Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pink Floyd Another Brick In...

Pink Floyd Another Brick In The Wall száma mára relevánsabb lehet, mint valaha?

Figyelt kérdés
Egy Elon Musk-os videó miatt gondolkoztam el ezen.

2022. nov. 1. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Évszázadok óta ugyanannyira releváns. Csak az évszázadokon át fennálló ún. rend ellen a II. világháború után fellázadtak a fiatalok, ennek jele volt például ez a szám is. Majd azok, akik annak idején a legjobban verték az asztalt, hogy legyen más a világ, ma már ugyanazt szajkózzák, mint a szüleik és nagyszüleik.
2022. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


Az album egy személyes hangvételű történet: Pink a háborúban elveszített apja, a túlféltő anyja és a konzervatív oktatási rendszer miatt izolálja magát, falat épít maga köré. Ez alapvetően nem egy társadalomkritika, hanem életrajzi ihletésű belső konfliktusok sorozata.


Nem értem, hogyan lehetne ez relevánsabb, mint valaha. Ha meg csak az oktatási rendszert nézzük, az többségében sokkal liberálisabb, mint 40 éve volt.

2022. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a vadkapitalizmus hajnalán relevánsabb volt, de nem vagyok jó történelemből úgyhogy nyugodtan javítsatok ki. Mostmár a munkásoknak vannak jogaik, mérföldekkel jobbak a körülmények, gyerekeket nem dolgoztatnak, stb. Akkor tényleg az volt, hogy csak felnőtt és gyerek egyaránt csak egy, a tűréshatáruk legszéléig hajtott munkaerő volt a sok közül, és ha meghalt (esetlegesen munka közben) megvonták a vállukat, és jött a helyére más.
2022. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A BLM mozgalom szerintem az, ami a legkönnyebben felnyithatja a szemed arra, hogy valami nincs rendben, elég egyértelmű, hogy Trump leváltásához kellett ez az egész, közben sz@rja le ez a mozgalom a feketéket, senki semmi többet nem tesz a feketékért, mint azelőtt, ennyire számítanak. Ahogy Epstein se lett öngyilkos, ugye, de közösségi oldalakon is, ha kiírsz valamit, egy véleményt, ami nem egyezik az "elvártakkal", letörlik ha népszerű lesz, ezzel viszont az a baj, hogy teljesen elveszik a szabadvélemény kinyilvánításának jogát. Elon Musk pedig úgy jött képbe, hogy ő az internetet, a közösségi médiát, facebook-ot, instagrammot már egy rendszernek látja, amibe mi is benne vagyunk évek óta és ennek semmi konkrét köze a liberális világlátáshoz, nem a liberalizmussal van gond, azzal semmi baj, hanem azzal van gond, hogy a felsővezetőség az oszd meg és uralkodj elvet követi, ezzel szépen lassan a totalitarializmus felé vezetve a világot.
2022. nov. 1. 20:52
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ok, de a dal(ok) nem erről szól(nak).
2022. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 Az, hogy miről szól valójában és, hogy mit lehet belelátni két külön dolog, hallottál már pl. egy Tool dalt? Bármit bele láthatsz, pedig mindnek van egy adott jelentése, mégis elgondolkoztatásra késztet, ezért szeretem az ilyen szövegű számokat. Amúgy lehet, hogy a Welcome to the Machine számuk jobban illik a témához.
2022. nov. 1. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

"A BLM mozgalom szerintem az, ami a legkönnyebben felnyithatja a szemed arra, hogy valami nincs rendben, elég egyértelmű, hogy Trump leváltásához kellett ez az egész, "

Ezt ugye úgy gépelted, hogy rajtad volt az alufólia sapka?

2022. nov. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ezt ugye úgy gépelted, hogy rajtad volt az alufólia sapka?"


Magyarázd meg miért.

2022. nov. 1. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Mi a lócitrom köze van a BLM-nek Trump leváltásához? Trump első sorban magának köszönheti a leváltását, egy idióta, idegbeteg, vállalhatatlan alak akinek egy üzletet sem szabadna vezetnie nem hogy a világ legerősebb szuperhatalmát. Megválasztani sem lett volna szabad, ennek semmi köze a BLM-hez.
2022. nov. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Csak nézd meg mekkora botrányt keltett ez az egész BLM ügy, ha nem lett volna, Trump bizony még mindig ott ülne, és itt nem az a baj, hogy Trumpot leváltották, én sem csípem, hanem az a baj, hogy egy agymosó propaganda kell ahhoz, hogy direkt botrányt keltsenek, miközben egyébként sz@rják lefele a feketéket ugyanúgy.
2022. nov. 1. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!