Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Mondjak fel vagy mi?

Figyelt kérdés

A főnököm 2 hónapja igérketi hogy az szja adókedvezményre ami levonásra kerül nála ideadja a fizum mellé mivel hivatalosan is az a 25 éven aluliaknak járna!

Úgy volt kapok szerződést (multhéten) de nem hozta.

Bejelentett munkaviszonyba!

Most meg közli hogy mivel még nincs szerződés csak jövőhónaptól tudja adni a + pénzt.

Hülyének gondol teljesen.


Egy másik munkalehetőség is lenne itt a városban ahol biztosra tudom hogy megkapják a dolgozók, de a barátom rosszban van az ottani egyik emberrel és nem akarja hogy ott dolgozzak. De mégis hogy viseljem el hogy valaki aki hülyének néz neki dolgozzak?

Úgy felmondani meg nem akarok hogy nincsen helyette más rögtön!


Mit tegyek????:(((



2022. nov. 9. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Várd meg a következő hónapot es ha nem kapod meg,mondj fel!
2022. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
xd
2022. nov. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi ennyire vicces kedves?
2022. nov. 9. 18:47
 4/13 Noren1989 ***** válasza:
49%
Egyàltalàn csekkelted, h biztosított jogviszonyod van-e?
2022. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nehogy már a barátod döntse el, hol dolgozol. Ez abszurd. Vagy akkor a barátod fizesse a különbözetet is.
2022. nov. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen megnéztem a bejelentést
2022. nov. 9. 21:43
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy nem mindenki válogathat, de szerződés nélkül dolgozni nagy bajoknak lehet az okozója. Érdeklődj a másik helyen, hogy a) tényleg vesznek-e fel embert b) téged felvennének-e - ha igen --> mi ennek a módja? --> jelentkezz és ha felvettek és aláírtad a szerződést, akkor utána felmondhatsz a mostani helyeden. Az, hogy a barátod kivel van rosszban, az az ő baja, gondolom a munkádnak nem lesz része, hogy szeretgesd a kérdéses embert.
2022. nov. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"A főnököm 2 hónapja igérketi hogy az szja adókedvezményre ami levonásra kerül nála ideadja a fizum mellé mivel hivatalosan is az a 25 éven aluliaknak járna!"

A munkáltató köteles az SZJA törvényben meghatározottak szerint számfejteni a bérből az SZJA előleget. A 25 év alattiaknak járó kedvezményt ez által köteles érvényesíteni bérszámfejtéskor. Tehát ezt nem külön kell, hogy odaadja, hanem a nettó bérednek ennyivel magasabbnak kell lennie.

Mivel írod, hogy külön odaadja, ezért feltételezem, hogy szürkén foglalkoztat.


"Úgy volt kapok szerződést (multhéten) de nem hozta."

Ez elég nagy baj. A dolgozó a munkába állását követő 30 napon belül azzal az indokkal, hogy nincs írott szerződés, a munkaviszonyát mindenféle következmények nélkül felmondhatja. Ebből a határidőből kifutottál már.


"Bejelentett munkaviszonyba!"

Ez biztos? Megnézted a NAV nyilvántartásában, hogy bejelentett biztosítottként? NAV eBEV szolgáltatások alatt nézd meg, ne máshol! ->

[link]


"Most meg közli hogy mivel még nincs szerződés csak jövőhónaptól tudja adni a + pénzt."

Én ebből a kijelentésből kiindulva nem vagyok benne biztos, hogy bejelentett.


"Hülyének gondol teljesen."

Ez így igaz.


Első körben derítsd ki, hogy valóban bejelentett, mint munkaviszonyos (biztosított). A munkaviszonyt ne keverd össze például az egyszerűsített foglalkoztatással. Azt is bejelentik, de az nem munkaviszony. Tehát azt is nézd meg, hogy milyen foglalkoztatási formában jelentett be, ha egyáltalán bejelentett. Mikortól és meddig? -> Kezdő dátum, végdátum (ha van).


Írd meg, aztán mondom, hogy mi a helyzet a továbbiakban.

2022. nov. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A bejelentés kezdetét írja az oldal és a vég dátom még nincs ott, mivel ugye azóta is be vagyok jelentve

Csak a szerződést nem írtam még alá..

teljesen mindegy mert amúgy sem sokáig maradnék itt.

Ha ennyire szemét majd én is az utolsó pillanatban szólok hogy dec végén felmondok.

Úgysincsen szerződés így legalább nincs felmondási idő!

2022. nov. 11. 12:31
 10/13 anonim ***** válasza:

"Úgysincsen szerződés így legalább nincs felmondási idő!"


De van. A szóban kötött megállapodás is érvényes. Az írott és szóban kötött megállapodás között annyi a lényegi különbség, hogy a szóban kötöttnél egyik fél sem tudja az igazát bizonyítani, ha eltérő dolgokat állítanak. Tehát ha a munkáltató azt mondja például, hogy nem állapodtatok meg próbaidőben, Te pedig azt állítod, hogy de igen, akkor senki nem tudja bizonyítani az igazát.


Ezért (is) kötelező 1991. óta írásba foglalni a megállapodást.


Ha felmondanál és a munkáltató nem csinál abból problémát, hogy azonnal távozol, az az Ő dolga, örülj neki. Ha csinál, akkor jogilag az van, mivel nem mondtál fel írott szerződés hiányára hivatkozva 30 napon belül, így munkaviszonyban állsz (hivatalosan is, mivel biztosítottként bejelentett a NAV-hoz), így vonatkozik Rád az MT szabálya. Így életbe lép a felmondási idő egy felmondás esetén.


Ha ügyvédhez mennél, ő is ugyanezt mondaná...


Ha menni akarsz, akkor inkább egyezkedj a munkáltatóval, és közös megegyezéssel szüntessétek meg a munkaviszonyt, ha lehet, ne pedig felmondással. Ha elengedne úgy, hogy nem ragaszkodik a felmondási idő letöltéséhez, akkor pedig ezt foglaljátok írásba.

Soha nem tudhatod, hogy milyen a munkáltató hozzáállása. Csinál problémát később valamiből vagy sem. Mindenről legyen inkább papír.

2022. nov. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!