Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan közeledhetek felé, ha...

Hogyan közeledhetek felé, ha majd' "felrobban a feje"? 25/f

Figyelt kérdés
Munkahelyen van egy kollegina, egy éve van itt. Nagyon szép, kissé dundi, kedves, segítőkész, aranyos lány, csak hát visszahúzódó, távolságtartó. Halottam már beszélni telefonon barátnőjével és fiú barátjával is, akkor teljesen más volt, sokkal lazább, mintha teljesen más ember lenne. Próbáltam már vele beszélni, de ha nem munkához kötött a téma, például ezt kell csinálni, vagy segítene-e, akkor szemkontaktust is nehezebben tart, és elpirul, az egész testén látszik, hogy feszültebb, szinte menekülne a helyzetből, és kicsit dadogni kezd, pedig nagyon szépen, tisztán beszél. A női kollégáknál nem látok ilyen zavart, ellenben a fiatal és középkorú fiúknál, férfiaknál igen. Szeretném megismerni, de őszintén ötletem sincs, hogyan lehetnék fele olyan könnyed viszonyban, mint akikkel telefonon beszél időnként.
2022. nov. 17. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Mert nem bízik benned.


Beszélj magadról neki, ne a munkáról, mondj neki bizalmas dolgokat, lássa hogy megbízhat benned.

2022. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Enyhe szociális fóbiája lehet. Apránként akard megismerni, és szerintem lehet jobb, ha először írásban kommunikálsz vele.
2022. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nálunk van egy ugyanilyen csendes, felénk csaj.


Odamentem hozzá, és beszéltem neki pár dologról, a gyerekkoromról, milyen volt stb.. (de nem erőltetve, és nem csak magamról beszéltem) és rájött, hogy nem tartom magam különbnek nála. Megbízható vagyok.


Azóta ő szokott odajönni hozzám munka közben beszélgetni.

2022. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Ha párkapcsolatban van, akkor sehogy.
2022. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dobj fel egy kollegális iszogatást mondjuk jövőhét csütörtökre. nyilván hívd az egész csapatot és amikor közeleg az ideje, mondjuk kedden, kérdezz rá a csajnál, ohgy "te jössz csütörtök este?" és ha válaszol valami bizonytalant, mondd, hogy "tök jó lenne, ha tudnál jönni".


Egyébként is jó, ha a kollégákkal néha kiszakadtok a munkahelyi környezetből, és a személyes kapcsolatokat is ez fogja építeni, nem a munkaügyek megbeszélése.


FOntos: A kollegális események napja a csütörtök, mert az már kispéntek, de az emberek többsége a pénteket a barátaival akarja tölteni, vagy elutazik a hétvégére (pl a messze lakók).


Eleinte úgis munkáról fotok beszélni, de na, ilynekor ki lehet beszélni az árnyoladalát is a dolognak, lehet morogni, az is összkeöt:D

Aztán idővel lehet hozni olyan szabályt, hogy aki kiejti a cég nevét (nálunk "A Hárombetűs":D), az meghívja a többieket egy italra. Persze betartani nem kell, sőt, nem is szabad, de erősen kifejezi a szándékot, hogy ne munkáról besézljetek. Illetve ha mégis meghív, akkor meg lehet köszönni és persze illik ilyenkor visszahívni, szóval ez elég sok plusz időt garantál:D

2022. nov. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4. nem minden a b.szásról szól
2022. nov. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6, nem minden, hanem a dolgok fele, a másik fele meg a pénzről
2022. nov. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cubina ***** válasza:

A hölgy által adott jelekből és testbeszédből azt mondom, hogy tetszel neki, viszont neki eszébe sem jutna, hogy az érzés kölcsönös.

Hirtelen nem lehetsz vele olyan viszonyban, mint ő a régi barátaival. Ha romantikus érzelmek is közrejátszanak, akkor pláne nem.

A helyedben eléállnék és őszintén megmondanám neki, hogy nagyon érdekes nőnek tartom, és szeretném jobban megismerni.

Hogy ne ijedjen meg, kezdésnek az is elég lenne, hogy szünetben egy kicsit beszélgettek magatokról.


Mindig az igazság a nyerő, ha te nem lépsz, sose fogja megtudni és elhinni, hogy érdekel téged.

2022. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!