Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy elég kicsi az önbizalmam mert a negyvenes éveimet taposom és nem vagyok vállalkozó, orvos, diplomás ember hanem csak ez egy egyszerű bolti eladó egy műszaki boltban?

Figyelt kérdés
Bár sok vállalkozóval,orvossal, rendőrrel barátságban vagyok és ők szólítanak "barátom"-nak. Valahogy mindnél kevesebbnek érzem magam. Talán mert úgy érzem, hogy nekem nincs annyi pénzem akkor már nem lehet olyan nagy valaki.
2022. nov. 6. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Menj pszichológushoz az önbizalomhiányoddal.


Ha diplomára vágysz, hajrá, jelentkezz főiskolára, és tanulj.


Hasonlítgatni pedig teljesen felesleges, hisz egy hajléktalanhoz képest pedig királyi életed van.


Saját képességeidből hozd ki a maximumot!

2022. nov. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Talán mert úgy érzem, hogy nekem nincs annyi pénzem akkor már nem lehet olyan nagy valaki."


Nem attól lesz valaki nagy hogy sok pénze van. A pénz és a nagyság az teljesen független egymástól. Pénzzel legfeljebb hatalmat lehet szerezni, de az is teljesen más a szellemi nagyságtól.

2022. nov. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a lényeg, hogy szeresd amit csinálsz és egy nyugodt életed legyen. Ha nem kell nagyon beosztanod a pénzed, hanem kijössz belőle, és egészséges vagy, akkor egész jó életed van. :)
2022. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes világ lett. Az "egyszerű " dolgozok lettek kevesebben. Én 50-es vagyok. Az én időmben csak a legjobbak mentek főiskolára, egyetemre. Ma már az ovis gyerek anyja is úgy tervezi a gyereke jövőjét hogy majd ha egyetemre megy... Nekem gimnazium + szakma van. Akikkel baratkozom szintén nagyjából ilyen iskolazottsaggal rendelkeznek. Munkahelyen viszont már többször tapasztaltam lenezest felsőfokú végzettségű emberek reszerol és nem csak szemelyemet illetoen hanem más dolgozókra vonatkoztatva is. Kérdező, ha kisebbségi komplexusod van a tanultabb emberekkel szemben akkor ne velük baratkozzal.
2022. nov. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Ismerkedj a hozzád hasonlókkal,ne a pénzesekkel.
2022. nov. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na ez itt a lényeg, hogy nem én keresem a társaságukat, hanem ők az enyémet. Kűldjem el őket ?
2022. nov. 7. 07:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ezek szerint nem vagy hülyegyerek,és ők látják rajtad.Barátkozz velük nyugodtan,de a 3lépés távolságot tartsd meg.
2022. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#5 Ez egy hülye tanács, meg ne fogadd kérdező.


Ha keresik a társaságod, akkor az nagyon jó! Én mindig olyan emberekkel szeretek barátkozni akikről tudom hogy felettem vannak, jobbak, mert én is olyan szeretnék lenni. Ha idiótákkal venném körül magam nem tudom hol lennék, merre tartanék...

2023. jan. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem normális, komoly önértékelési probléma.
2023. jan. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen feleslegesen kisebbségi érzésed van, ugyanakkor nálad magasabb iskolai végzettségű, magasabb keresetű emberek barátkoznak veled. Miért értékeled le magad? Egyébként sajnos ez eléggé általános - hozzá kell tennem hogy sajnos Magyarországon
2023. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!