Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki külföldön él annak van...

Aki külföldön él annak van olyan összeg amit megszerezve, összespórolva hazajönne? Vagy van bármilyen feltétel amitől ez függ?

Figyelt kérdés
Vagy ugy általában ti permanensnek tartjátok ezt a helyzetet vagy valamilyen feltétellel inkább laknátok magyarországon?

2022. jan. 13. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Nekem 10 millió volt a terv, hogy ha az megvan haza megyek Magyarországra és ott fogok élni.

3 éve vagyok Ausztriában, most már nincs az a pénz ami miatt haza költöznék.

2022. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Én kulturális okok miatt költöztem el, sose vonzott a magyar kultúra, tájkép, meg úgy semmi, ezen pedig nem lehet (és nem is kell) változtatni.
2022. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a gyerekeink itt születtek, ide járnak oviba már.Kettős állampolgárok, de nekik ez az otthon, nem fogjuk őket kiszakítani, csak mert X összeg van a szàmlánkon.


Mi már itt élünk, ide is tervezünk.

2022. jan. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki miért van külföldön, mennyire van honvágya... stb. Egyik nagynéném már csak nyugdíjasnak jött haza, kiment dolgozni Amerikába, hogy segítse a gyerekeit, miután már felnőttek. Egy másik nagynéném Svédországba költözött a gyerekével, akkor a gyerek még ovis volt, a gyerek apjára nem számíthatott, egyedül nevelte, már kint vannak rég, neki van honvágya, de itthon nem élne meg úgy, mint kint, ha haza is jön, szerintem ő is már csak nyugdíjas korában, a gyereke meg majd eldönti, hol akar élni, ő nem biztos, hogy visszajön Magyarországra.
2022. jan. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az a pénz, eleve nem az anyagiak miatt költöztem ki. Ha lenne annyi lenne, hogy a mostaninál (Írország) olcsóbb országban többet ne kelljen dolgoznom, akkor is inkább máshová költöznék. Nem tervezek örökre itt maradni, de innen valamelyik mediterrán országba fogok költözni.

10 év alatt egyszer sem volt honvágyam, egyedül a barátaim hiányoznak, de amíg Európán belül vagyok addig meg tudjuk oldani évente párszor a találkozókat, ha bármi van fél nap alatt otthon tudok lenni, meg persze itt helyben is vannak barátaim, felépített életem.

2022. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 évesen fogom meglépni azt, hogy kiköltözök Ausztriába. Nincs miért itt maradnom. Egyedülálló nőként, ráadásul az eü-ben semmire sem megyek. Sajnos a tanulmányaim kitolódtak, így ez az egyetlen módja, hogy legalább 35 éves koromra némi egzisztenciát megteremtsek, főleg akkor, ha lesz egy rendes komoly kapcsolatom, amire esetleg gyereket is merek vállalni. Jelenleg amúgy nem szeretnék gyereket, ha vállalnék is csak 1-et. Luxus igényeim nincsenek. Egy kis tanyát szeretnék venni egy 3 szobás házzal. Viszont 30 felett nem szeretném magam 20 és több évre hitelbe verni. Nyilván szükség lesz némi hitelre, de azért nem mindegy, hogy mennyire és hány évre.
2022. jan. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tervezek visszaköltözni, aztán fene tudja. Magyarországon sosem lesz az a szintű infrastruktúra és életszínvonal, amivel Hollandiában találkoztam, hiába lenne nekem személy szerint is több pénzem. Meg aztán tudod min ütköztem meg a legjobban itt? A buszsofőrök kedvesek, köszönnek felszálláskor, leszálláskor pedig integetnek neked hátra. Egyszerűen arányaiban nincs annyi látványosan megkeseredett ember itt, mint Magyarországon. Illetve nálam azért a magyar homofób közhangulat is visszatartó erő melegként.


Amúgy azt észrevettem magamon, hogy sok mindent jobban értékelek már Magyarországon, mint amikor ott laktam. Szívesen is megyek vissza látogatóba, de honvágyam nincs.

2022. jan. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

érdekes amiket irtok...ahogy látom az pl nagy különbség hogy vannak-e gyerekek vagy nincsenek...én most dilemmában vagyok, nagyjából olyan a helyzetem mint az elsőnek, összejött az összeg de kicsit félek visszamenni, miközben hiányzik is eléggé

lehet az volt a probléma hogy nagyon fiatalon mentem ki (19), és igy sok minden kimaradt otthon

2022. jan. 13. 14:56
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
"Amúgy azt észrevettem magamon, hogy sok mindent jobban értékelek már Magyarországon, mint amikor ott laktam. Szívesen is megyek vissza látogatóba, de honvágyam nincs." Ezzel én is pont így vagyok! :) 5ös
2022. jan. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
A mostani életkoromat, eü. állapotomat, és a hazai árakat is nézve, én 100M-el hazamennék. Ebből életem végéig nem kéne dolgoznom.
2022. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!