Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Én vagyok az egyetlen, akinek...

Én vagyok az egyetlen, akinek 25 évesen nincs semmi félretett pénze?

Figyelt kérdés

Körülöttem szinte mindenki épp házasodik, gyereket vár vagy már nevel is, házat vesznek stb. Elképzelésem sincs hogyan csinálják, nekem még kilátásban sincs saját ingatlan, mivel jelenleg 75e forinttal rendelkezem, és még ebből telefon számlát kell fizetnem. Olyan munkám van, amit szeretek és aránylag jól is keresek, de a megélhetés is drága, illetve nincs szülői segítségem. Néha már úgy érzem ismerkedni is ciki, mert a másik félnek biztos van valamennyi megtakarítása és, ha szóba jönne kellemetlenül érezném magam. Ha nagyon odafigyelek tudok spórolni, de aztán egy bizonyos összeg után mindig megtetszik valami, és megveszem, mert úgy vagyok vele, hogy mikor, ha nem most? Szerintetek jól érzem, hogy ez 25 évesen ciki? Ti hogyan csináljátok, akiknek van pénze félretéve?

25/L


2020. okt. 28. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 32 évesen sincs. Egyszerűen lehetetlen, bár mi ketten vagyunk és a párom még egyetemre jár, nem tud dolgozni mellette. Ha majd ő is dolgozik úgy már meg lehet majd oldani.
2020. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Hitelre szinte bármit lehet :)
2020. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem 7 hónapja lett vége egy 5 éves kapcsolatomnak, az exem is dolgozott, de így sem volt megtakarításunk. Nyaralásra, valamilyen eszközre vagy tárgyra összetudtunk gyűjteni, de konkrétan több milliót elképzelhetetlennek éreztem akkor is, és most is félretenni.
2020. okt. 28. 21:24
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

25 évesen nekem sem nagyon volt.

Nincsenek csodák, szóval a megkeresett pénzedből kell félretenned, ha gyűjteni akarsz. Nem tudom mennyit keresel, de ha havonta 10%-át félreteszed, akkor azért gyűlik az. Lehet, hogy ehhez le kell mondanod valamiről.

Vagy bízhatsz abban, hogy megismerkedsz valakivel, akinek van mondjuk lakása, odaköltözöl és akkor már azért nem kell fizetni.

2020. okt. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 Egy pl. egy lakáshitelhez önerő is kell, nem is kicsi. Tudom, hogy most vannak segítségek (csok, babaváro stb), de az meg kevés egy saját otthonhoz, mindenképp kell mellé megtakarítás.
2020. okt. 28. 21:26
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Nekem van, de sajnos nem sok. Olyan, mintha nem is lenne.


A CSOK meg ezek sajnos csak annak vannak, aki gyereket akar. :/

2020. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Valószínűleg nem minden része lesz releváns az írásomnak, de azért leírok egy kevés egyéb részletet, illetve hogy én hogyan csinálom.


Nagyon szegény családban nőttem fel, de minden lehetőség adott volt, hogy tudjak tanulni, szóval 8 éves korom óta hajtom magamat. Most 24 éves vagyok, piacképes diplomával és egy ígéretes szakmával, jó előre lépési lehetőségekkel.


Lakás szempontjából "szerencsés" vagyok. "Mamahotelben" (apámmal) élek. Felét örököltem, másik felét is örökölni fogom az elkövetkező években. Szóval nem megy el 125-150 ezer albérletre Budapesten, csak 10+5 ezer a bérletre. Jó szakma miatt a magyar átlagnál jobban keresek és aránylag többet keresek, mint amennyit így el tudok költeni, de így is előfordul néha, hogy hülyeségekre költöm a pénzemet. Jelenleg van ~450 ezrem, de tervezek egy 17 hetes pályaváltó kurzusra jelentkezni, ami ezt a pénzt el is fogja vinni. Pályát nem feltétlenül tervezek váltani, de szeretnék tapasztalatot szerezni egy másik szakmában, ami a mostaniban is előrébb vinne magánvállalkozóként. Ezután még tervben van egy harmadik és negyedik képzés is. A spórolt pénzemet igyekszek tudásba átforgatni.


Többen is emlegetik / szóba hozzák ilyenkor a párjukat. Párkapcsolathoz egy hatalmas nagy szerencsétlenség vagyok, szóval tudatosan úgy tervezem az életemet, hogy egyedül is képes legyek boldogulni.


24/F

2020. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem még van egy darabig, nem sok, de jelenleg azt is csak költöm és nem sokat keresek hozzá. Szóval hamarosan nem lesz semmi. Igaz, ehhez a helyzethez a kialakult depresszióm is hozzájárul, annyi rossz ért a múltban és ér a jelenben, hogy már nem tervezek a jövőmre, motivációm sincs gyűjteni. Annyi tartalékot akarok maximum, hogy halálom esetén egy hamvasztásra elegendő legyen és ne mást terheljen annak a költsége.


26lány

2020. okt. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekem arra nincs pénzem hogy a TB-t kifizessem, szerinted? Semmire nem tudok költeni, mert azt a szinte 0 bevételt amit a nyomorúságos régi youtube videóim termelnek, egy az egyben ellopja az állam a semmire. Szóval szerintem vannak nálad rosszabb helyzetben lévők is. De amúgy a mai Magyarországon az a csoda ha 24-25 évesen van valakinek pénze. Annak az apja-anyja jó eséllyel kormányközeli vállalkozó és azok tömték ki pici fiukat/lányukat.
2020. okt. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Munkám sincs, pénzem se, nincs semmim.
2020. okt. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!