Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg kilátástalan a helyzet...

Tényleg kilátástalan a helyzetem, vagy csak én érzem annak?

Figyelt kérdés
Beirattak egy szakgimnáziumba, amit nem tudok elvégezni. 10x annyi erőfeszítésbe kerül nekem, hogy teljesítsem a minimumot, mint az osztálytársaimnak szerezni egy négyest. A tanárok már az elején is beszéltek a szüleimmel rengetegszer, hogy látják hogy nem illek oda, és csak szenvedni fogok, tetessenek át, de hajthatatlanok voltak. A tanárok eddig hajlandóak voltak kegyelem kettesekkel átrugdosni. Viszont most értünk el a tényleges szakképzéshez, ahol gyakorlat is van, és érzem hogy konkrétan semmit nem tudok megcsinálni, mindenkit csak hátráltatok. Ha akarná se adhatná meg a tanár a kettest, mert nincs mire. Mivel nemrég lettem 18 (évvesztes vagyok, és volt 1 év nyelvi előkészítőm, azért vagyok ennyi idősen tizenegyedikes), hivatalosan kiiratkozhatnék, de nincs hová mennem onnantól. Nyáron diákmunkáztam gyárban 3 műszakban, és nem bírtam, jó formán csak aludtam itthon, és azt sem tudtam hol vagyok. Más opció viszont érettségi nélkül nincs, szüleim pedig kikötötték, hogy ha ott hagyom az iskolát, akkor vagy dolgozok, vagy megyek az utcára. És ha még valahogy ki is bírnám a gyárat, akkor is 2-3 év lenne szerezni egy érettségit, és utána még isten tudja hány év lenne egy szakma... Amivel vagy felvesznek 23 éves pályakezdőként, vagy nem. Úgy érzem, elb*sztam az életemet és innen már nincs kiút.

2022. szept. 25. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
17%
Megfigyelés alatt lehetsz a személyes tulajdonságaid miatt, amit itt közvetítesz. Lehetnek még szankciók. :)
2022. szept. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Tehát...

Nem vagy hajlandó tovább iskolába járni+ elmondásod szerint munkára is alkalmatlan vagy.


Ha ezt az álapotodat orvos nem igazolja akkor aza helyzet hogy

qwára LUSTA vagy.

Jobban jársz ha erőt veszel magadon, mert ha igy folytatod még csúnya dolgok fognak érni a valóéletben.


Azt nem írtad le hogy fiú vagy lány vagy.

Ha lány vagy akkor van egy kiút... keress egy balekot aki elvesz feleségül szülsz neki 1-2 gyereket és otthon elalibizhetsz miközeb a férjed eltart. Bár ez is necces mert sose tudhatod mikor maradsz egyedül és akkor megint csak dolgoznod kéne a pénzért...:)


Ha meg férfi ember vagy akkor szedd össez magD MERT EGY szakdt csövesként fogod végezni:)

2022. szept. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező: javasold szüleidnek, hogy pályaválasztási tanácsadót keressetek fel.


"Nyáron diákmunkáztam gyárban 3 műszakban, és nem bírtam, jó formán csak aludtam itthon, és azt sem tudtam hol vagyok."viszont


Alvásproblémád nincs? Ki tudod magad aludni, ha legalább 8 órát alszol és időben lefekszel aludni?

2022. szept. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ki tudom magam aludni rendesen.
2022. szept. 25. 09:06
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Két oka lehet, az egyikhez doki kell, hogy megállapítsa.

A másik a lustaság és a kifogásokat kereső magatartás.

Egész életemben csupa olyan dolgot tanultam, ami alig kötött le.

Leültem, megtanultam, levizsgáztam.

Munkát se nagyon végeztem olyat, ami igazán érdekelt.

Egy megoldandó feladat az egész.

Amit vagy meg akarsz csinálni vagy nem,a többi csak rizsa.

2022. szept. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Lassan kezdesz felnőni a nagybetűs életbe. Panaszkodás helyett azt találd ki, mit akarsz csinálni (mit tanulni, mit dolgozni), ne azt, hogy mit nem. Azért szakkgimnáziumokban általában nem atomfizikát kell tanulni, tehát ha eldöntöd, hogy megtanulod, jó eséllyel menne. A hozzáállásodon kell változtatni.
2022. szept. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehetnek olyan szakmai tárgyak, amelyekhez nagyon kell bizonyos készség.

Ezért ha pályaválasztási tanácsadót keresnél fel, az nagyon jó lenne.

2022. szept. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kilátástalan a helyzeted, találd meg amivel szeretnél foglalkozni.
2022. szept. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Reál vagy humán beállítottságú vagy? Biztosan van olyan szakterület ami érdekel.

Például asztalos, villanyszerelő, stb szakmák közül biztosan lenne ami érdekel és rendkívül jól is járnál vele: manapság mindennél nagyobb szükség van ezekre.

Össze tudod írni mihez lenne kedved?

Arra koncentrálj: mi az amit szeretnél csinálni és mi az ami nagyon érdekelne. Ne arra koncentrálj: "mi az ami nem megy", maximum olyan szempontból, hogy ha valamit kiválasztasz, akkor ott olyan tárgy ne legyen vagy nagyon minimálisan.

2022. szept. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Dehogynem tudod megcsinálni. Ha elkönyveled magadban, hogy nem megy akkor nem is fog. Kérj tanácsot, segítséget tanároktól, gyakorlaton.. Most már nincs sok hátra, ha meglesz a papír, elmész valami mást tanulni.
2022. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!