Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik lehet az igaz?

Melyik lehet az igaz?

Figyelt kérdés
Az emberek többsége visszajelzések alapján szépnek, normálisnak lát kívülről. Én viszont magamat nagyon nem. A tükörben (egész alakos) vagy visszanézett fényképeken nagyon nem tetszem magamnak. És azt hiszem, mióta van "én" tudatom, ez mindig így volt. Nem tetszettem soha magamnak. De másoknak mégis. Miért? És melyik nézőpont a jó?
2022. okt. 19. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

"Melyik nézőpont a jó?"

Az a nézőpont ahol elégedett vagy magaddal.


Biztos vagy benne, hogy a helyén van az önbecsülésed? A legtöbb ember nem azért nem látja magát szépnek/jónak, mert nem az, hanem mert gondjai vannak az önbecsülésével, önbizalmukkal, nem szeretik saját magukat.

2022. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából valóban vannak önbecsülési problémáim, de mikor még ezek nem voltak, akkor sem tetszettem magamnak.
2022. okt. 19. 18:25
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi nem tetszik magadon?
2022. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sem az arcszerkezetem, sem a szemeim, a hajam, a bőröm és az alkatom sem. Beleértve a magasságomat és a külalakomat. Nem tetszik, ahogy hízás-fogyás hatására alakulok át, mert az alapvető csontszerkezetem megváltoztathatatlan. Nem arányosak a végtagjaim. A combom túl kövér, míg a karom túl sovány. A csípőm túl széles.
2022. okt. 19. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Jó, hát ez így ebben a mértékben nem a szépségről szól, hanem az önelfogadásról, azaz önértékelési probléma.

Értem én, hogy "amikor ez még nem volt, akkor sem tartottam magam szépnek" de akkor valószínűleg csak simán már akkor is ez volt, csak nem ismerted fel. Egyébként szülői hatásra ez prímán ki tud alakulni már akár 4-5 éves korban..

2022. okt. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!