Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minek élünk, minek csináljunk...

Minek élünk, minek csináljunk bármit is ha egyszer úgyis minden a semmibe vész?

Figyelt kérdés

Le szeretném szögezni, nem vagyok depressziós. De el szoktam gondolkodni azon, miért élünk, teszünk bármit is az előre haladás, a fejlődés érdekében, ha egyszer úgyis mindennek vége lesz. Mind a saját életünknek, a mások életének, mindennek amit teszünk s ezen dolgok eredményei egyaránt. Olyan mintha feleslegesen tennék bármit is.

Minek gürcöljek végig egy életet ha úgyis a semmibe veszek.

A Föld sem fog létezni örökké, így aztán a rajta elő emberek is az enyészetté válik. Minden amit valaha tettünk vagy gondoltunk úgy fog eltűnni mintha sohasem létezett volna.


2022. nov. 4. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem jó érzés arra gondolni, hogy bármit teszünk az felesleges.

Viszont ezen elmélkedni az valóban feleslges és még csak ártunk is magunknak. Az értelem ára, hogy tisztában vagyunk a magunk meg az egész univerzumunk elmúlásával, de tényleg a legjobb amit tehetsz, hogy nem ezzel foglalkozol, hanem a saját szűklátókörű céljaiddal, amiknek az elérése valami elégtételt, örömet okoz.

Írom ezt úgy ,hogy én viszont hajlamos vagyok depresszióra és a halál, elmúlás gondolata gyerekkorom óta kísért..talán manapság kevésbé már.

2022. nov. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem zavar, amiket leírtál.
2022. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert a semmibe veszésig van egy bő 60-80-100 év, kinek mennyi, azt meg csk el lehet tölteni hasznosan.
2022. nov. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Maga a koncepció, hogy valaminek értelme van csak az emberek számára létezik, tehát mi dönthetjük el, hogy minek adunk értelmet. Dönthetsz úgy is, hogy minden felesleges, az is teljesen valid, de azt is mondhatod, hogy neked fontos az adott dolog, és ezáltal értelmet nyer a létezése.
2022. nov. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#4, neked pl mi fontos?
2022. nov. 4. 19:30
 6/6 anonim ***** válasza:

Jogos a kérdés, de ha van gyereked, háziállatod, esetleg idős és beteg hozzátartozód, akkor minden percnek van értelme, minden tetted fontos. Azért élsz, dolgozol, küzdesz, hogy őket segíthesd, támogathasd, lehetőleg addig, amíg szükségük van rád. Belekerülünk ebbe a körforgásba és tesszük a dolgunkat, mert hozzátartozóinkboldogulása részben vagy egészében tőlünk függ és felelősséggel tartozunk értük.

Igen, egyszer vége lesz, de addig tesszük a dolgunkat.

2022. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!