed?

Figyelt kérdés

Ha kb. 2 millió forint az összes pénzem, akkor belefér szerintetek egy ekkora kiadás?

Olyasmire, ami ugye nem létfontosságú.

Egyáltalán ezt el lehet így dönteni puszta számok alapján?

25/F



2022. szept. 22. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hááááááát a puszta számok alapján nehéz.

Élethelyzettől is függ sokminden, nameg magától a tárgytól is. Oké, hogy hobbira van szánva, de mennyire?

Mármint pl én egy PC-t vettem 200ért akkor, amikor 400 volt az összes pénzem, de egyetemista voltam, szüleimnél éltem, ráadásul egy új gép nem csak játékra hasnzálható. Szóval nekem megérte.


Te milyen helyzetben vagy, és mit akarsz venni?

2022. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez több mindentől függ, mennyi idő alatt spóroltam össze ezt az összeget és milyen gyorsan tudom pótolni, milyen hosszútávú terveim vannak a pénzzel és mennyire sürget ezzel kapcsolatban az idő, mennyire lesz hatással a megélhetésemre, stb. Puszta számok alapján szerintem ezt nem lehet eldönteni.
2022. szept. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Az összes spórolt pénzemet nem költeném el hobbira, mivel bármikor lehet váratlan kiadás.

2 millió Ft--ból azért 160 ezret lehet hobbira költeni (bár így is előfordulhat, hogy pont az hiányzik egy nagyobb dologhoz).

2022. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
attól függ mire.
2022. szept. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyers számok alapján nem lehet dönteni.


Amit én tudok mondani, hogy a hobbimra, szórakozásomra, boldogságomra kérdés nélkül rászánnék ennyit, függetlenül attól, hogy másra is kell a pénz és mennyi idő pótolni.

2022. szept. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom... Úgy érzem nem engedhetem meg magamnak, ezért is vaciláltam és tettem fel magamnak a kérdést, na meg itt is.

Annyira égetően nincs szükségem a pénzre, mert megvan mindenem, viszont kellett két év mire a két milliót összegyűjtöttem a 180 ezer forintból amennyi volt a fizetésem azon része, amiből tudtam spórolni.

Tehát nem olyan könnyen raktam össze, mert nem 4-500 ezer forintból gazdálkodok.

Másrészt viszont még otthon élek, de az elkövetkező 1-2 évben azért össze szeretnék költözni a barátnőmmel.

Ez a hobbi dolog meg olyan, hogy nem fog elősegíteni semmit, nincs haszna az élet egyéb területein. Olyan, hogy megveszem aztán megvan, schluss-pass, nézhetem a sarokban esetleg néha lövöldözhetek vele a kertben.

2022. szept. 22. 18:31
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, tehát valami Airsoft vagy íj vagy iyesmi?

Nyugodtan leírhatod amúgy mi ez, nem harapunk ám:D


Szóval lényegében eghyavi fizud, viszont otthon élsz.

HA alaposan kihasználod, szóval gyakran használod, akkor szerintem nyugodtan meg lehet venni.


De az emondásod alapján "nézhetem a sarokban, néha hasnzálom" akkor nem hangzik úgy, hogy különösebben kihasználnád. Egy porfogóra meg ne költs ennyit.

2022. szept. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Jaa nem titok amúgy, airsoft fegyverről van szó, csak nem gondoltam, hogy lényeges.

Nem mondhatom, hogy különösebben kihasználnám, mert ez nem egy olyan darab volna amit lehet "nyúzni" és játékokra járni vele másokkal. Tehát tényleg csak egy dísz volna jóformán amit elő-elő veszek néha. Hogy most mennyire unnám meg azt nem tudom, de magamat ismerve 100% hogy eleinte még lelkesen tapogatnám, használnám, de utána tényleg csak egy dísz volna esetleg.

2022. szept. 22. 19:17
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nope, erre így fölösleges ennyi pénzt kiadni.

Ha olyan lenne, amivel el tudsz menni játszani, és rendszeresen el is járnál vele, akkor én aszondom megérné. De nézegetni meg tapogatni aztán 1 hónap múlva ráunni.. az drága.

2022. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9# nagyon jol mondja, erre tenyleg nem erdemes kolteni 160 ezret
2022. szept. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!