Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szólnak ahhoz a nők, hogy...

Mit szólnak ahhoz a nők, hogy a férfiak szerint nem alkalmasak vezető pozícióba, mert az érzelmek vezérlik őket a józan paraszti ész helyet döntéseink meghozatalában?

Figyelt kérdés
2022. nov. 5. 10:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Inkább egyénfüggő, egyébként sok vezetői pozícióban (elsősorban manager, koordinátor, HR munkakörök) kifejezetten előnyös ha tud valaki empatikusan gondolkodni és hozzáállni a beosztottjaihoz, nem csak számokat és adatokat lát.
2022. nov. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
20%
Néhány ROSSZ női vezetőre nézve, megértem, miért mondják, bár persze, mint minden általánosítás, így azért ez sem állja meg a helyét. A ROSSZ női vezetők másképp (talán látványosabban) rosszak, mint a ROSSZ férfi vezetők, de mindkét nemben akadnak jó példák is.
2022. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
28%
Hogy igazuk van. Nő vagyok, és sok (>10) női főnököm volt. (nem ennyi munkahely, néha felettem jöttek-mentek a vezetők). De hozzá kell tenni, hogy a férfiak között is bőven van hisztis típus. De a férfiak között van jó vezető, a nők pedig nem tudnak túllépni az érzelmeiken, főleg a többi nő felé való irigykedésen.
2022. nov. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Minket férfiakat meg sokszor a farkunk vezérel!😀

Most akkor jobb?

2022. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Én nőként vezető pozícióból kiröhögöm őket.
2022. nov. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Azt hogy jó lenne visszamászniuk a fára és még párezer évet fejlődni az evolúcióban, mielőtt ilyen ocsmány primitív lényként akarnának a társadalom részei lenni. Csak a kislánynukat meg a feleségüket sajnálom - ha van (bár remélem az ilyen egyedül maradt).

Ez az érv pedig ezerszer meg egyszer meg lett cáfolva, de tudomány se feltétlenül kell hogy belássuk, a férfiak nyugodt, higgadt, logikus és teljesen érzelemmentes döntései tökéletesen alakították a történelmet (irónia).

Az is nagyon felidegesít amikor férfiakat infantilizálunk (pl nagyon nagy poénok vannak abból hogy höhö egy mosást nem tud berakni meg csak a dugáson jár az esze), de amikor nőket az valahogy extrán (tipikus ez a "nem jó főnöknek mert túl érzelmes, férfi nélkül kettőt nem tud lépni, meg vezetni se tud).

Csak hagyjuk abba ezt az iszonyú primitív, kőostoba szexizmust. A férfiak valószínű irígységből mondanak ilyeneket, mert nem bírják elviselni, hogy úristen, egy nő, komolyan, EGY NŐ??? jobb náluk, alkalmasabb náluk valamire, egy vezető pozícióra is.

2022. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
23%
Ursula von der Leyen. Kell még valamit mondani?
2022. nov. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
72%
7: Azt, hogy kétség kívül az eddigi legalkalmatlanabb EU-s vezető.
2022. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%

“ az érzelmek vezérlik őket a józan paraszti ész helyet”

Ezt valahogy mindig azok hangoztatják, akik üvöltve vágják hozzá a kontrollert a tévéhez, ha elrontanak valamit egy videojátékban; hisztirohamot kapnak, ha egy nő visszautasítja őket; és háborúkat indítanak, mert kisebbségi komplexusaik vannak a kis farkuk miatt. :D

2022. nov. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy női vezetőm volt, szakmailag profi, de egy rémálom volt vele a munka. Semmi nem volt elég jó neki, mindig ment a kivételezés, sokszor nem tudott racionálisan gondolkozni sajnos.


Hogy ellenpéldát is említsek: két olyan férfi főnököm volt, akik 60+osak. Mindkettő munkamániás, idegbeteg, öntörvényű, magát kiskirálynak képzelő "vezető", akik mellett senki nem marad meg...persze ők sosem tehetnek róla, a munkaerő gyenge, lusta, alkalmatlan a pozícióra.


Én 3 alkalommal voltam vezető eddig, az első esetben a férfikollégák nehezen viselték el, hogy egy nő a felettesük. A második esetben csak nőkből állt a csapat, ott nagyjából minden rendben volt (bár később hallottam, hogy az utódom - aki az akkori csapatomból került ki - egy igazi hisztigép, aki kikészíti az embereket. Jelenleg egy minicsapatom van, pasikkal. Nemrég kezdtem el itt dolgozni, a csapat tagjai szintúgy (nem én választottam az embereimet, hanem adott volt a helyzet). A cégnél egyetlen női vezető vagyok és sokkal többet kell produkálnom.


Azzal egyetértek, hogy az érzelmek megjelennek pl. döntéshozásban, de nem csak a nőkre igaz szerintem.

2022. nov. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!