Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kicsit elhagytam magam az...

Kicsit elhagytam magam az utóbbi időben. Hogyan találhatnék vissza önmagamhoz?

Figyelt kérdés

Én régebben egy egész csinos nő voltam, vidám, mentem mindenfelé, sok emberrel tartottam a kapcsolatot.


Igazából a covid óta változott ez meg, nem is egyből, inkább fél évvel utána. Meghíztam, emiatt már nem hordok soha csinos ruhákat, az egyéb szépítkezős dolgokkal sem foglalkozom. Valahogy megszoktam, hogy nem lehetett menni kb sehova és nem sminkeltem, illetve a mostani munkahelyemre olyan rohadt korán kell kelnem, hogy beérjek, hogy örülök, ha egyáltalán felkeltem aznap. A munkahely is elég nagy probléma nekem, nem is megy jól, nem érdekel, nincs motiváció, nincs jó fizu (az infláció miatt), egyes munkatársak toxikusak, sokat kell utazni. Persze válthatok, de egyrészt ez most kicsit nehezebb, a többi ismerősöm is nehezen talált új munkát mostanában, másrészt nem biztos, hogy azzal jobban járnék. Lehet ugyanúgy szar lenne. Minden este már félek előre, hogy hajnalban csörög az óra. Nem tudom jól kialudni magam. Minden hétköznap reggel felkelek korán, annyit csinálok összesen, hogy megmosakszom, fogmosás, fésülködés, öltözés és indulok. Nem ragozom túl, nem vagyok csinos. Fogyni szeretnék, de nem jön a motiváció már két éve, valahogy ha változtatok is, nem elég, nem tudom sokáig tartani. Valahogy arra sincs erőm, hogy főzzek, meg készüljek kajával munkába. Vagy sportoljak... vagy nagyon korán felkelek, vagy munka után hulla fáradtan megyek... nem tudom egyiket se. Barátaim kevesen vannak, de velük is ritkán találkozunk.


Egy része mondjuk az életemnek nagyon jó, az a párkapcsolatom. Ő támogat mindenben, ami nagy előny, de nem tud helyettem megoldani semmit.


Tudtok adni valami tanácsot? Nagyon szeretnék olyan lenni, mint voltam régen.


2022. nov. 8. 07:45
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fö probléma, hogy az igényes kinézet, normál súly számodra nem belsö igény, hanem külsö kényszer. Csak azért adtál magadra korábban, mert "mit szólnak mások", és ez egyáltalán nem jó hozzáállás.

Magadban, a saját magaddal szembeni elvárásokon kell változtatnod, ne azért öltözz, sminkelj, figyelj a súlyodra, stb mert másoknak úgy van rendben, hanem önmagad miatt, akkor is akarj csinos, igényes lenni, ha egyedül vagy egy magányos szigeten.

Az elsö javaslatom, hogy kezdj el sportolni, mozogni, nem kell sok, napi fél óra, de az minden nap és minden nap ugyanabban az idöben, legyen a napirended fix része. Munka után, ha "hullafáradt vagy", nagyon sokat segítene akkor fél óra intenzív mozgás, meglepö módon felfrissülsz töle.

2022. nov. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!