Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az mennyire egészséges dolog,...

Az mennyire egészséges dolog, ha egy férfiember a születendő gyerekét a kedvenc színésznője után akarja elnevezni?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, a kérdésemet ez a tavalyi kérdés ihlette: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1121..

Alapvetően én is bírom Gal Gadotot, jó csaj meg aranyos ember (és szerintem nem is rossz színésznő), de azért a kérdést olvasva kissé felvontam a szemöldökömet, hogy ezt azért kissé túlzásnak gondolom. Már eleve az fura ha valaki egy híresség után akarja elnevezni a gyerekét, pláne ha még annak olyan is a neve ami egyrészt nem is anyakönyvezhető, másrészt meg se lehet róla mondani hogy nő vagy férfi (nyilván sokan ismerik a színésznőt, ők tudják hogy ki után lett a gyerek neve adva, de azért mégis, na). Viszont ha ennek tetejébe még egy férfiról is van szó, aki házas, és a gyerekét mégis egy színésznő után nevezné el...

Nem tudom, nem szoktam ítélkezni ilyen kérdésekben, de ez csak szerintem furcsa kissé? Nyilván ugyanígy meg lehet kérdezni ha pl. valaki Scarlett Johansson után akarna nevet adni a gyereknek, vagy anyaként Leonardo DiCaprio-nak nevezné el a kisfiát, szóval nem is csak Gal Gadot-ra hegyezném ezt ki, hanem úgy en bloc a külföldi hírességekre.

Ti mit gondoltok erről az egész dologról?



2022. nov. 16. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég bizarr és beteges. Enyhén szólva nem örülnék hasonló esetben.
2022. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát végső soron én is József Attila után kaptam a keresztnevem az irodalomtanár édesanyámtól, de azért a Gál Gadot kemény :D. Nekem az tök oké, hogy pl egy haverom a fiának nevet keresve eszébe jutott a Ponyvaregény és a Vincent, aztán kiegyeztek Vincében, de mondjuk Scarletnek nem hívnám a lányomat, az fix.
2022. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha olyan ember aki tényleg nagy mértékben befolyásolta, valamilyen formában meghatározta az apa életét (pl példaképe volt) akkor érthető valamilyen szinten. De ha csak azért nézi a filmjeit, mert milyen dögös a nő benne, és egy párszor már kicsapta rá, majd róla akarja elnevezni a gyermekét, az elég beteg. Egyébként én sosem tudtam azonosulni ezzel a "valakiről nevezem el a gyerekemet" dologgal, mivel minden ember egyedi, saját életúttal és szeméyiséggel. És ezzel az elnevezéssel olyan, mintha a szülők előre bekorlátoznák, vagy elvárásokat támasztanának, hogy milyen legyen a gyerek.
2022. nov. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy nem az apa egyedül nevezi el a gyereket, az anyának azért van szava, sőt. Én nőként biztosan nem szeretném semmilyen konkrét színésznőről elnevezni a gyerekemet, akkor sem, ha a férjem azt akarja. Másfelől én sem nevezném el a gyereket - ha fiú lenne - a kedvenc férfi színészem után.

Ha viszont a pár mindkét tagjának tetszik az a név, vagy mindkettő adott színész/nő rajongója és utána akarják elnevezni, akkor ez az ő dolguk, már ha anyakönyvezhető a név.

2022. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szegény gyerek :D
2022. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindig divat volt híres emberekről elnevezni a gyereket.
2022. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ. Szerintem pl. Angelinának (Jolie után) vagy Emmának (Watson után) teljesen okés nevezni a gyereket, mert ezek normális, Mo-n is adható nevek. Ugyanakkor azért ne nevezzük Szkárletnek, vagy Gelnek, vagy Dzsennának szegény lányt…
2023. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!