Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a férfiak sok szempontból hátrányos helyzetben vannak a nőkkel szemben?

Figyelt kérdés
Mi lesz később? Hiszen a sok férfiellenes per, férfiak elítélése, férfiak meghurcolása, férfiak megalázása az nagyon aggasztó jelenség.

2022. okt. 20. 10:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Ezekre tudnál konkrét példákat hozni?


Nem láttam még olyat, hogy valakit azért pereltek be, mert férfi.

2022. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

"sok férfiellenes per"


Egyet mondj...

2022. okt. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Sok pernek és elítélésnek szerintem van jogos oka...


A férfiak elég nagy százaléka még mindig felsőbbrendűnek érzi magát a nőkkel szemben sajnos, ezért is lázadnak kicsit az emberek, főleg a nők.


Arról ne is beszéljünk, hogy a nőknek azért sokkal rosszabb dolguk van, karrier, megbecsülés terén, mint a férfiaknak, ezért is alakul ki az ellenszenv, mert látja, hogy ugyanolyan képességekkel a másik (férfi) mennyivel több lehetőséget kap.

2022. okt. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Vállásra gondolsz itt ? Mert a bírók általában nők és a jogrend még mindég olyan beállitottságú hogy az anyának ítéli a gyerek .

Főleg ha ráfogják a családon belüli erőszak, meg gyerekbántalmazást akkor meg szinte megsemmitsítik a férfit .

Persze bizonyítás semmi, csak mondják és kész is a képlet .

2022. okt. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

"Főleg ha ráfogják a családon belüli erőszak, meg gyerekbántalmazást akkor meg szinte megsemmitsítik a férfit .


Persze bizonyítás semmi, csak mondják és kész is a képlet ."


Ez nem igaz. Egy bíróság sem hiszi el bemondásra.

2022. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
De figyelembe veszi !
2022. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
6%
A nőknek sokkal rosszabb dolguk van? Én nem így látom. A legtöbb hajléktalan/öngyilkos ember férfi. A legtöbb fizikai munkát végző ember férfi. A jog másodrendű szülőnek tekinti az apákat és aki menekülne, nem tud hova (apaotthonok?), csak az utcára vagy a halálba. Egyébként meg többnyire nem számít, h nő vagy férfi, csak az, hogy gazdag vagy szegény. Néha örülnék ha nő lennék, mert akkor kevesebb elutasításban lenne részem (pl. munkában).
2022. okt. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

7-es


Ennek nézhetjük a másik oldalát is, hogy a nők eleve kivannak zárva a fizikai munka legtöbbjeiből hiszen nem rendelkeznek az ahhoz szükséges fizikummal, ha meg valaki mégis olyan pájára tévedne, akkor lenézik nem veszik komolyan.


95%-ban szerintem még a mai napig a nők vigyáznak a gyerekre és nevelik őket, de ez a másodrendű szülő elég nagy hülyeség, persze sok emberre illik, de erről a férfiak tehetnek.


Személy szerint én örülnék ha férfi lennék, kevesebb elutasításban lenne részem pl.munkában. ;)


Minden dolog két oldalú, minden nemnek vannak hátrányai és előnyei is, ezt kellene megértenie az embereknek és nem sajnáltatni mert miért nem nőnek vagy férfinak született.

2022. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
41%
8-as, nem sajnáltatom magam, örülök, hogy az vagyok, aki. Viszont teljes vállszélességgel kiállok amellett, hogy a jog (a legtöbb országban, ahogy nálunk is) az anyákat támogatja még akkor is, amikor nem kéne. Másrészt, nem kéne így általánosítani, hogy "erről ők tehetnek". Mindegy milyen nem. Nincs egyenlőség és soha nem is lesz, ez a szomorú valóság. A mérleg nyelve hol erre, hol arra billen. A legtöbb, amit tehetünk, hogy nem nézzük le a másikat a neme vagy a színe vagy akármi miatt, hanem a tetteket vesszük figyelembe.
2022. okt. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez így igaz 7-es akkor van hátra arc mikor azért kap meg valaki egy állást, döntést, ítéletett mert a neme más mint a másiké .

És mint oldalnak fel kell fognia, vannak szakmák amik nem az ő nemének találták ki .

Vagy nem alkalmas egy adott döntés, ítéletet kivitelezni .

2022. okt. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!