Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az idő elvileg mindent...

Ha az idő elvileg mindent megold, akkor nekem miért nem enyhül ennyi idő után sem a fájdalmam? Mennyi idő kell még mire elmúlik?

Figyelt kérdés

Még márciusban történt az eset, azóta eltelt 8 hónap, de ma is ugyanúgy hiányzik mintha tegnap történt volna, semmi nem változott. Máskor pár hét után elmúlt vagy legalábbis enyhült a fájdalom, a hiányérzet. Most meg nem enyhül sok hónap után sem.

Ez miért lehet? Ez normális dolog? Másnak volt ilyen? Meddig fog még tartani?



2022. nov. 4. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Hát, ha a 8 hónapot azzal töltöd, hogy nem lépsz előre, akkor az idő is kevés neked.
2022. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
mindig ugy gondoltam h aki kepes honapokig keseregni egy szakitas miatt... az meg is erdemli
2022. nov. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha találsz valaki mást helyette.
2022. nov. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mindig 2 évig tartott az erős fájdalom.
2022. nov. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
A benned hagyott emlékektől is nagyon függ, hogy mikor és főleg hogyan tudsz felállni.
2022. nov. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
0%
Igen nekem is ez van pedig már három éve hogy vége szakadt azert mert bántott,pedig csak napi szintrn taliztunk, ugy ereztem akkor hogy gyűlölöm,aztan az is elmult már szinte nem éreztem semmit iránta,mert nem is láttam kb harom évig,es most megint ossze hozott a sors vele,pár órára, azt mondta szeret,úgy érzem nagyon hiányzik es még mindig szeretem.
2022. nov. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az idő csak az egyik tényező azok közül, amik a gyógyulást jelentik. Ugyanolyan fontosak a külső ingerek és az is, hogy magadban át tudd értékelni a történteket. Ha az időt azzal töltöd, hogy csak újraéled és a történteken töprengsz, akkor esélye sincs elmúlni, mert még mindig ugyanazokban a régi élményekben, sérelmekben élsz. Akár éveket, vagy évtizedeket is le lehet így élni, hogy ugyanaz után a régi dolog után sóvárogsz és mivel folyamatosan felidézed, bele kapaszkodsz, nem engeded el, ezért nem is tud elmúlni.


Az idő akkor tudja megoldani ezeket a problémákat, ha a csalódás, szakítás, akármilyen probléma után egyrészt tudatosan feldolgozod, lezárod a történteket, átértékeled, hogy ez eddig volt, most már csak múlt. Újra gondolod a viszonyodat a történtekhez. Kiértékeled, levonod a tanulságokat, hogy a dolgok alakulásában kinek mekkora szerepe és felelőssége volt. Leginkább azt, hogy te mit tehettél volna máshogyan, mire hogyan kellett volna máshogyan reagálnod, ami azért nagyon fontos, hogy egy újabb hasonló helyzetben lehetőleg ne kövesd majd el ugyanazokat a hibákat. Aztán pedig felkészülj a továbblépésre és keresd az életben az új lehetőségeket, új ingereket, bulikat, munkát, tanulást, akármit.


A kiértékelési részbe érdemes legalább barátokat, rokonokat, vagy méginkább megfelelő képzettséggel rendelkező szakembert, pszichológust bevonni, hogy eredményesebben tudjanak segíteni benne, hogy fel tudd dolgozni a történteket és minél hatékonyabban tudj továbblépni.


Annak is nagyon nagy jelentősége van, hogy utána minél hamarabb elkezdj valami mást csinálni, minél aktívabban töltsd az idődet. Ezek a dolgok lehetnek képesek elterelni a figyelmed, lekötni a gondolataid, hogy ne a múlt problémáin töprengj. Ezzel együtt pedig arra is lehetőségeket nyitnak, hogy új embereket és közegeket megismerve új helyzetekbe kerülj, ami szintén segíthet a továbblépésben.

2022. dec. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!