Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért utálatos ez a mondat?

Miért utálatos ez a mondat?

Figyelt kérdés

"Magadnak tanulsz, nem nekem."

Sokak szerint visszataszító. Szülők és tanárok is gyakran frusztrálják vele a gyerekeket.


2022. nov. 18. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert végülis tényleg amennyit vetsz, annyit aratsz.


Magad miatt kell tanulnod, hogy jó helyed legyen és olyan munkát végezz, amit szeretsz csinálni.


Nem anyád - apád fog abban melózni, amit el tudsz érni, hanem Te!

2022. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1

Én már letudtam az érettségit

2022. nov. 18. 12:42
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

A kérdés nem csak az érettségiről szól.


Érettségi után lehet szakmát tanulni, felsőoktatás irányába továbbmenni, vagy akár csak önmagában nyelvet tanulni.

Mindre érvényes a fenti mondás.

2022. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű:

Mert a diák külső nyomásnak éli meg a tanulást. Az, hogy jó jegyei legyenek nem azért kell, mert ő magáévá akarja tenni a tudást, hanem azért, hogy megfeleljen a szüleinek, az iskolának, a követelményeknek. Nem arra gondol, hogy "jaj de jó lesz, ha majd fejből kenni-vágni fogom a magyar királyok neveit".

Ezt hívják külső motivációnak.


Az meg, hogy magadért tanulsz arra mutat rá, hogy vlaójában a motivációnak belső motivációnak kell lennie.

De nem az.

Mintha azt mondanák, hogy élvezd az adózást:D Persze, hogy frusztrál, ha ezt mondják, hisz MÉGIS MI A FSZT ÉLVEZZEK BENNE?:D Megcisnálod, mert meg kell, de ne próbálják már beadni, hogy ez neked jó is.


Én az érettségi és egy OKJ-s szakma elvégzése után az egyetemen másfél év után kezdtem el érezni, hogy "na, ez engem érdekel, ezt szívesen megtanulom".

és ez bizony az oktatási rendszer egy nagy hibája. Nem véletlen, hogy a közmegítélés nem támogatja eléggé az oktatás reformját. Nem tekintik értéknek a tudást, csak valami nyűgnek. Mert sokak számára a külső motiváció külső is maradt. Ők nem értik, hogy miért magadnak kell tanulni.

2022. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Mert néha fáj az igazság.
2022. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!