Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Nagyon tanácsatalanok vagyunk,...

Nagyon tanácsatalanok vagyunk, van egy 3éves lányom, és van egy 6hónapos lányom Ujra teherbe estem De nem terveztük. Mit csináljunk? Most azon vagyok egyszer megtartanám, egyszer nem.7hetes vagyok. Férjem mellettem áll, bármely döntésemet elfogadja!

Figyelt kérdés

Nem lenne ez még korai?

Szerintetek mi lenne a reális döntés?


2018. jún. 8. 11:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy akartatok még egy gyereket bármikor is?

Ha igen, tartsd meg.

Ha 2 gyerekkel tervezitek a jövőt, akkor ne tartsd meg.

Ilyen egyszerű.

2018. jún. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Igen szerettünk volna kb 2-3év mulva

De erre nem számoltunk hogy ilyen korai lesz

Nem túl korai?

Kisebbik lányom alig 1éves lenne mire a pici megszületne

Nagyobbik 4éves lenne

2018. jún. 8. 11:31
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha szerintetek az az élet is már a gyereketek és igazi akadálya nincs, hogy megtartsátok, akkor döntsetek így. Ha még nem tartjátok embernek, akkor meg döntsetek a többi lehetőséget mérlegelve csak az eszetek szerint.
2018. jún. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
94%

HA eleve hármat akartatok volna, megvan a kellö anyagi lehetöségetek, akkor én megtartanám.


Az meg, hogy nem sok köztük a korkülönbség, szerintem csak elöny, az elsö év lesz esetleg nehezebb, utána viszont sokkal könnyebb. A két kicsi jól el lesz egymással, ami neked is könnyebbség, meg nekik is elöny.

2018. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tartsátok meg, ha megtehetitek.
2018. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%

Nem vagyok abortusz ellenes,de úgy gondolom,hogy megbànnàd.Hisz màr Anya vagy,tehàt màr tudod mit "dobnàl el".Biztos nehéz lesz az eleje,de beleràzódtok.

Én vàllalnàm,mert rettegnék,hogy egész életemben bànnàm az elvetetését.

2018. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, miért lettem lepontozva. (#1-es)

Én 1 gyereket akartam, meg is van. Ha véletlenül teherbe esnék, nem tartanám meg.

Kollégámék 3-at terveztek, és 2 és 1 évesek voltak a kicsik, amikor teherbe esett. Nem ilyen korán tervezték, de megtartották, mert 3 gyereket akartak amúgy is.

Most 4-3-1 évesek, és nagyon boldog család.


Nézd, nem könnyű, de szerintem 3 gyerekkel sosem egyszerű az élet. Vagy gondolod, jobb egy suliba menő, meg egy hisztikorszakban lévő mellett könnyebb babázni? Így legalább összenőnek a kicsik.

Kollégám azt mondta, a 11 hónap különbséggel született gyerekei kb olyanok, mint az ikrek.

2018. jún. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%
Én már a másodikat se tartottam volna meg,de ez az én véleményem. Azt viszont nem értem hogy lehet így teherbe esni,oké nem a gyakorlati részre gondolok,hanem arra hogy nem tesz meg az ember mindent hogy ezt a helyzetet elkerülje?
2018. jún. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%

Én max. csak akkor vetetném el ebben az esetben, ha valamilyen olyan egészségügyi kockázata lenne a kihordásnak a rövid teherebe esési idő miatt, ami kockáztatná az életemet, hiszen ott van még két gyerek, akiket fel kell nevelni.


Ha amúgy minden rendben van, én megtartanám.

2018. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

6 hónapos kicsi mellett, még ha akarnék is még egyet, első körben az orvos véleményét kérném ki, hogy szerinte kihordható-e biztonságosan.

Ha a közeljövőben volt tervben 3., és az orvos is rábólint, megtartanám.

Ha egyáltalán nem akarnék többet, vagy veszélyezteti az egészségemet, elvetetném.

2018. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!