Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldi lét, de otthon lévő...

Külföldi lét, de otthon lévő idős szülők. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mit tehet az ember ha idős szülei vannak, akikre már azért rá-rá kell nézegetni sűrűbben, de külföldön él?

Továbbá, ha van 3 testvére akik viszont Magyarországon élnek, és folyton célozgatnak hogy miértnem vagyok otthon és veszem ki a részem ebből?

Mondják ezt úgy, hogy 200.000 forintokat keresnek, én külföldön pedig ennek többszörösét, amiből küldök is haza szüleimnek. Otthon ezt nem tudnám megtenni, de nem baj... Legyek otthon és én is gondoskodjak róluk, mint ők.


Hol van itt az igazság? Kinek van igaza?


2022. nov. 2. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Ne hagyd magad zsarolni!
2022. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Logkikusan az kellene gyakrabban menjen, aki közelebb lakik.
2022. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

"Kinek van igaza?"

Megállapodtok. Ők örökölnek, te maradsz külföldön.

2022. nov. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is ez a helyzet, aki a legközelebb lakik az nem bír átnézni még egy hónapban egyszer sem..
2022. nov. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32%
Ők nem tudnak róla, hogy te pénzzel váltod meg az időt, amit nem tudsz a gondozásukkal tölteni? Mondjuk, abból a pénzből a testvéreid nem kapnak, úgyhogy érthető, bár nem jogos a haragjuk.
2022. nov. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
5-os, mi koze a tesoinak a kerdezo penzehez?! Jo, hogy nem adja oda nekik azt, amit megkeresett, csak mert a tesok olyan balfekek, hogy rosszul keresnek. Kerdezo, legyel onzo! Es ezt komolyan mondom. En a helyedben az volnek, az tuti.
2022. nov. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Én egyke vagyok, de külföldön élek régóta, idős szüleim otthon. Anyagilag támogatom őket, kétszer egy évben hazamegyek, akkor segítek, amiben tudok.

Ha otthon élnénk, nem tudnánk őket ilyen formában anyagilag támogatni, nem igaz? Akkor mi a kérdés? Neked ráadásul ott vannak a testvéreid, nekik lenne célszerű a szüleitek mellett lenni. Láthatóan ők inkább más f...ával vernék a csalánt, de ez nem a te problémád, kérdező. Ők csak le akarják rázni magukról a terhet, de meglátod, ha egyszer az örökség lenne terítéken, egyből pipiskednének érne, félrelökdösve egymást meg téged is. Engedd el. Nem tartozol nekik számadással.

2022. nov. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megvolt annak idején ez az aggodalmam. Végül amellett döntöttem, hogy megyek.


Nézd, repülővel semmivel nem hosszabb az út kb Európán belül bárhonnan Budapestre, mint autóval Pécsről vagy Salgótarjánból. Nagy a távolság, para meg minden, de azért legyünk már racionálisak, időben ugyanolyan messze vagyunk. Másrészt tudom mennyire szörnyen hangzik, de ha a szomszéd utcában laksz, akkor is későn érsz oda, mikor nagy a baj. Ha valaki elesik, eltöri valamijét (nagyszüleimmel sajnos többször előfordult), ha két óra múlva érsz oda, mert épp arra jársz, ugyanúgy cseszheted, mintha a szomszédok hallanák meg, hogy valaki a szomszédban segítségért kiabál. Ugyanott kötünk ki az adott helyzetben. Ezen semmit nem segít, hogy Magyarországon élsz, ezen az segítene, ha velük élnél egy telken vagy egy házban. És akkor is eljársz dolgozni, amíg ők ki tudja, mit csinálnak. Ugyanott vagyunk. Ez a ránézegetés a te lelkiismeretednek jó, de praktikus okot nem ad a maradásra. Nem vagyunk őrök, akik őrzik a szüleik álmát, a gyerekeik vagyunk, akiknek helyt kell állni a saját életében és el kell tartani a saját családját. Itthon vagy máshol.


Nekem tesóm is kinn él (ő délen, én északon), szerencsére nem tesz szemrehányást, de fosnék rá, ha tenne. Pénzzel sok dolgot nem lehet megvenni, de a magánegészségügyi ellátást például pont igen. Meg a jobb minőségű ételt. Meg a benzint a kocsiba, hogy ne kelljen 20 kilós szatyrokkal cipekedni. Senki ne mondja nekem, hogy ezzel nem kíméli az ember a szüleit. Az utazás is pofonegyszerű, bármikor küldhetsz egy repjegyet a szüleidnek (gondolom nyugdíjasok), mehetnek hozzád nyaralni/telelni egy hétre, amikor kedvük tartja.

2022. nov. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Katona Dius ***** válasza:
100%

Mivel küldesz haza pénzt a szülőknek, így a tesóknak legalább anyagilag nem kell támogatni a szülőket. Ezt kéne velük megértetni. Ők időt, te pénzt teszel bele a szülők jólétébe.

Még talán annyit lehetne tenni,hogy valamilyen gondozó szolgálatot megbízni, hogy napi 1 órát nézzenek rá a szülőkre.

Nálunk úgy van. A szüleim és papám ugyanabban az utcában laknak. A szüleim dolgoznak. Meg van bízva egy gondozó, hogy délelőtt egy órát eltölt a papával. Ránéz,minden oké-e, elmosogat, vagy ami épp van. Munka után a szüleim átmennek, megcsinálják ami marad, kikészítik neki a gyógyszereket, stb.

2022. nov. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Fogadj fel a pénzből egy személyt, aki segít nekik. Ha szociálisan is rászorulnak, akkor alacsony díjért is megoldható, házi segítségnyújtás a neve. Az egyedülálló idős embereknek is így segítenek. A maradék pénzt pedig továbbra is megkapják a szülők. Pénz is megvan, segítség is megvan, tesók befoghatják.

Olyan szervezetet válassz, aki leinformálható. Inkább szervezetet mint egy személyt, mert a szervezet megoldja a helyettesítést is.

Az ország keleti részén tudom ajánlani a saját munkahelyemet, írj üzenetet, ha érdekel.

2022. nov. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!