Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Sok fiatalnak hogy van ennyi...

Sok fiatalnak hogy van ennyi szabadideje, meg pénze?

Figyelt kérdés

Albérletbe laknak, állandóan buliznak, utazgatnak. De miből, meg hogy van munka mellett ennyi szabadidő?

Nem értem sosem azokat akik péntek, szombat estét végig bulizzák, egyrészt honnan van ennyi pénzük, mikor pihenik ki magukat, meg ha már külön laknak akkor hogy van idejük a házimunkára, bevásárlásra, stb?

Ugyen ez az utazás, miből ha albérletet fizetne?

Ilyen 20-25 évesekre gondolok.


2022. okt. 29. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%
ügyesek
2022. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Lehet kapnak szülői támogatást.

A szabadidőre meg annyit hogy nem biztos hogy 20 évesen annyit számít a házimunka vagy a bevásárlás mint mondjuk 30 évesen. Nincs mindenkinél rend, van akit nem érdekel. Be sem vásárol hanem ahol épp van itt vesz valamit.

Láttam a tesóimat 20 évesen, nem érdekelte őket a rend, minden idejüket pénzüket bulira költötték, és mivel max dolgozni jártak , munka után volt idejük aludni. Vagy akár vasárnap egész nap.

2022. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

A bulizás nem feltétlen kerül sok pénzbe. Nem ismerem az árakat manapság, de mikor én fiatal voltam, a 2000-es években jártam bulizni Pesten, akkor sok helyre ingyenes volt, azt hiszem nem is voltunk soha olyan helyen, ahol fizetni kellett volna beugrót. Igaz, voltak olyan helyek, ahol lányoknak nem kellett fizetni, fiúknak igen.

Buli előtt ittunk, legtöbbször semmilyen piát nem vettünk bent, ha mégis, az kimerült egy olcsó boros kólában.

Utazásra vagy a szülőktől kapják a pénzt a fiatalok vagy a hapsijuk fizeti, vagy egyszerűen keresnek annyit, hogy erre is telik.

Mindig volt időm a házimunkára, igaz, nem volt arany tisztaság, főztem is, bevásároltam, és nem kocsival. Simán megoldható, fiatalon az embernek rengeteg energiája van, ha nem piheni ki magát, úgy is jó, elvannak úgy is. Ma már kell a napi 8 óra alvás, hogy normálisan érezzem magam. Nyilván olyankor mentünk bulizni, mikor másnap nem kellett dolgozni.

2022. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
3-as vagyok, és én is albérletben laktam. De mint írtam a partizás nem feltétlenül kerül sok pénzbe. Volt egy kis csini, dögös parti szerkóm, és annyi. Nem volt egy csomó bulizós ruhám, de nem is kell, hogy sok legyen az ilyesmiből. Tehát nem drága.
2022. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
nem járok bulizni, nem pazarlom el a pénzem, igyekszek takarékoskodni, és félretenni, nagyjából így
2022. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

A bulizas nem draga. Nem a legdaragabb helyre kell menni es draga piakat inni.

Az alberleteket sokszor tobben lakjak nem pedig egyedul, igy a koltsegek is eloszlanak.

Pl Budapesten egy jolfizeto munka mellett ha pl 8 oras siman lehet utazgatni akar csak hetvegen is

Vannak 1-2 napos utazasok is, kulfoldre is.


Lelemenyesek, en is 23 vagyok bulizni nem szeretek de minden mas igaz ram is.


Ha valaki nem lelemenyes es nem tudja beosztani a penzet.. magara vessen :)

2022. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%

Késői huszonéves vagyok.

A munkarendem miatt én nem kifejezetten péntek-szombaton bulizok, hanem amikor épp nem kell másnap reggelre menni - ha másnap szabadnapom van, akkor felkelek nagyjából 6-8 óra alvás után, annyi nekem épp elég, és csinálom a dolgom. Mivel egy 35 nm-es lakáskát bérlek, nem egy palotát, és az időm nagy részében nem vagyok otthon, így az egészet patikára ki lehet nyalni 1-2 óra alatt.

Fapadossal Európán belül, hostellben-rBNB-ben megszállva simán kijön egy hétvége 50-80 ezer körül. A legolcsóbb utam 40 alatt volt, Spanyolországban.

És itt jön be az, hogy egyébként - a látszattal ellentétben - rengeteget dolgozok 230-260 órát egy hónapban, és ráadásul még szépen meg is fizetik.

Meg, amire a legtöbbet költik az emberek fölöslegesen, az szerintem az autó, a szépségipar (fodrász, körmös, kozmetikus, szoli, kondibérlet, PILLÁS (létező szakma), meg ilyen ökörségek), arra én egy fillért nem adok ki, megtanultam szépségápolni otthon, eljárok futni meg mozgok edzőparkokban, elképesztő összeget spórolok így meg, amit mások kidobnak az ablakon.

2022. okt. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Kajára meg egészen sajátos vetésforgót találtam ki, minden héten főzök egyszer, de különféle kajákat. 2-2 adag megy a hűtőbe, a többi a fagyasztóba. A következő héten is főzök két-háromféle fogást, szintén kiadagolom üres fagyisdobozokba, 2-2 adag megy a hűtőbe, a többi a fagyó hátuljába, az előző hetiek mögé.

Csinálom már annyi ideje, hogy mostanra csak egyszer eszek abból, amit aznap főztem, a többi napon a fagyóból veszek ki valamit, így minden nap másféle ételt eszek. És mivel leghátra rakom azokat, amiket frissen készítettem, és előlről veszem ki a kaját, általában nem romlik meg semmi a fagyóban, addigra megeszem.

2022. okt. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
Bár 33 évesen már nem vagyok fiatal, de mióta dolgozom tök sok időm is van. Mert bár kevesebb a nettó szabadidőm, de azt sokkal aktívabban, hasznosabban eltöltöm.
2022. okt. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy albérletet akkor is fizetni kell, ha csak benne ülsz, utazásokból ki lehet fogni jó áron olcsót, országon belül meg diákjeggyel semmibe nem kerül utazni.


A bulizás meg olcsó, igazából tök mindegy, hogy elmész és eliszod a pénzed, vagy otthon ülsz a gép előtt és bezabálsz 3 zsák chipset kólával.

2022. okt. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!