Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonéves lányok/nők :) El...

Huszonéves lányok/nők :) El tudnátok képzelni az életetek tanyán, természetközeli, chilles életmódban, de úgy, hogy egy megyeszékhely központjától 3-4km-re, Bp 1 órányira lenne, hogy a pezsgés is adott legyen?

Figyelt kérdés

2022. okt. 10. 09:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
67%
Te nem tanyasi életre gondolsz, hanem sima kertes házra. Ilyenben természetesen élnék (élek is), de a kertészkedés szerintem férfi feladat, én max. a gyomlálást vagy virágültetést vállalom. Mivel most nincs párom, kertész szokott füvet nyírni/fát metszeni. Ha valaha kertészkedtél már, akkor biztos nem neveznéd ezeket chillesnek xd
2022. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Én laknék így, bár Magyarországon nem. 😅


12-13 éves kislányként nyírtam füvet, nem éreztem férfimelónak és szerettem csinálni. Mondjuk elektromos nyíróval, nem hatalmas benzinessel.

2022. okt. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
#12 ha domboldalon laknál, nem nyírtad volna 12 évesen🤣
2022. okt. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

11, volt egy hold kékfrankosunk, azt gépesítve műveltük, mert nagy területen voltunk résztulajdonosok, közös műveléssel, volt kukorica/kalászos, változóan 3-4 kis területen, 3-4000 m2-en..

Ez utóbbit kézzel vetettük, kapáltuk, szedtük, mert nadrágszíj-parcellaként nem érte volna meg gépet hívni.

A szárvágás volt a kedvencem.

És bár egészen másban dolgozom, ez mind hiányzik, és chillnek tartom annak ellenére, hogy igencsak belekóstoltam.

2022. okt. 10. 12:37
 15/23 A kérdező kommentje:

Ja, és bár csak kertes házban laktunk, volt csirke, disznó..

Laktam Németországban, hazavágytam, (művészeti munkakörben, jó feltételekkel,) laktam Budapesten, 1 hónap elég volt.

2022. okt. 10. 12:40
 16/23 anonim ***** válasza:

Ha nem ebből kéne megélnem, hanem csak ott élnék, igen. Persze.


Most is agglomerációban élünk, jószerével a farmok és az erdő, földek mellett :)

2022. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Vettünk egy 4.000 nm2-es tanyát, de mellette megmaradt a budapesti lakás ahol életvitelszerűen élünk. Így nem kellett feladni mindent, de mellette tudjuk csinálni, újítgatni a tanyán levő házat is. Hétvégente lejárni, kertészkedni jó dolog, állatot tartani még jobb lenne, de ahhoz folyamatos jelenlét kellene. Elég király, hogy sehol nincs senki a közeledben... Így nyaralóként élvezetes dolog. Aztán ha beüt a black out ahogy említették feljebb akkor legalább lesz egy B opció. Még akkor is ha ez csak egy önámítás részemről, még mindig többet tettem mint itt a nagy többség aki azt hiszi, hogy a világ majd helyrejön és minden visszaáll a korábbi kerékvágásba.
2022. okt. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

#17:

Pont erről láttam tegnap egy videót (link: lent).

Igen, sajnos az önámítás, hogy ha te önellátó gazdaságot akarnál magadnak és a családodnak csinálni, akkor azzal előrébb leszel mint mások. Az emberek kb. 5 %-nak lesz esélye esetleg földhöz jutni amiből megtermelhet mindent magának (Klaus Schwab féle elképzelés: nem lesz pénz, nem lesznek traktorok, nem lesz üzemanyag stb). De mi lesz a többi emberrel?

A maradék 95 % meg elveszi tőled amit te megtermeltél!

De annyiban igazad van és megértelek ha csendre és nyugalomra vágysz, távol a város zajától. Nem rossz dolog a tanya, én az egész gyerekkoromat ott töltöttem, mert a nagyszüleim ott laktak (nekik voltak szomszédaik is).

De szerintem addig jó amíg el sem tudjuk képzelni hogy mi vár ránk a jövőben....


https://www.youtube.com/watch?v=2IxHMSyK-i0

2022. okt. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
17, köszönöm a választ, sok sikert nektek!
2022. okt. 16. 10:09
 20/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk én huszonéves férfi vagyok, de szerintem inkább felvágnám az ereimet.
2022. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!