Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Határvadász pszichológiai...

Határvadász pszichológiai alkalmassági vizsgálaton csak beszélgetés van vagy tb-alapján is utána járnak a dolgoknak?

Figyelt kérdés

Pl amikor pszichológusnál voltam pár hónapja mondanom sem kellett semmit, mert a TB- számom alapján online minden mentális dolgom ott volt. Már elmúltak, de épp ezért kérdezem hogy utána járnak e ennek a vizsgálaton vagy csak beszélgetés lesz mert ha utána járnak hiába elmúlt valószínűleg megbukok..(pánikbetegség,bipoláris zavar, szorongás, depresszió, agorafóbia)

22L


2022. okt. 26. 14:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

16 éves koromban volak utoljára problémáim, azóta elmúltak kezelést kaptam, gyógyszert szedtem. Pár hónapja alvásszavar miatt voltam pszichiáternél, aki xanaxot írt fel hogy tudjak aludni. Azóta kb 2x- írattam fel a háziorvosnál is xanaxot, alvás miatt.

Nem tudom ezek bukók e...vagy ennek utána járnak e

2022. okt. 26. 14:38
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Mentális betegséggel nem vesznek fel. Nem is baj, mert aki átment a rostán, azok se bírják sokáig a határzálnál. (Nemrég úgy tudom, öngyilkos is lett valaki az első szolgálata közben).

Ugyan nem határvadász vagyok, de 1-2 havonta lejárok a kerítéshez, pár napra, de nagyon embertelen, ami ott zajlik. (Nem lebeszélni akarok senkit, mert lehet csinálni, de nagyon erős psziché és jó fizikum kell hozzá).


Így ebből a kevés leírásod alapján, elsőre azt mondom, nem neked való.

Egyébként azt megkérdezhetem, hogy ilyen tulajdonságok alapján mégis miért szeretnél határvadász lenni? Privátban is válaszolhatsz.

2022. okt. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ne te mond mar meg hogy mi nekem valo es mi nem. Ki vagy te hogy ezt eldontsd es miert alkotsz rolam velemenyt?

Mi kozod hozza?

Evekkel ezelott voltam mentalis beteg, nem most.

Az a ferfi nem a szolgalat miatt lett ongyilkos, senki nem kenyszeritette ra hogy hatarvadasz legyen.

2022. okt. 26. 14:47
 4/19 anonim ***** válasza:

Ejj... Jók akarok neked, csajszi.


Ha már lehet hogy összefutunk az életben egyszer, legalább hadd kérdezzem meg. Szíves elnézésed kérem.


Hogy újra nekifussak a kérdésednek: a pszichológia csak pár tesztből fog állni, meg egy kiértékelésből/pszichológussal beszélgetésből.

Egészségügyi alkalmasságin kell bevinned papírokat a háziorvostól, és a korábbi leleteidet. EZen kívül ha nagyon utána akarnak járni, igen, az EESZT-n kb 10 évre visszamenőleg bármilyen egészségügyi papírodat ki tudják kérni.

2022. okt. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csaladban van rendor ,par honapja lett az. Semmilyen orvosi lelet nem kell a haziorvostol.
2022. okt. 26. 14:52
 6/19 anonim ***** válasza:
94%

Márpedig a jelentkezéshez kell háziorvostól papír, amin általános dolgokat kérdeznek csak (általános közérzet, alvási szokás, ilyenek).

A leletek nyilván nem a háziorvostól kellenek, hanem szakorvostól (látás- hallás- nőgyógyászati vizsgálat stb stb).

2022. okt. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igen, a jelentkezesi laphoz kell. Azt az orvosnak kell kitoltenie.

Látás, hallás,nogyogyasz vizsgálatrol lelet nem kell, mert a fizikai felmérés előtt csak megnéz a sajat orvosuk.

2022. okt. 26. 14:57
 8/19 A kérdező kommentje:
A hatarvadaszhoz nem jaror jeletkezesi dolgok kellenek..
2022. okt. 26. 14:58
 9/19 anonim ***** válasza:

Értem.

Nálunk anno annak idején mikor fel akartunk szerelni, meg volt adva, hogy milyen 1 évnél/3hónapnál/30 napnál nem régebbi leletek kellenek és milyen vizsgálatokról.

Minden egyes vizsgálathoz saját magad kellett orvost felkeresni, nem az alkalmassági helyén csinálta meg (ahol nincs is orvos).


Egyébként át lehet menni a vizsgálatokon depressziósan, pánikbetegen, agorafóbiásan, szorongásosan is, ha ügyes vagy. Csak tényleg segítő szándékból kérdeztem, illetve mert érdekel, hogy miért szeretnél határvadász lenni így is?

2022. okt. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Jarornek kell mindenhonnan lelet, tenyleg mindenhonnan tobb honap elintezni.

De hatarvadasznak nem kell semmi, csak a haziorvosnak kell kitoltenie egy lapot hogy alkalmas vagyok.


Gyerekkorom ota rendor szerettem volna lenni, de nem sikerult leerettsegiznem, ezert nem lehetek.

Viszont a hatarvadaszhoz nem kell erettsegi, igy ha rendor nem, akkor hatarvadasz leszek. Tudom ha nem probalnam meg, orokke bannam. Hozzam ilyen munka illik, nekem ez kell.

2022. okt. 26. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!