Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek a helyemben, mit...

Mit tennétek a helyemben, mit mondjak az orvosomnak a szüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A problémám bővebben az, hogy holnap megyek a nőgyógyászomhoz, hogy nézzen meg, mert babát várok (a 2., az 1-t is nála szültem). Az a dilemmám, hogy szept.29-én jött meg utoljára, viszont pontosan tudom, hogy melyik nap fogant a baba, október 19-én, azaz a ciklus 21. napján. A ciklusaim amúgy nem mindig egyforma hosszúak, de az előző kettő 33 napos volt (előtte 29, előtte 36). Mivel a ciklus 21. napján fogant a baba, ez a ciklus is 33-34 nap hosszú (lett volna, ha megjött volna). Az a bajom, hogy a kalkulátorok, és az a körnaptár is amivel a doki megnézi a szülés várható időpontját 28 napos ciklussal számolnak, eszerint engem 2013.július 6-ra fog kiírni, pedig ha időben jön a baba, akkor igazából július 12-13-ra kellene kiírnia. És itt jön a nagy dilemmám, nem szeretném hogy amiatt indított szülésem legyen, mert ő ragaszkodik a 28 nappal való számoláshoz. Mit tegyek? Mondjam neki inkább azt, hogy pl. október 3-án jött meg utoljára?

Az első babát 6 nappal túl hordtam, pénteken született, de a dokim akkor is megmondta, hogy ha nem megy magától, hétfőn elindítja. Tehát kb 9 napot hagyott volna rá, de a vége hétvége volt, lehet amiatt is.

Most attól félek, hogy egy rosszul kiszámolt időpont miatt majd megszívom, és megindítja, netán amiatt belefutunk egy császárba.

Ti inkább megbeszélnétek vele, vagy kamuznátok pár napot? Az orvosokkal lehet egyáltalán ilyesmiről "alkudozni", mi a tapasztalat?

Köszönöm előre is a segítséget!


2012. nov. 14. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen az orvos és milyen a kórház. Itt pikk-pakk kivágják belőled a gyereket, ha kell, ha nem.

Mondd el neki az igazat, ha bízol benne. Ha nem, akkor számold ki és úgy adj meg egy időpontot. UH eredményei alapján szoktak módosítani időpontot. Ott úgyis előjön, hogy pontosan mekkora. Amíg itt a másik kórházat be nem zárták, ott vártak majdnem két hetet. Nézz utána, hogy átlagban mennyit várnak. Az első kislány lett vagy fiú? Állítólag a lányok jobban ráérnek.

2012. nov. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én megmondnaám hogy tudom hogy akkor fognt. Mondd azt hogy csak akkor voltatok együtt, igy tuti akkor volt. Meg amugy is késöbb volt a peteérésed, nem hinném hogy elöbb beinditaná, ha tudja ezeket.
2012. nov. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az első lány lett. Szerintem itt ez a 9 nap a maximum amit ráhagynak, nekem legalábbis így lett volna elvileg, de mivel minden érték tökéletes volt (és teljesen zárt méhszáj még az utolsó héten is, még magzatvizet sem tudtak nézni, csak mikor bementünk szülni akkor már 2 ujjnyira voltam, akkor nézték meg először), szóval szerintem emiatt talán még békén hagyott volna akár hétfőn is ha nem szültem volna addig. 3600 lett a baba amúgy de nem volt felázva a bőre vagy ilyesmi.
2012. nov. 14. 23:22
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a szívem azt mondja, hogy ne kavarjak bele, de az eszem meg azt, hogy nem fogja figyelembe venni amit mondok neki. Talán figyelembe veszi, és mást időpontot ír fel, de ha nem ,akkor meg a fejem verhetem a falba.

De amúgy a kiskönyv számít nem? Azt meg úgy is csak később kapom meg (pl.jövő héten), abba még mindig mondhatok mást a védőnőnek, ha rájövök, hogy az orvosom nem rugalmas ilyen kérdésben, mit gondoltok? (a doki meg úgy sem fog emlékezni a következő találkozáskor, hogy milyen dátumokat mondtunk...)

2012. nov. 14. 23:30
 5/12 anonim ***** válasza:
na meg létezik más orvos is ha ö nem rugalmas.
2012. nov. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem kamuznék. Az egészségügy nem játék. Kerek perec megmondanám neki az igazat, ugyanígy, ahogy itt is leírtad, hogy az előző három ciklus mondjuk mennyi ideig tarottt, meg tudod, hogy mikor fogant és szeretnéd ha indulásnak ehhez tartaná magát, mert nem szeretnéd, ha idő előtt indítaná esetleg. Aztán ahogy fentebb is írták, a 12. heti uh-n úgy is igazodni fog, hogy akkor hány hetes is vagy és mikor is lesz az a nagy nap, de addig szerintem nyugodtan ragaszkodhatsz ahhoz, hogy vegye figyelembe a számításaid meg a félelmeid. Szerintem az orvos is ember, meg lehet vele ilyeneket beszélni, főleg hogy már ismeritek egymást.


Csak talpraesetten! Úgy is anya vagy már, van gyakorlatod abban, hogyan legyél anyatigrincs! Tessék harcolni! :D


38+5 hkm

2012. nov. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én mondtam az orvosnak, hogy mikor is volt a peteérésem és, hogy tuti akkor fogant a kislányom. Nem nagyon foglalkozott vele, neki csak az utolsó menstruáció első napjának a dátuma kellett mindezek ellenére is. Amúgy totál mindegy is volt a fogantatás dátuma, mert hamarabb jött a kisasszony, így nem nagyon osztott-szorzott a kiírás napja.
2012. nov. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is mondtam a dokinak, hogy mikor "készült" a lányom, ,mert napra pontosan tudtam énis. Az én számolásom szerint április 4-6 körül kellett volna érkeznie, a körnaptár szerint meg március 21. Aznap megvizsgált, még zárt volt minden (utána ülni alig tudtam), délután elfolyt a víz és 23-án lett meg, de alig tudták kinyomni belőlem, még a hasam sem volt leszállva.

2 hét a fejlődésében nem sokat számít, de a születésre hajlandóságában igen. Szerintem.

Mond el a dokidnak a kételyeidet és ha tényleg normális, akkor talán figyelembe is veszi.

2012. nov. 15. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 nappal később fogant, nem középidőben volt peteérésem.

Mondtam a dokinak 3 alkalommal is, de egyáltalán nem érdekelte sem őt, sem a védőtőt.

A kiírt napom 1,5 hét múlva van, a peteérés alapján azonban csak pont ma vagyok 38 hetes, ezt azonban az eddigi összes UH is igazolta., mégsem érdekel senkit.

Mai eszemmel már biztos hazudnék a vérzés idejét illetően, egyáltalán nem akarom, hogy feleslegesen megindítsák a szülést, de mivel fogadott orvosom nincs, így nagy ívben lesz*rják én mit akarok.

2012. nov. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy hosszabbak a ciklusaid, szerintem ezt figyelembe kell venni, a netes kalkulátorok is számolnak már ezzel. Semmiképpen ne kamuzz, mondd el neki, hogy mikor fogant, és mi a helyzet. Ha nem veszi figyelembe, gondolkozz el egy orvosváltáson.
2012. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!