Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen kilátástalannak...

Teljesen kilátástalannak érzem a helyzetet, mit tennének a helyemben?

Figyelt kérdés
18 éves leszek nemsokára, 3 éve szenvedek egy szakközépiskolában amit nem tudok elvégezni. Ha az ágazati vizsgám nem sikerül (és nem fog) akkor visszakerülök kilencedikbe. Gimnáziumba ennyi idősen már esélytelen hogy átvegyenek, szóval maradt az hogy 18 évesen kiiratkozok, és felnőtt képzésben megpróbálok érettségit szerezni, aztán egy szakmát. Viszont mindez minimum 3-4 év, plusz pénzbe kerül amit érettségi nélkül elég nehéz szerezni, és a szüleim abban a pillanatban hogy kiiratkozok hajítanak is ki otthonról. Most járok diákmunkára, de az a pénz édeskevés. Nagymamám az egyetlen akivel még jóban vagyok de tőle nem várom el hogy eltartson, a barátaim pedig még nyilván a szüleikkel élnek akik nem fognak befogadni.

2022. márc. 23. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát figylej, még van egy hónap nagyjából vizsgáig. Próbáld meg kihozni magadból a maximumot. Tanulj tanulj amennyit csak bírsz és meg lesz a kettes, de lehet hogy még jobban is sikerül.

Ennyi esélyt adhatsz magadnak arra, hogy bebizonyítsd tudod teljesíteni.

Utána már meglesz az érettségi, szakma, amihez már tudsz nyúlni.


Én a helyedben ezt tenném.

2022. márc. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
30%

Gyártósorra 8 általánossal is lehet jelentkezni.


Bocs, de nem tudok erre mást mondani.

2022. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Én azt csináltam ennyi idősen, hogy átmentem szakmunkásba. Ott szereztem egy szakmát. Volt ösztöndíj suli és gyakorlatihely részéről is. Szakma után nappalin leérettségiztem (2éves érettségi). Elvárási szint egy vicc volt. 🤣 Ha megvan a 9-10osztály, akkor lehet vannak még 2eves szakiskolák. Így 4ev plusz. J
2022. márc. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!