Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki hazaárulónak titulálja...

Aki hazaárulónak titulálja azokat,akik kimennek külföldre, milyen gondolatmenet megy végig a fejében?

Figyelt kérdés

My opinion:


A születés rohadtul nem egy szerződés az országgal,hogy te igenis felelsz érte,ki kell állnod érte stb. Ahol születsz,az nem feltétlen a hazád,ahol születsz, az a születési helyed és pont. Az én olvasatomban a haza definíciója az a hely, amit te a hazádnak érzel. Valljuk be hogy az európai országok nagy részében színvonalakkal jobb a GDP,az egészségügyi ellátás,politikai helyzet. Ha lehetőségem nyílik arra, hogy jobb életszínvonalam legyen,ráadásul esetleg egy olyan helyen ahová mindíg is vágytam mondjuk klíma/kultúra stb. miatt akkor miért bűn kihasználnom?🤔



2021. aug. 22. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

"A születés rohadtul nem egy szerződés az országgal"

Igazság szerint a legtöbb esetben de, ugyanis a születéseddel jár egy állampolgárság, amivel pedig együtt járnak jogok, de kötelezettségek is.

2021. aug. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Én nem tekintek hazaárulóként a bátyámra azért, mert katapultált anno, egyszerűen csak megvetem azért, mert senki nem üldözte, senki nem bántotta, volt munkája, barátnője, társasági élete, mégis hátat fordított mindennek, amit egyetlen szóval csak hazaként emlegetnek az emberek. Viszketett az ülepe a kedvesének, akiről később kiderült, hogy csak eszközként használta fel a rövidtávú terveihez. Aztán évtizedekig járta úgy a világot, hogy elfelejtett életjelt adni magáról. Nem bűn az, hogy máshol boldogul az ember, de csodálatos módon azonnal elő tudott kerülni, amikor felcsillant előtte a remény, hogy elhalálozás folyományaként csurranhat-cseppenhet neki valami. Persze a kiesett idő alatt létráról tojt arra, hogy a hátrahagyottakkal mi van itthon, - az átélt válsághelyzetekkel összefüggésben nem is osztom meg a gondolataimat. És az is borítékolható, hogy amikor eljön az idő, vissza fog majd találni az általa évtizedekig háttérbe szorított "csúnya" országba, - mert idős korára már az is dollár ezrekbe fog kerülni a jelenlegi élőhelyén, ha csak tüsszent egyet. -Ekkor megint "meg fog tetszeni" számára Magyarország! -Az ilyen "visszaszivárgókat" speciel, hülyére adóztatnám, (amikor próbálkoznak a "visszatéréssel",)- mert a nehéz időkben sehol nincsenek, amikor meg szükségük van valami pozitívra, akkor meg a semmiből is elő tudnak kerülni! Nem érdekel, hogy bárki is lepontoz ezért, - ettől még én ezt fogom gondolni a témakörről!
2021. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%

Hát én először az orvosokkal kapcsolatban gondolkoztam el azon, hogy jól cserbenhagyták az itt maradó lakosságot.

Nem éheztek itthon se, abban biztos vagyok. Nyilván azt a fizetést itt soha nem kapták volna meg, mint odakint. Szóval eladták magukat és itthagytak minket. Ezért tart ott az egészségügy, ahol tart. Diagnosztizálásra képtelen selejt az, aki itt maradt. Ha kicsit komplikáltabb bajod van, a vakszerencsén múlik, hogy sikerül-e kideríteni, mi a gond vagy meghalsz előtte. A várólistákról ne is beszéljünk. Lehet szidni a kormányt, de ebben a döntésben, hogy elmentek a jó szakemberek, ott voltak ezek a szakemberek, akik itthon sem éheztek.

2021. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#3

Azért ne felejtsük el,hogy sokan politikai okokból mennek el. Az orvosok meg elvileg pont az inteligensebb rétegbe tartoznak,és nem tűrik el azt, hogy egész európában mi vagyunk az egyik leg-undemokratikusabb ország. (Egyáltalán-de egyáltalán nem politikai vitát akarok indítani,csak megfogalmaztam hogy szerintem mi lehet még az oka)

2021. aug. 22. 19:44
 5/5 anonim ***** válasza:
17%
4# jaj nehogy a kis szivecskéjükön folt essen hogy itt kell élniük inkább elmegy a magyar meg haljon ki ugye?
2021. dec. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!