Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljunk férjem szüleive...

Mit csináljunk férjem szüleivel, hogy leszalljanak a témáról egyszer és mindenkorra?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A helyzet a következő: férjemmel nem rég házasodtunk, 4 éve vagyunk együtt. A problémák kb az esküvő után kezdődtek, mikor is anyósomék totál elalélva, boldogan mondogatták, hogy na már osszehazasodtunk, tök jó, most már nyugodtan vállalhatunk gyereket... Hát ezt nem teljesen értettem, hogy mégis milyen összefüggés van a gyerekcsinalas és az esküvő között, de most ez lényegtelen is, a lényeg az, hogy egyáltalán nem akarunk gyereket. Én mióta csak az eszemet tudom, biztos vagyok benne, hogy nem kell gyerek, ez ma sincs másképp. Eddig ez a téma csak futólag jött fel, akkor tereltük, de az esküvő óta ez már napirenden van kb, még szerencse, hogy nem élünk egyutt, csak hát közel vagyunk egymáshoz. Tehát mikor elmondtam, hogy esküvő ide, esküvő oda, nem fogunk gyereket vállalni, teljesen ledobbentek és vérigsértődtek, majd kikerekedett szemekkel kérdezték, hogy most csak viccelünk-e. Mondtuk, hogy ebben semmi vicc nincs, ők pedig kifakadtak, hogy de mégis miért nem, hisz nekik a férjen az egyetlen fiúk és ők igenis szeretnének unokát, mert így-úgy-amúgy. Én tök ledobbentem ezen a nagy számonkérésen és hisztin, nem tudtuk hova tenni, férjem is mondta, hogy zárják rövidre a témát. Most engem okolnak, hogy a fiúk eszet elcsavartam biztosan, mert egyszer kb 10 éve azt mondta a férjem, hogy lehet akar majd a jövőben gyereket.

Most úgy állunk, hogy mi vagyis inkább én vagyok a szemét és ha találkozunk, akkor megjegyzés van teve.

Volt bárki hasonló helyzetben?? Hogy kezeltetek? Vagy szimplán csak kerüljük el őket? Férjen azért nem akarja megszakítani ugymond velük a kapcsolatot, de ezt elviselni biztos nem fogjuk hosszútávon.

Tippek?


2018. júl. 5. 12:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%

Én azt megértem, hogy te nem akarsz gyereket, nem is akarlak rábeszélni, meg semmi. Vannak ilyen emberek, akik nem akarnak, az ő dogok, ennyi.


De azt meg neked kell megértened, hogy azért mégsem ez a megszokott, illetve természetes. Az ember, mint kb. minden élőlény alapvető ösztöne a reprodukció. A szüleinek is meg lehet érteni ezt a kívánságát, hogy ők unokázni akarnak. Én se tudom, hogy reagálnám le, ha majd valamelyik gyerekem benyögné, hogy hát neki nem lesz... :O Biztos kellene pár év, amíg napirendre tudnék térni efelett, illetve kiokoskodnám, hogyan pótoljam valamelyes az unoka hiányát.

2018. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
18%
dolguk*
2018. júl. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
48%
Próbáld meg annak fényében mérlegelni a dolgot, hogy az anyós unoka iránti vágya normális és érhető, a te döntésed meg természetellenes. Ettől függetlenül jogod van így dönteni,csak ne háborodj fel az emberek reakcióján.
2018. júl. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

A férjednek kell leállítania őket, nem neked.

Csakis rajta múlik a dolog. A kapcsolatotok is ezen áll vagy bukik, ugyanis hosszú távon meg fogja mérgezni, ha nem áll ki melletted eléggé, és hagyja, hogy a szülei téged sarazzanak, ahelyett hogy a közös döntéseteknek tartanák.

2018. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
16%

Mit idegesited magad emiatt? Azok a nyomorultak nem gondolnak bele, hogy te a "gyerek nem vallalasaval" sokkal felelossegteljesebben viselkedsz, mint ok.

Ha nem tetszik nekik, akkor szuljenek, ha annyira akarnak. :D

En sem akarok gyereket, mert nem akarok felelosseget vallalni erte. Eleg magamra vigyazni. Raadasul mire szuljek? Arra, hogy a testem belerokkanjon, vagy a keves penzre, vagy a hulladek tobbi gyerekre, akik nincsenek megnevelve? Kizart! :)

2018. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
69%

Fura. De abszolut nem tudod anyosodekat megerteni, ellenben felhaborodva elvarod, ok csont nelkul megertsenek.


Nyugi, majd kenytelenek lesznek beletorodni. Viszont ez egy tipikus provokativ kerdes.

2018. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
36%
De helyett te.
2018. júl. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
56%
Ha a széllel szemben hugyozol, ne lepődj meg, ha az arcodba csapódik. :D
2018. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
57%
A férje úgy is rájön idővel,hogy neki kell gyerek, és neki 10-20 év múlva se lesz késő. Annyi, hogy keresnie kell majd egy fiatalabb nőt, aki még tud szülni.
2018. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
54%
Utolsónak igaza van. Lesz majd egy balkézről született gyereke, akihez majd ha nem vágsz jó képet, akkor mehetsz a levesbe. Előbb-utóbb felébred a férfiakban is a ,,magelszórás" ösztöne.
2018. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!